Skocz do zawartości
Gość djzygiel

Kasowanie Inspekcji Serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djzygiel

Witam wszystkich!!

Jestem posiadaczem Passata 1,9 tDI z 2000r.

Wyświetlił mi sie komunikat zebym odwiedzieł serwis za 3000 km, słyszałem ze da sie to jakoś z resetowac domowym sposobem! Ale niestety nie wiem jak i czy to nie zaszkodzi póżniej mojemu autku??

Pozdrawiam

Dan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kasowanie inspekcji serwisowych odbywa się następująco:

 

1. Wyłączyć zapłon

2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X,

3. Włączyć zapłon,

4. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się słowo "service",

5. Na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat "SERVICE NOW",

6. Zwolnić przycisk X,

7. Obrócić przycisk Y w prawo, w celu skasowania wskazania,

8. Wyłączyć zapłon.

 

 

Przycisk X to prawy przycisk na liczniku

Przycisk Y to lewy przycisk na liczniku

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djzygiel

Dzieki wielkie!! A czy nie bedzie jakichś przykrych konsekwencji takich zabiegów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djzygiel, nie będzie żadnych konsekwencji - to samo zrobiłby serwis, dokonując okresowego przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

servis podlaczylby laptopa przez OBD II i tam by to wykasowali :P

ale bardzo przydatne info z tymi X i Y, bo nie zawsze laptopo jest w domu, zeby go podlaczyc do VW'eja... djzygiel: zadzialalo, komunikat zniknal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Chciałbym zauważyć, że po protestach jakie Grupa VAG otrzymała ileś lat temu od niemieckich i chyba austriackich związków zawodowych mechaników i warsztatowców, zostali przymuszeni do wykonania procedury kasowania inspekcji własnie w w/w sposób. Od tamtego czasu w cześci pojazdów grupy VAG można jeszcze kasować Servisy i Inspekcje komputerem a w częsci juz tej opcji nie ma i pozostają tylko te 2 pokrętła na liczniku.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witam panowie a umnie niema żadnego komunikatu o zbliżającym się servisie czy wymianie oleju , czy możliwe że zostało to wyłączone na stałe ? a jeżeli tak to jak przywrócić przynajmniej opcję oleju co 15 tys. ? pozdrawiam :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam z zabawy VAGiem mozna mu wpisac dowolna ilosc km, po ktorej sie ta informacja pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko WAG-iem można mu wpisać dowolną ilość kilometrów po których powinno się wymienić olej. Można to też zrobić ręcznie poprzez dwa magiczne przyciski przy zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

no tak jeżeli tą opcje można zrobić ręcznie , przy użyciu przycisków od zegarka to jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

panowie , wiem od czego jest wyszukiwarka , adams dziękiza link , tylko że pisze wyrażnie auta od 91-99 roku ja mam z 2000 i ma to może jakieś znaczenie , niewiem , w każdym razie na wyłączonym zapłonie wciskam przycisk od kasowania mniejszego licznika włanczam zapłon pojawia się napis servis i tyle nic więcej , i tu już jest różnica w kombinacji przycisków , i co dalej ? podane kombinacje nie działają !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam autko z 2000 roku i działa...

 

 

może naciskasz nie te guziczki (ja tek z początku robiłem i nie wiedziałem czego się nie kasuje) ale później już obczaiłem jaki banalny błąd popełniam i wszystko juz jest oki :)

 

 

 

EDIT: a tak robiłeś?

 

- przy włączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

- włącz silnik i puść przycisk. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat serwisowy.

- obruć w prawo przycisk minutowy do regulacji zegara cyfrowego (w przypadku kiedy występuje zegaz analogowy należy go wyciągnąć) i na wyświetlaczu pojawi się wskazanie "service - - -".

- wyłącz zapłon i wskaznie powinno być cofnięte.

Powodzenia, u mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

o.k. ale ja niechce nic wykasować , od ostatniej wymiany przejechałem do dziś 14860tys i niemam żadnego komunikatu o wymianie oleiu czy servisie , chodzi oto czy czasem ktoś tego nie wykasował na stałe lub coś podobnego ? szukam metody odzyskania tego komunikatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręcznie chyba tego nie zrobisz

 

pozostaje podpięcie pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze zrobi to recznie. Ja wymienialem olej dwa dni temu i widzialem jak koles mi po wymianie kasowal inspekcje olejową i dodatkowo ustawiał po ilu tyś. ma się ona znów włączyć. Zainteresowało mnie to i go zapytałem. A on na to że w tej jego mądrek książce to pisze i przestawiał dalej. Poza tym widziałem jak przestawił mi że inspekcja będzie się załączać nie 3000 przed tylko 1000.

 

 

Pozdrówka

 

Jutro się postaram dorwać do tej jego knigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

udalo mi sie skasowac inspekcje ale jak ustawic ja na kolejna wymiane oleju? po wcisnieciu pare razy wyskakuje mi ustawianie ale na wyswietlaczu sa tylko 4 cyfry do ustawienia, to jest w tysiacach? chcialem ustawic na 13tys km a z 4 cyframi wychodzi ze max do 9tys? czy ktos sie moze orietuje?

prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30
udalo mi sie skasowac inspekcje ale jak ustawic ja na kolejna wymiane oleju? po wcisnieciu pare razy wyskakuje mi ustawianie ale na wyswietlaczu sa tylko 4 cyfry do ustawienia, to jest w tysiacach? chcialem ustawic na 13tys km a z 4 cyframi wychodzi ze max do 9tys? czy ktos sie moze orietuje?

prosze o pomoc

pozdrawiam

 

Mam to samo w takim samym aucie i przy kasowaniu service insp nie pojawia sie ---- tylko 0000 po naciskaniu lewego pokretla pod zegarem kolejno migaja mi zera ze prawym moge ustawic liczbe km ale niech ktos mi powie w jaki sposob jest to liczone czy jesli w danej chwili ustawie na 9000 to po 9000km zaswieci mi sie service insp??? czy jakos inaczej sie to liczy bo wlasnie tak zrobilem i zgasl mi komunikat ale nie wiem na jak dlugo moze mnie ktos oswieci bo czytam i czytam i jakos nic na ten temat nie znalazlem tylko wszedzie jest ---- a nie 0000

Poydrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wogóle nie mogę wykasować oleju :626: a jednak autko jeździ :641: Zresztą przy wymianie chłopaki z VAG-iem też nie mogli tego zrobić, tłumacząc się tym, że ktoś usunął czujnik otwarcia maski. Tak więc mam pewne zmartwienie bo nie lubię jak coś mi piszczy. Ma może ktoś jakiś pomysł jak to naprawić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

odnosnie komunikatu service to podobno bylo ich kilka. SERVICE IN 3000 KM, serwiceOil i serviceIns. Do tego doczytalem ze jest cos takiego jak przedluzony okres uzytkowania czy cos takiego, i service pojawia sie raz na 30kkm i taka inspekcje kasuje sie vagiem, a jak sie skasuje pokretlami to wtedy wraca do inspekcji okresowych co 15kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

a u mnie jakm niebyło tak niema :622: szkoda chciałem mieć co 15 tys ale cóż :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności