Skocz do zawartości
Gość Kat4Ni

Passat 2.5 TDI 180 KM 4motion manualna skrzynia biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kat4Ni

Passat 2.5 TDI 180 KM 4motion manualna skrzynia biegów, 2004 rok.

 

Witam,

 

mam takiego Passata do kupienia. Co sądzicie o silniku 2.5 TDI 180 KM. Jakie on ma parametry,osiągi jakie jest srednie zluzycie ropy, czy jest wadliwy ?

 

Pozdrawiam,

 

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas

witam

mialem wprawdzie nie paska ale audi A6 z tym motorkiem i paliwka srednio bral nawet do 15 literkow (zima), na trasie ok 7,5-8,5 srednio 10 L ogolnie bardzo kosztowny silnik i raczej nie wybacza stosowania polsrodkow np wymiana samego rozrzadu to koszt ok 3000 oczywiscie w ASO bo malo jest fachowcow od tego typu silnikow, ma bardzo wrazliwa pompe w ktorej lubi sie popsuc elektronika po 150 tys koszt naprawy ok 3500 PLN

 

wejdz sobie na forum audi i poczytaj o tym silniku jest tam kwintesencja obslugi i problemow

 

http://www.audiklub.org/phpBB2/index.php

 

ja rozstalem sie z tym silnikiem bez sentymentow i ciesze sie ze kupilem Paska z 1,9. Nigdy wiecej 2,5 V6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie duzo Ci palila ta A6. jestem swiezo po trasie i powiem ze najwiecej spalil mi 9,2l/100km 3 osoby na pokladzie+trumna+bagaze i nie oszczedzalem. staralem sie jechac nie wolniej niz 170km/h

w drodze powrotnej na austyjackim paliwie spalil okolo 8,3l/100km a sednia do wiednia na odcinku 400km mialem 140km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
strasznie duzo Ci palila ta A6. jestem swiezo po trasie

 

No ale co to jest za porównanie A6 2,5 V6 TDI (180KM) do Passat 1,8T (150KM)

Gdybyś zechciał porównać identyczne silniki to jeszcze. Chyba, że porównujesz z innym autem niż masz w profilu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy klasyczne dla tego motoru. Wałki, popyhacze, dzwigienki - czyli najlepiej pokrywy rozrzadu podnieść i sprawdzić stan. Do tego diagnostyka pod obciążeniem żeby sprawdzić przepływke, turbo Jeżeli chodzi o nadwozie i skrzynie biegów - super. O spalaniu się nie wypowiem nie posiadam takiego auta.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat4Ni

Jaka jest różnica między 2.5 TDI - 150 KM, 163 KM i 180 KM ? Czy to są różne silniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest różnica między 2.5 TDI - 150 KM, 163 KM i 180 KM ? Czy to są różne silniki ?

Przeczytaj sobie ten topic, co podesłał rafaltdi - naprawdę on wiele wyjaśnia :)

Sam z ciekawości przestudiowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas

ja polecam jeszcze inne wontki z forum audi odnosnie tych silnikow 2,5 aby sprawdzic stan walkow trzeba zdjac pokrywy inaczej sie nie sprawdzi bo w wiekszosci przypadkow krzywki wycieraja sie najpierw te srodkowe, znam przypadki gdzie wlasciciele jezdzili nie wiedzac ze pospadalo kilka dzwigienek zaworowych, sam przerabialem wymiane hydrauliki wraz z regeneracja walkow kosztowny interes 4 tys.

 

Moje zdanie jest takie te silniki sa wyjatkowo awaryjne i kosztowne w eksploatacji byle pierdola do wymiany a trzeba rozbierac polowe samochodu np termostat wymienia sie wraz z rozrzadem bo jak nawali a nawali napewno to koszt jego wymiany jest taki sam jak przy rozrzadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
Jaka jest różnica między 2.5 TDI - 150 KM, 163 KM i 180 KM ? Czy to są różne silniki ?

 

Ja nie będę odsyłał Cię na inne forum, tylko wyjaśnię Ci co i jak.

 

Tak są to różne, silniki. Różnica polega na mocy i podobno poprawionej trwałości w motorze 150 KM (AKN). Motory 163 KM (BDG) i 180 KM (BDG), mają już podobno wyeliminowania wszystkie wady i są równie trwałe co wersje 1.9 TDI.

 

Poniżej podaje oznaczenia wszystkich motorów:

 

2.5 TDI (150 KM) oznaczenia AFB II 96 - X 98, AKN XI 98 - V 03

Do maja 2003 r. wersje zarówno z tylko napędem przednim jak i Syncro oraz 4MOTION występowały z tym motorem.

 

2.5 TDI (163 KM) oznaczenie BDG VI 03 - do końca produkcji B5 3BG

Wersje tylko z napędem przednim.

 

2.5 TDI (180 KM) oznaczenie BDH VI 03 - do końca produkcji B5 3BG

Wersje tylko z napędem na dwie osie, 4MOTION.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam innny problem z passatem a mnianowicie gdy silnik jest wyłączony i gdzy wcisne sprzęgło to biegi wchodzą a gdzy włączę zapłon czyje żę gdy wcisnę sprzęgło coś przeskoczy czy czy może mi sie wydaję nie mogę włączyć rzadnego biegu pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności