Skocz do zawartości
Gość HERTZOGER

Przegrałem bitwę z brakiem wskazań tempertury i światłami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HERTZOGER

Nie proszę nikogo o pomoc

Poprostu muszę się wręcz wyżalic.

Wymieniłem czujniki każdy po 54zł,z miernikiem wszędzie się wciskałem żeby sprawdzać czy napięcie do czujników i do zegarów dochodzi.Samochód zagrzałem aż wiatraki sie włączyły a wskazówka ani drgnie.Zdenerwowało mnie to wszystko i postanowiłem kupic na allegro termometr LCD z sondą i zakresem pomiaru od-50 do 150C.Tu się poddałem.Sądziłem że chociaż światła sobie rozjaśnię.I wielkie G z tego wyszło.Żarówki wymieniłem na NARVA nówencję.I mijania świecą jak świeciły.Mój rower ma lepsze oswietlenie.Może powinienem 100W zarówy dać?Zresztą będe jeździł najwyżej tylko za dnia.Na elektryce się nie znam i zresztą nie mam ochoty grzebać w instalacji.

Za dużo porażek jeszcze w urodziny.

Pozdrówko wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianek31

sprawdz luty w liczniku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

B3 ma dość dobnre światła, sprawdź czy reflektory nie są przypadkiem skorodowane. Poza tym Narva to nie jest żadne cudo, poszukaj żarówek Philipsa, sa znacznie lepsze. Żarówki 100 watowe nie dają w tych reflektorach lepszego światła, za to szybko psują istniejącą instalację, niedostosowaną do prawie 2 razy większego prądu. Jeszcze jedno - musisz sprawdzić czy po drodze do żarówek nie ma za dużego spadku napięcia, choćby nawet na przełączniku świateł, jak się nadmiernie grzeje to już jest jeden z powodów gorszego oświetlenia (warto założyć przekaźniki, ktoś to nawet chyba niedawno opisywał).

Pomysł z osobnym termometrem jest dobry, największy jednak problem jest z jego właściwym umieszczeniem w instalacji chłodniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HERTZOGER

Zobacze te luty,spawy czy spoiny w liczniku :]

Ale juz jak myslę o tym to mnie na wymioty bierze.

Zewnętrzny pomiar chce umieścić na wężu idącego z chłodnicy do głowicy.Zaraz obok tych sprawnych niesprawnie czujników.Z pewnością będzie trochę zanizał temperaturę.Albo i nie.

Światła mam tak ostre że jadąc na długich to tak jak bym na mijania jechał,moze i troche gorzej.Widziałem ten schemat instalacji ale na to trzeba troszku czasu którego nie mam.

Pozdrówko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż połączenia masowe żarówek i napięcie na zarówkach podczas pracy silnika.Powinno być takie same jak napięcie akumulatora.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HERTZOGER

Szukałem dzisiaj przy światłach gdzie jest masa podpięta.O!!!! dziwo nic takiego nie znalazłem albo nie wiem gdzie tego szukać.Przypomniało mi się że w Peugeocie odpadła mi wtyczka od masy i był zoonk.Postojówki jak mijania a długie minimalnie mocniejsze.

To gdzie te PASZCZAKI B3 maja podpieta masę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazówka ani drgnie

Masz tak do początku czy już jeździłeś i się popsuło?

Może poprostu sam wskaźnik jest uszkodzony (też tak kiedyś miałem, jak mi się uszkodził czujnik - wskazówka poszła na maxa aż jej "napęd" wyskoczył z zawiasów, i później już nic nie pokazywała - naprawa polegała na rozebraniu wskaźnika i włożeniu wszystkiego na "swoje" miejsce - chodzi do dziś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HERTZOGER

Wskaźnik stoi od początku jak go kupiłem.Jedynie co udało mi się naprawić do tej pory to klakson. :hurra: Ale wole nie trąbić a spokojnie jechać z pomiarem temperatury.

Podejme tą ostatnią próbę.Jak się nie uda to poprostu wymontuję nowe czujniki i włoże stare. :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU pisłem o usterce i jak ja rozwiązałem ;) (przedostatni post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amanda dzięki wielkie za podpowiedź

dzięki tobie uratowałem ponad 100zł (koszt używanego licznika w 100% sprawnego)

jak się okazało - mechanizm w moim wskaźniku też wypadł z "szyn" i wskazówka ani rusz.

rozebrałem licznik - po raz chyba 10-ty wyciągnąłem wskaźnik temp i paliwa, rozebrałem go, wszystko ustawiłem na "swoje" miejsce i teraz działa !!! a też moja wskazówka leżała - tak samo poprzez uwalony czujnik temperatury zegar ześwirował i w efekcie wskazówka opadła

btw. czujnik kupiłem za 19zł 4-pinowy czarny z żółtą opaską ale nie zauważyłem żeby zawyżał.

przy wskazaniach 90st. wiatrak się włancza - a passki tak mają że czasami wskazówka dojdzie w okolice 100st. - miałem tak zanim mi się czujnik zepsuł.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobnoskta - flaszka się należy :D (żart, żeby nie było niedomówień ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby odległość była mniejsza to do pubu na pifko bym zaprosił ;) - thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie jest masa w B3.weź omomierz i przy odłączonym akumulatorze sprawdź oprność pomiędzy stykiem - żarówki a karoserią.nie może być więcej niż 0,5

Ohma.Jak będzie wiecej to wtedy zaczniesz szukać masy albo puscisz nową.podociskaj wsuwki w kostce do żarówki.A mopże obbłysniki nadają się do regeneracji.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności