Skocz do zawartości
Kamilek1307

B6 2.0 TDI 170KM lewa poduszka skrzyni biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj wymieniałem Olej silnikowy wraz z filtrami w pasku. Mechanik zatrząsł silnikiem i powiedział mi, że mam wybitą poduszkę skrzyni biegów lewą (strona kierowcy). Powiedział mi, że jak kupie to mi wymieni. Moje pytanie jest takie czy to jest to samo co poduszka pod silnik? jest różnica lewa a prawa strona?

Czy ma ktoś numer części? Lepiej kupić jakiś zamiennik, czy używany oryginał? Orientuje się ktoś jaki może być koszt tej części?? Bardzo proszę o odpowiedz i o wyrozumiałość gdyż jestem laikiem w tych sprawach.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dokladnie nie wiem czy to ta sama poduszka, natomiast wiem że mi szarpie silnikiem podczas odpalania i tez mechanik podejrzewa poduszkę. w serwisie koszt najdroższej poduchy pod silnik do paska to około 150zł. jakies 2 tyg temu dzwoniłem pytac. to nie duzy koszt w porównaniu do innych czesci z aso. daj znac czy wymieniles to juz i czy ciezka z tym sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem tą poduszkę, kupowałem w serwisie 240 pln wymiana bardzo prosta tylko trzeba mieć kanał. Poduszka łączy skrzynie biegów z podłużnicą. Do skrzyni DSG i manula są różne i trzeba zwrócić na to uwagę przy zamawianiu. Wiem że pod spodem silnika jest jeszcze jedna poduszka (łapa) i może ona też jest już wyrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie jest pojedyńcze metaliczne uderzenie podczas przyspieszania. Mechanik uważa że to poduszka pod skrzynią. U mnie pytałem w ASO łapa kosztuje 142, dwie poduszki po 109 zł każda. Zamówiłem 2 poduszki, jak zmienie napiszę czy jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest poduszka "pod belka" czy "za belką" skrzyni DSG??

jaki jest jej koszt i jaki orientacyjny koszt wymiany w ASO i w nieASO

podobno potrzebny jest jakis specjalny klucz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slysze pojedyncze uderzenia przy zdejmowaniu nogi z gazu i przyspieszaniu na przemian. Przy szarpaniu silnikiem na recznym przy probach ruszenia mechanik powiedzial ze dosc mocno skrzynia/polosie przemieszczaja sie - rozumiem ze to raczej jednoznacznie wskazuje na ktoras poduche pod skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio slysze pojedyncze uderzenia przy zdejmowaniu nogi z gazu i przyspieszaniu na przemian. Przy szarpaniu silnikiem na recznym przy probach ruszenia mechanik powiedzial ze dosc mocno skrzynia/polosie przemieszczaja sie - rozumiem ze to raczej jednoznacznie wskazuje na ktoras poduche pod skrzynia?

tak to poduchy skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno aby wymienic poduszk epod skrzynia trzeba odkrecac belke zawieszenia a to wiaze sie z ustawieniem geometrii od nowa i kost takiej uslugi w serwisie to 1300zł- koszt poduszki 120zł :)

najgorsze jest to ze do tego jest potrzebney jakis specjalny klucz a taki na ogol maja tylko serwisy- przynajmniej we wrocku wieszkosc mechanikow nie ma tego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno aby wymienic poduszk epod skrzynia trzeba odkrecac belke zawieszenia a to wiaze sie z ustawieniem geometrii od nowa i kost takiej uslugi w serwisie to 1300zł- koszt poduszki 120zł :)

najgorsze jest to ze do tego jest potrzebney jakis specjalny klucz a taki na ogol maja tylko serwisy- przynajmniej we wrocku wieszkosc mechanikow nie ma tego klucza.

potrzeba matką wynalazków nie ma klucza którego nie można by dorobić albo kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni wiem dokladnie jak to jest. wiem na pno ze gdyby bylo to latwe to pewnie te nieuatoryzowane sewisy by to mialy. ale nie moge eneralizowac bo ja pytalem tylko w kilku we wrocku, moze gdziendziej chlopaki maja.

jesli ktos zna taki serwis niedaleko wrocka to posze o namiar bo tez bede musial cos zrobic z moja poduszka- mechanik powiedzial ze ejest jeszcze za ale za rok pewnie bede msial wysuplac 1300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tulejeskrzyni2.jpg

 

 

 

No i okazuje sie przy "szarpaniu" silnikiem na polsprzegle ta zaznaczona tuleja jest wywalona.

Mysle zeby wymienic obie - gorna i dolna za jednym zamachem.

Czy ktos to sam wymienial - ewentualnie widzial jak mechanik wymienial czy jest problem zeby to zrobic? Czy rzeczywiscie trzeba cos z zawieszenia wykrecac zeby do tego sie dostac? Czy potrzebna prasa zeby nowa tuleje wbic?

Czy sa jeszcze jakies lapy od skrzyni niz na z numerem 27 czy moze skrzynia wisi tylko na niej i pjest przykrecona do silnika?

 

 

 

nikt tego nie wymienial jeszcze?

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u mnie jest pojedyńcze metaliczne uderzenie podczas przyspieszania. Mechanik uważa że to poduszka pod skrzynią. U mnie pytałem w ASO łapa kosztuje 142, dwie poduszki po 109 zł każda. Zamówiłem 2 poduszki, jak zmienie napiszę czy jest lepiej.

 

Zmieniles juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie było to samo element 2 i 3 do wymiany 200 kilometrów przelotu i dalej silnikiem lub skrzynią telepie. Któraś z poduszek silnika dostała. Element 7 , 17 lub 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten sam problem z poduszką pod silnikiem, i mam pytanko czy zna ktos mechanika dobrego który sie zajmuje tymi rzeczami w Wawie? oprocz ASO...i ile kosztuje taka poducha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Element 3 i 3 to około 115zł poz nr 17 3C0199555R 271zl

poz nr 12 03G199207E 313zl

poz nr 7 1K0199262P 376 zl , a co do klucza to spójrz na fotkę z etki , śrubunek jest normanly bez cudów :). A to że serwis zawsze mówi o specjalnych kluczach do wszystkiego to taki ich chłit matetingowy.

Edytowane przez deejaymask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sam wymieniał tuleje nr 2 i 3? Czy aby je wymienić trzeba demontować ssanki czy można bez demontażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Podpiąłem się pod temat bo objawy mam podobne czyli pojedynczy stukot przy przyśpieszaniu i czasem szarpnięcie przy odpalaniu. Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedziec ile poduszek znajduje się w B6 1.9 TDI BXE r.2006? Chodzi mi zarówno o poduszki pod skrzynią i pod silnikiem. I czy poduszkę pod skrzynią jesteśmy w stanie zauwazyc z perspektywy kanału czy trzeba coś "rozebrac" aby dojśc do niej i stwierdzic czy jest niesprawna? Proszę o odpowiedz bardziej doświadczonych kolegów.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy uważacie , że lewą poduszkę skrzyni od Passata o numerze 3C0199555P można zastąpić taką od Golfa , Octavii czy czegoś podobnego o numerze katalogowym 1K0199555M ? Według mnie są identyczne.

3C0199555P.jpeg

1K0199555M.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka róznica w cenie?

sama poduszka nie jest chyba droga, gożej z kosztem wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności