Skocz do zawartości
yoda2

Jak podłączyć separator antenowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,koledzy mam pewien mały problem .Zamierzam kupić separator antenowy bo radyjko które mam zamontowane Kenwood Kdc 4047-UG trochę słabo mi odbiera niektóre stacje radiowe np.ESKE.Gdzie należy podłączyć niebieski kabelek od separatora ,czy do kabelka sterującego anteną elektryczną wychodzącego z radia czy do gniazda w kostce gdzie ten kabel powinien być podłączony aby antena się wysuwała .Dodam że antenę elektryczną wysunąłem i odłączyłem od zasilania bo raz się wysuwała w całości a raz do połowy,a odłączenie zasilania anteny nie ma żadnego wpływu na odbiór radia.Proszę o radę bo boję się żeby przypadkiem nie zrobić jakiegoś zwarcia i nie spalić radia.

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić separator antenowy

Separator ma sens jak masz oryginalną antenę, jeśli masz inną to musi mieć możliwość podłączenia wzmacniacza lub wbudowany wzmacniacz.

A na upartego to zasilanie separatora podłącza się pod ten sam kabel co podaje plus ze stacyjki na radio.

Zresztą TUTAJ sobie oczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena elektryczna jest oryginalna a poza tym z tyłu na dachu jest jeszcze zamontowana taka mała tylko nie wiem po co.Radio mam podłączone bezpośrednio bez podłączenia do stacyjki tak że nie muszę mieć kluczyka w stacyjce żeby włączyć radio.Tak miał podłączone stare radio poprzedni właściciel i ja podłączyłem tak samo nowe.Czytałem wypowiedzi na forum odnośnie podłączenia separatora tylko na różnych stronach w internecie pisze różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem i z separatorem, i z anteną z własnym wzmacniaczem i dopiero kupno anteny bez wzmacniacza z jednym długim kablem (bez przedłużaczy i złączek przy samej antenie) sprawiło że radio ściąga zadowalająco.Antenę mam na dachu-kombi a kabel puściłem na podsufitce i przednim słupkiem...wychodzi dużo krócej niż jak sie puści kabel w progu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić separator antenowy
Antena elektryczna jest oryginalna

Zamiast separatora kup zwykłą antenę, bez żadnych wzmacniaczy, separatorów i innych wynalazków

 

W oryginalnej antenie jest wzmacniacz w podstawie anteny, który z czasem przestaje działać jak powinien. U mnie woda + prąd w wzmacniaczu zrobił swoje, żaden separator nie pomagał, po wymianie antenki jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ma początek kupię i założę separator,zobaczę jaki będzie efekt.Jeśli będzie tak samo to zabiorę się za antenę.Tylko małe pytanie odnośnie podłączenia separatora,napięcie na nim będzie mam rozumieć tylko po włączeniu radia ,chyba dobrze myślę.Dam znać co z tego wynikło.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.Dziękuję za pomoc odnośnie podłączenia separatora antenowego.Właśnie dziś go zamontowałem a radyjko ściąga stacje o których odbiorze wcześniej mogłem tylko pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , podepnę się pod temat a mianowicie nie bardzo wiem gdzie połączyć ten kabelek od separatora , niby powinien być do niebieskiego w kostce ale u mnie nie ma takiego koloru niebieskiego, separator działa dobrze bez tego kabelka bo widzę dużą różnice już, a czy coś się stanie jak wogóle go nie podłączę? czy będzie pobierać jakiś wtedy prąd ?

 

---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 08:55 ----------

 

dodam że radio mam fabryczne z navi blaupunkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam że radio mam fabryczne z navi blaupunkt

Po pierwsze nie ten dział..

Po drugie czy chcesz podłączyć separator pod ori antenę?

Po trzecie separator musi dostać + po zapłonie lub z pinu we wtyczce na którym pojawia sie napięcie po uruchomieniu radia.

Po czwarte bez napięcia separator nie działa lub...skoro jest poprawa to masz uszkodzony wzmacniacz w oryginalnej antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie mój dział ale nie mogę pisać jeszcze swoich tematów to podpinam się pod kogoś, tak separator chcę podłączyć pod ori antenę , tylko nie wiem do którego pinu się wpiąć jeden do napięcie i drugi chyba też o oznaczeniu safe kolory tych kabli są takie same czerwono niebieskie,a powiedz mi gdzie znajduje się ten cały wzmacniacz i jak sprawdzić czy jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzić czy jest dobry?

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd jak konkretnie go sprawdzic ale poczytaj TO , TO i TO.

A więcej tematów znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się z zapytaniem, w sprawie slabej jakości dzialania anteny.  Odkad mam passata, a jest to juz ponad 3 lata, to nie dzialalo tam radio, w sensie nie sciaga stacji przy przekreconej stacyjce, gdy stacyjka jest na 0 wtedy bez szmerow da sie sluchac radia np RMF . I tutaj rodzi sie pytanie, co powoduje te zaklocenia?  Dodam ze kupiłem wzmacniacz antenowy, podlaczylem pod zasilanie radia od stacyjki, ale nic nie dalo, gdy trzymam radio w reku to dziala, ale jak wloze w polke to szumi. 

Prosze o pomoc znawcow tematu;)  

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś spróbować z jakimś filtrem na zasilaniu radia. Z tego co pamiętam są takie dostępne w Sieci i sklepach motoryzacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie to radio konkretnie i czy nie masz w pobliżu jakiejś ładowarki do telefonu/nawigacji itp. Antenę masz oryginalną - na dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radio to mam tam zamontowane philips, modelu niestety nie pamietam, w pobliżu nie mam zadnych ładowarek. Antena jest oryginalna, lecz bat urwany.  Myślę ze to,  ze jest urwany to jakos bardzo nie robi, skoro bez niego na wylaczonej stacyjce radio gra super.  

Zastanawia mnie co moze stwarzac te zaklocenia, co prawda kable od zasilania radia musialem odciąć i zamienić, aby radio pamięć trzymało, oczywiscie oba kable zaizolowane są.  

Czy to jest ten filtr przeciwzakłóceniowy?  Takie cos znalazlem w samochodzie jakos rok temu, myslalem ze to od podswietlania nog, ale nie wiem co to jest. 

20171122_165002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz "bata" jest dużym problemem bo właściwie nie masz anteny! Dlaczego radio gra? Bo "łapie fale" byle gdzie na długości kabla antenowego który być może jest gdzieś po drodze uszkodzony. Rezultat jest taki, że zamiast odbierać silny, czysty sygnał który jest na zewnątrz karoserii, twoje radio łapie fale z kawałka ekranowanego kabla oraz instalacji zasilania - stąd masz takie zakłócenia.

Musisz przede wszystkim naprawić antenę - jeśli to będzie oryginał, albo jakaś inna aktywna (ze wzmacniaczem u podstawy bata) to musisz doprowadzić do niej zasilanie - zwykle robi się to przez separator antenowy. Kabel antenowy też należałoby sprawdzić czy ma ciągłość ekranu i przewodu środkowego.

Co do zdjęcia to wygląda to faktycznie jak filtr przeciwzakłóceniowy do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności