Skocz do zawartości
bari88pl

świeci ABS i czerwony wykrzyknik, niemoge się podpiąć VAG'iem

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam dziwny problem. Czasami, nieraz odrazu po zapaleniu auta, nieraz podczas jazdy, czasami na krótko a czasami na dłużej, włacza mi sie kontrolka ABS'u i ten czerwony wykrzyknik plus oczywiści 3 pikniecia. Niewiem co się dzieje, auto hamuje normalnie, płyn w zbiorniczku jest. Chciałem się podłaczyc VAG'iem ale też niemoge jakby modół był zablokowany? a np. pod zegary normalnie się moge podłaczyć VAG'iem. Raz mi się chyba udalo podłaczyć i byl jakiś bład w stylu "bład wtyczki pod deską rozdzielczą" ale tego niejestem na 100% pewien. Nieraz mi to tylko wyskoczy zapika i gaśnie a nieraz moge tak z tym jezdzić po kilka km i dopiero jak auto postoi i na drugi dzień odpale to jest spokój. Miał ktoś podobny przypadek co musze jeszcze posprawdzać? Może jest gdzieś jakaś wtyczka/kostka? która zaśniedziała albo niełaczy i jak się coś poluzuje to mi to pika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twój opis idealnie pasuje mi do objawów jakie były w Audi 1.8T mojego ojca.

 

Rozwiązaniem okazał się zimny lut w sterowniku pompy abs. Dopóki to udało sie znalesć były wymieniane czujniki abs, stacyjka i to nie pomagało dopiero to co napisalem powyżej. Trzeba się dokładnie przyglądnąć elektornice przy pompie abs bo po ingerencji mojeog kolegi autko od tej pory jeździ az miło i już nikt nie pamięta o tymże była taka usterka a od tej pory wagiem można się podpinać ile chcesz żadnego piszczenia i wykrzykników.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem... Po miesiacu czy dwoch juz nie gasly i zawsze sie swiecily... Pod Vaga tez nie moglem sie podpiac bo modul zaklucal wszystko. Tak jak kolega karol napisal modul ABS do naprawy, ja niestety zaplacilem 250zl za naprawe bo nie znalazlem tego na forum wiec podam Ci linka zebys mogl zrobic to sam lub jakis spec od elektryki... i nie zaplacisz tyle co ja a bedziesz mial naprawione...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27476&highlight=sterownik+ABS

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem się podłaczyc VAG'iem ale też niemoge jakby modół był zablokowany?

 

spróbuj w ustawieniach VAG COM zmienić Baud Rate

standartowo jest 0

spróbuj na ustawieniu 240 lub 19200

czasami to pomaga w komunikacji z modułem ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na ten sterownik :) dzięki za pomoc teraz jak już wiem co to, to też sobie znalazłem i nawet juz wymontowałem go tylko, że niemogłem odciąć tego wieczka bo link wygasł jak to zrobić a niechciałem go zmasakrować ;p więc jak ktoś ma zdjęcia/linki jak to rozciąć/otworzyć to poprosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbe o link do zdjęć jak rozłożyć to "pudełeczko" sterownika ABS'u??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka zadzwoń pod nr tel z tego adresu http://www.infocar.pl może oni ci coś podpowiedzą no i też naprawy sterowników robią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak świeci się ABS i czerwony wykrzyknik w nawiasie,to jak dla mnie oznaczałoby to brak płynu hamulcowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo i myślałem ze to wina płynu, ale okazało się ze przy zbiorniczku na płyn hamulcowy były nie dociśnięte wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak świeci się ABS i czerwony wykrzyknik w nawiasie,to jak dla mnie oznaczałoby to brak płynu hamulcowego...

 

Hehe odświeżam temat bo od 2 dni pipczy i pipczy mi abs z czerwonym wykrzyknikiem, mechanik pierwsze co powiedział to slaby aku ... nie mylił się, wyciągnął chciał doładować, ale coś jest tam w nim przepalone i nawet nie chce się załadować, aku do wymiany. i po uruchomieniu samochodu, wrzuceniu wstecznego zdechł 2 razy i do widzenia, święta bez auta to cudowne święta :rozpacz

 

Wesołych Świąt!!!

 

P.s płynu hamulcowego ani grama nie ubyło ze zbiorniczka, a hamulce hamulują jak do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe odświeżam temat bo od 2 dni pipczy i pipczy mi abs z czerwonym wykrzyknikiem, mechanik pierwsze co powiedział to slaby aku ... nie mylił się, wyciągnął chciał doładować, ale coś jest tam w nim przepalone i nawet nie chce się załadować, aku do wymiany. i po uruchomieniu samochodu, wrzuceniu wstecznego zdechł 2 razy i do widzenia, święta bez auta to cudowne święta :rozpacz

 

Wesołych Świąt!!!

 

P.s płynu hamulcowego ani grama nie ubyło ze zbiorniczka, a hamulce hamulują jak do tej pory

 

Kostka stacyjki. Miałem ten sam problem z kontrolkami i wstecznym. Poprostu słaba masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, bo nie wiem co robić... Jak pisałam wyżej czyli teraz juz od ok tygodnia przy uruchamianiu auta piszczą absy i hamulce (obie kontrolki) popiszczą i cisza... Jeden mechanik powiedział że być może jest słaby akumulator, ale udało się go jednak doładować, ale efekt pozostał nadal. Wczoraj podpinali auto pod kompa, wyszedł błąd z zapchanym EGR, ale EGR odczyszczone auto dalej dyskotekuje.

Inny mechanior zaglądnął wgłąb auta i mówił, że gdzieś stała woda w aucie (pewnie o odpływy na podszybiu) i zalało troche komputer (?) i było zwarcie, ale coś powyciągali, przesuszyli itd... odbieram auto a tam kurrrrrna dyskoteka jak tralala :( do tego czasami dzisiaj ze 2 razy auto po uruchomieniu po prostu gasło... jakies pomysły?

 

Kolega bmateuszd podpowiada, że kostka stacyjki, ktoś jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomóżcie, bo nie wiem co robić... Jak pisałam wyżej czyli teraz juz od ok tygodnia przy uruchamianiu auta piszczą absy i hamulce (obie kontrolki) popiszczą i cisza... Jeden mechanik powiedział że być może jest słaby akumulator, ale udało się go jednak doładować, ale efekt pozostał nadal. Wczoraj podpinali auto pod kompa, wyszedł błąd z zapchanym EGR, ale EGR odczyszczone auto dalej dyskotekuje.

Inny mechanior zaglądnął wgłąb auta i mówił, że gdzieś stała woda w aucie (pewnie o odpływy na podszybiu) i zalało troche komputer (?) i było zwarcie, ale coś powyciągali, przesuszyli itd... odbieram auto a tam kurrrrrna dyskoteka jak tralala :( do tego czasami dzisiaj ze 2 razy auto po uruchomieniu po prostu gasło... jakies pomysły?

 

Kolega bmateuszd podpowiada, że kostka stacyjki, ktoś jeszcze coś?

 

To spróbuj z tą stacyjka, koszt nowej około 30zl więc niewiele tracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To spróbuj z tą stacyjka, koszt nowej około 30zl więc niewiele tracisz

 

A może mieć ta stacyjka też do tego, że samochód po odpaleniu od razu gaśnie? dzis tak odpalił dopiero za 3 razem, denerwujące to jest strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mieć ta stacyjka też do tego, że samochód po odpaleniu od razu gaśnie? dzis tak odpalił dopiero za 3 razem, denerwujące to jest strasznie

 

W tym przypadku może być coś innego. Głównie chodziło mi o to co pisałeś wcześniej, czyli kontrolki a szczególnie abs i to że gaśnie po wrzuceniu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie było takie: przepalona kostka stacyjki, kostka wymieniona i sycko gro jak na razie;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozpoznanie było takie: przepalona kostka stacyjki, kostka wymieniona i sycko gro jak na razie;)

 

Pozdrawiam

 

A tyle ci o tym pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tyle ci o tym pisałem wyżej

 

Dziękuję!! Wymiana nowej kostki 90 zł ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności