Skocz do zawartości
mgboczna

kontrolka nie zapiętych pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei, jako świeżo upieczony właściciel Passata B7, proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:

 

Zgodnie z instrukcją obsługi jest możliwość, aby na wyświetlaczu centralnym pojawiały się ikonki zapiętych/niezapiętych pasów bezpieczeństwa Z TYŁU.

WP_20160823_13_27_02_Pro.jpgattachment.php?attachmentid=147683&stc=1&thumb=1&d=1471955708

U mnie niestety ta informacja się nie pojawia, również po wciśnięciu przycisku 0.0/set (zgodnie z instrukcją).

Nie ma reakcji na rozpięcie pasa z tyłu w trakcie jazdy.

 

Czy istnieje jakiś sposób aby samemu to uaktywnić?

Czy wszystkie passaty B7 miały taką funkcję? W instrukcji nie ma wzmianki, że funkcja ta zależna jest od wersji wyposażenia itp.

 

Jeżeli to ma znaczenie, mam skórzaną tapicerkę z podgrzewaniem również tylnej kanapy. Kontrolka oraz brzeczyk przednich pasów działają.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

WP_20160823_13_26_51_Pro.jpg

Edytowane przez tomek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam mały problem z pasami w B6. Pomimo zapiętych pasów uruchamia sie co jakiś czas brzęczyk i powiadomienie na zegarach. Uszkodził sie chyba uchwyt ponieważ pas nie trzyma sie tak sztywno jak przy siedzeniu pasażera. Jest to irytujące również ze względu na trudności z używaniem hamulca ręcznego i auto holda. Miał ktoś podobny przypadek?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Po wymianie wszystko dobrze.

Na wycieczce, jak mnie już mocno denerwowało, odpiąłem pod siedzeniem wtyczkę od tego i wtedy cisza. Dostawał informację, że pas zapięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić czy można to naprawić po rozebraniu ? Słyszałem opinie ze aby to zdemontować trzeba wyjmować fotel.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wymienić czy można to naprawić po rozebraniu ? Słyszałem opinie ze aby to zdemontować trzeba wyjmować fotel.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

tak jak kolega powyżej pisał - chyba prościej jest wyciągnąć wtyczkę, bo z tego co też raz szukałem na forum wynikało, ze rozebranie mocowania pasa to nie była taka prosta sprawa, dlatego ludzie wymieniali całe mocowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy wymienić spinkę (zapięcie) z uchwytem. On jest przykręcony do fotela.

Próba naprawienie samej spinki i tak kończy się nawrotem problemów.

Faktycznie, żeby to zrobić, trzeba fotel odkręcić (prowadnice fotela) - śruby spline - ale nie wyjmować z kabiny.

Nie jest to jakoś mega trudne ale narzędzia trzeba mieć - fotel i sam uchwyt przykręcone dużym momentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie powinno się tego robić, ale cz da się to wyłączyć komputerowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem kiedyś kontrolkę i sygnał vcdsem w liczniku, wszystko mi pasowało ale żeby działał Auto Hold nadal musiałem pas zapinać. Czyli możesz sobie informację wyłączyć ale systemy i tak "widzą" czy masz zapięty pas czy nie. Dlatego jednym ruchem rozłączyłem kostkę pod fotelem i wszystko "widzi" że mam zapięty. Najprościej i najtaniej to kostka pod fotelem, lub sama spinka od pasa włożona na stałe w zapięcie, nawet takie bryloczki są na aukcjach. Oczywiście ja jeżdżę w zapiętych pasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby fajna taka sama spinka ale jak juz nagle w trasie bedziesz chcial szybko zapiac pas to juz masz lekki problem - najpierw wypiac zatyczke a potem dopiero zapiac pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie działa u mnie kotrolka nie zapiętych pasow od kierowcy, a od pasażera działa. ponoc poprzedni wlasciciel wylaczal. jak za pomocą vcdsa to zrobić żeby dzialalo? tzn chodzi mi jaki kod powinienem wpisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jedno działa, a drugie nie to szukaj w okablowaniu siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozłączysz wtyczkę od spinki pasów pod siedzeniem, to efekt będzie taki, że cały czas są zapięte pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie kostki sa podlaczone, a kodowanie mam takie: 0007105, nie działa od kierowcy, a od pasażera działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jednych to pikanie wkurza innych nie, a ja chciałbym to pikanie uruchomić dodatkowo na tylnej kanapie bo.... czasami jak wożę z tyłu rodziców to oni nie zapinają bo im to przeszkadza, a na fisie informacja o zapięciu pasów pojawia się na kilka sekund. Czy jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jednych to pikanie wkurza innych nie, a ja chciałbym to pikanie uruchomić dodatkowo na tylnej kanapie bo.... czasami jak wożę z tyłu rodziców to oni nie zapinają bo im to przeszkadza, a na fisie informacja o zapięciu pasów pojawia się na kilka sekund. Czy jest taka możliwość?

 

Spinki wymienić na te z czujnikiem zapięcia. Jakoś dołożyć do tylnej kanapy czujniki zajęcia miejsca. Dalej: dołożyć przewody, wtyczki, dociągnąć do modułu elektryki. Kodowanie. Może coś pominąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spinki wymienić na te z czujnikiem zapięcia. Jakoś dołożyć do tylnej kanapy czujniki zajęcia miejsca. Dalej: dołożyć przewody, wtyczki, dociągnąć do modułu elektryki. Kodowanie. Może coś pominąłem...

 

Tak jak napisałem czujnik zajęcia miejsca i spinki to chyba nie muszę skoro na fisie wyświetlają się ikony i po zapięciu pasów jest informacja o ich zapięciu. Może tylko kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to też pikanie wkurza, ale zapięcie pasów to dla mnie kara jest. W mim b6 jest tylko z przodu. powkładałem sobie spinki od pasów i mam spokój.

Jest możliwość wyłączenia programowo tego przypomnienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w kodowaniu zegarów jest taki bit:

pasy.jpg

Możesz spróbować go "odhaczyć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przy zapalaniu auta nie zapala się kontrolka niezapiętych pasów. jak mam pas niezapięty brak kontrolki czy brzęczka... vcds w intruments pokazuje ze system czujnika jest włączony. test kontrolki - kontrolka się zapala. więc co jest nie tak? (dodam że mam wyłączony kluczykiem prawy airbag - ale nie widzę w tym związku ) wcześniej coś mi się wydaje że kontrolka działała i brzęczało... jakieś pomysły? =] dodam jeszcze że jak ktoś siada z tyłu to mi się pokazują 3 siedzenia z tyłu na FISie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz przerwę w przewodzie od czujnika zapięcia (zapinka pasa, czy jak to się tam poprawnie nazywa) - z tego co pisano, gdy odłączy się wtyczkę sterownik "myśli", że pas jest zapięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności