Skocz do zawartości
Kamilek1307

B6 2.0 TDI 170KM lewa poduszka skrzyni biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Tu w Irlandii oryginał w ASO kosztuje 120 euro, a zamiennik z FEBI taki jak do Golfa ok 60 euro. Problem jest taki, że nikt nie robi zamiennika dla poduszki do Paska nr 3C0199555P tylko np do Golfa, Octavii czy tam czegoś innego o nr 1K0199555M. Jak nie wierzycie to sprawdźcie sobie np w polskim Intercarsie , że takiej części po prostu nie ma, a jakieś totalne bez firmówki z Allegro mnie nie urządzają :)

A co do wymiany to jest bardzo prosta i można ją wykonać "pod domem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie wprowadzic w blad ale z tego co pamietam ktorys z chlopakow na forum co zalatwia czesci bedzie mial poduszke bo sam szukalem kompletu dla Siebie. Poszukaj w dziale gdzie sa polecane uslugi i sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ja byłem w warsztacie (nie ASO) i rozłozyli ręce bo podobno jakis nietypowy klucz potrzebny jest.

W aso za całośc, materiał plus robota powiedzieli 1200zł.

podobno sanki tez trzeba opuszczac.

 

nie mam dobrej wiedzy na ten temat, po prostu powtarzam to co usłyszałem, ale ten z NIE-ASO to mój dobry kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wymienić tylko poduszkę na , której wisi skrzynia czyli lewą a na tą pod spodem znalazłem coś takiego http://www.inter-rally.pl/product-pol-3873-Dolna-wkladka-poduszki-silnika-Duza-Volkswagen-Passat-Mk6-3C.html - myślę , że wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sa dwa rodzaje tych poduszek na lewa strone od czego to jest uzaleznione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to jest to samo

Nie, jednak to nie jest to samo. 3C0199555P ma wymiary 180x142x108, a ta od Golfa (1K0199555M ) 206x145x108. Niby nie wielka różnica a jednak nie pasuje, więc "masza22" jeśli nie jesteś pewien tego co piszesz to lepiej nie pisz wcale.

Edytowane przez robibobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad masz te wymiary? w ogloszeniach sprzedazy tych poduszek jest napisane ze pasuja do golfa i do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA online :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem się z wami podzielić moimi wrażeniami po wymianie lewej poduszki skrzyni biegów i zamontowaniu wkładki Powerflexa do tej problematycznej w wymianie poduszki pod spodem auta, która jest w sankach. Po wymianie tej pierwszej , żadnej zmiany chociaż jak miałem dwie w rękach- nową i starą, to wydawało mi się , że ta stara jest do d..y :taksobie A natomiast po montażu wkładki do tej dolnej to efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Autko jeździ jak nowe w środku bardzo się wyciszył a co najważniejsze nie ma takiego wrażenia gumowatości przy ruszaniu i przy przyspieszaniu. Nie wiem jak zachowują się w takich sytuacjach nowe samochody ale mam wrażenie , że może podobnie, auto jeździe po prostu sprężyście . Polecam każdemu , który czuje, że ma już ten dół nadwyrężony zmiana niesamowita :kciuki 51Qa4I7m40L.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

właśnie jestem po wymianie dwóch poduszek tych co znajdują się w sankach. Oczywiście mój mechanik musiał je demontować teraz zostaje zrobić zbieżność. Poduszki kupiłem Lemfondera w Intercarsie za 78zł po 30% upuście wymiana 100zł.

Tak jak opisywaliście u mnie też przy dodawaniu i odejmowaniu gazu były jakieś stuki, po wymianie tych poduszek nie ma żadnej poprawy. Z tego co się już zorientowałem najprawdopodobniej czeka mnie jeszcze wymiana poduszki z lewej strony pod akumulatorem, ponieważ trochę trzeszczy i dość mocnosilnik się kołysze,mam nadzieję że to pomorze ponieważ już mnie szlag trafia pomału od tego tykania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

właśnie jestem po wymianie dwóch poduszek tych co znajdują się w sankach. Oczywiście mój mechanik musiał je demontować teraz zostaje zrobić zbieżność. Poduszki kupiłem Lemfondera w Intercarsie za 78zł po 30% upuście wymiana 100zł.

Tak jak opisywaliście u mnie też przy dodawaniu i odejmowaniu gazu były jakieś stuki, po wymianie tych poduszek nie ma żadnej poprawy. Z tego co się już zorientowałem najprawdopodobniej czeka mnie jeszcze wymiana poduszki z lewej strony pod akumulatorem, ponieważ trochę trzeszczy i dość mocnosilnik się kołysze,mam nadzieję że to pomorze ponieważ już mnie szlag trafia pomału od tego tykania.

Pozdrawiam.

 

Zmieniałeś już tę poduszke pod akumulatorem ? Pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam do wymiany poduszki silnika i jest to chyba poduszka skrzyni biegów, tzn poduszki bo z tego co sie orientuje to są tam 2 poduszki, górna i dolna tak ? Znalazlem na intercarsie tylko nie wiem czy to będą te :

górna- http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3115331820190-LMI33150-O28283-czesci-mocujace-zawieszenia-silnika.html

dolna - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3113301522340-LMI33147-O28283-poduszka-silnika.html

Czy to są te poduszki i bedą pasować do mojego ? Byłem u mechanika i sprawdził mi łyżka , co prawda poduszka dolna z zewnątrz nie jest naderwana ale jest bardzo miękka . Mechanik wsadził łyżkę i szybko poruszał do przodu i do tyłu i silnik mocno sie bujał więc obstawiam, że to te poduszki są to wymiany... Dodatkowo podczas jazdy np na 5 biegu gdzie te obroty nie są za wysokie i jak wcisne gaz to czuć puknięcie pod dywanikiem kierowcy... pukniecie jest tez podczas odejmowania gazu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki luz na lewej poduszce skrzynki jest prawidłowy? Dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Też mam problem ze stukiem dochodzącym przy gwałtownym dodaniu gazu bądź też jego odpuszczeniu.

Zawieszenie szczelne, poduszki z łożyskiami McPersona wymienione, nadal zdarzaja sie pojedyncze stuki, najczęściej podczas gwałtownego przyspieszenia, ew. podczas pokonywania zakrętu 90 stopni przy prędkości do 50km/h.

Dwumasa wymieniona mimo to auto zatrzęsie się przy zatrzymywaniu.

Czy mógłby ktoś rzeczowo rozpisać gdzie znajdują się poduszki silnika i jak przede wszystkim je zdiagnozować.

Przy zdjętej pokrywie silnika podczas próby ruszania nim, silnik wydaje się być stabilny, jednak przed chwilą wjechałem na kanał, zdjąłem podłogę i wziąłem pod lupę poduszkę skrzyni.

 

Załączam film i proszę o opinie, nie wiem czy taki luz świadczy o jej zużyciu.

Ps. śruba dokręcona, nie ma luzu.

https://drive.google.com/file/d/0B3TDt4qNaZB9bkxlWldBeU90NTQ/view?usp=sharing

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności