Skocz do zawartości
GrzesiekP

Zerwania linka mechanizmu szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj chciałem wpuścić do autka troszkę świeżego wiosennego powietrza. Po opuszczeniu el. szyby z prawej strony nagle opadła do połowy i tak juz została. Po częściowym demontażu stwierdziłem zerwanie linki (silniczek działa). Z tego co widzę po lince to była ona juz wcześnie postrzępiona. Orientowałem sie w serwisie i koszt takiego mechanizmu to ok. 450 zł. Jak dla mnie to za dużo. Poszukałem na allegro i widzę takie mechanizmy kpl. (blacha, silniczek, nawet głośnik) w cenie 150 - 200 zł . To juz wygląda lepiej . Mam tylko problem, gdyż nie mogę zdjąć całkowicie tej blachy na której jest silniczek. Mogę ją dość mocno odchylić ale nie modę zdjąć. czy ktoś wie co tam jeszcze trzyma. Śruby z zewnątrz już wszystkie odkręciłem ale boje sie żeby czegoś nie urwać. Acha i czy nie pojawia się jakieś błędy w kompie gdy zrobię taka podmianę.Czy ktoś ma doświadczenie jak to zdemontować, wymienić na drugi kpl. mechanizm i jak wymienić szybę. Bardzo proszę o poradę bo wiosna idzie a szybka podparta drewnianymi listwami (w ten sposób na drewniane dodatki w swoim pasku :).

Pozdrawiam

(Passat B5, 1997 r. 1.9 TDi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześ Grześ. Ja miałem dokładnie to samo z lewej strony , da się to naprawic. Niebebę ci tu opisywał, zajrzyj na moje posty w moim profilu i łatwo odnajdziesz jak to zrobic. A jeszce ,że tak zapytam, a szybę przed zdjęciem tej blachy wyciągnołeś? Jak nie to, nie wyjmiesz tej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Widzę, że udało Ci się kupić dość tanio ten mechanizm tylko pozostało przełożenie linki. Może uda mi sie kupić prawą stronę to będzie mniej roboty.No bo wtedy o ile się nie mylę to tylko przełożyć całość razem z blachą. A tak na marginesie to moja linka wygląda podobnie jak u Ciebie. Rdza i cała jest poplątana. Szkoda tylko, że nie można dokupić takiej linki. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bruno_22

Mam ten sam problem.

Wiem że istnieją zakłady w których możemy sobie zamówić linkę taką jak chcemy z pożądanymi okuciami. Nie wiem tylko jaka długa jest linka w tym mechnizmie. Jak ktoś wie to bede wdzieczny.

A tak na marginesie w walii blacha z mechnizmem w serwisie vw kosztuje 70 funtów czyli taniej niż w polskim serwisie . Tak czy inaczej dla mnie za drogo i chciałbym przy okazji najbliższej wizyty w polsce wymienić tę linkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Jak będziesz kupował całą blachę to zwróc uwagę czy pochodzi ona z takiej samej wersji wyposażenia a jak nie to trzeba zamienić sterownik który jest przy silniczku ( delikatnie go podważaj aby nie połamać zatrzasków ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz kupował całą blachę to zwróc uwagę czy pochodzi ona z takiej samej wersji wyposażenia a jak nie to trzeba zamienić sterownik który jest przy silniczku ( delikatnie go podważaj aby nie połamać zatrzasków ).

 

Tylko jak to sprawdzić jak kupuje od handlarzy części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech chciał, że i u mnie dziś właśnie poszła linka :[:zalamany: A stało się to tak, że dosuwałem szybę od kierowcy w moim pasku i nagle trzask i szyba opadła więc wziąłem sie za rozkręcanie bo nie wiedziałem co jest po rozkręceniu okazała się, że to niestety linka :kwasny: No i teraz powiedzcie mi czy da się dokupić samą taką linkę?? Czy muszę kupować cały mechanizm z tą srebrną blachą http://moto.allegro.pl/item180989858_podnosnik_szyb_elekt_lewy_vw_passat_b5_b6.html za całe 200zł?? :kwasny: Szczerze mówiąc wolał bym samą linkę gdzieś dokupić i założyć bo z tego co patrzałem to nie było by to tak trudno zrobić... Czekam na waszą pomoc i pozdrawiam Potek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności