Skocz do zawartości
Gość pinek

nie równa praca silnika po odpaleniu, proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pinek

po odpaleniu silnik pracuje nie równo, a kiedy się trochę zagrzeje jest ok, proszę o pomoc, czy jest to powód do zmartwienia , bo nie długo wracam do domu na święta a mam do pokonania 1700 km i nie wiem czy nie padnie po drodze. 1,9 TDI AVB 2002r. 216.000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinek, tyle czasu na forum i FAQ nie czytałeś :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pinek

akurat tego konkretnego mojego przypadku nie ma na FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

U mnie jest na odwrot;)hehe i czekamna podlaczenie do kompa.poki co zaciskam zeby i jezdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche znaczy ile ? silnik do 30 sekund moze miec jakies stuki nieruwna prace itd tak pisze producent. Po 30 sekundach ma byc idealna praca. Ja tak mam do 15 sekund po odpaleniu slysze kieliszki i trzesienie silnikiem po 15 sekundach na jalowym pracuje tak jak w temperaturze 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pinek

5 min tak fiksuje około , pracuje w Norwegi a tu jest zimno, auto przepalam w soboty albo w niedziele robie nim krótkie wypady do sklepu około 5 km, i morze wilgoć jest tu przyczyną , a dzisiaj zauważyłem ze przy tej okazji nierównej pracy silnika włącza się kontrolka ESP. Co wy na to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A jak się świece żarowe mają. Sprawdź czy wogóle grzeją a jak tak to jak szybko sie nagrzewają. Jak nagrzewają sie około 10 sekund to wymiana. Oczywiście pomiar na wymontowanej świecy po podłaczeniu zasilania z akumulatora.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinek, BTW przegon paska po rozgrzaniu. Masz mleko pod korkiem? jak tak to przegon auto- jak nie pomoze to uszczelka pod glowica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pinek

Załamka, ale jakby to była uszczelka to by był muł czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

masz szczęscie , że go jeszcze odpalasz na mrozie( czyli silnik powinien być ok.) na padniętych świecach. Nie martw sie tylko jak przyjedziesz do domku wymień wszystkie ( cena ok. 30-50 pln), jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrii

Wiem,ze to troche już stary post i widziałem w innym,ze doszedłeś do przyczyny.Ale może komus się to przyda.Wina leży w pompowtryskiwaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność? Możesz trochę rozwinąć wypowiedź?

Mam taki sam silnik i objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem ...silnik AVB 1.9 tdi po odpaleniu przez jakies 2 nim slychac stuki (nie stuka to ciagle lecz pojawia sie i znika w przedziale ok 2 min) ...otworzylem maske obszedlem auto w kolo najbardziej te stuki slychac z okolic lewego przedniego kola ..napewno nic pod maska.. zastanawia mnie dwumas bo slychac to od dolu tak jakby z okolic skrzyni lecz stuki znikaja po 2 min co raczej na to nie wskazuje ...170 000 przebiegu olej zmieniany jakies 2 miesiace temu na castrol z odpowiednia norma dla tego silnika ...pomozcie i radzcie czy moge jescze troche pojezdzic bo bede potrzebowal auta w najblizszym czasie czy lepiej stawiac do mechanika ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności