Skocz do zawartości
Marecki78

dodatkowe oświetlenie po otwarciu tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie zamontować w plastiku wewnętrznym tylnej klapy dwie lampki, które będą oświetlały przestrzeń za samochodem po jej otwarciu. Czy gdzieś w instalacji klapy jest stały plus bez włączonego zapłonu? Czy trzeba go ciągnąć np. od lampki z podsufitki w bagażniku? Bo rozumiem, że minus znajdę choćby na którymś przewodzie z zamka klapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę sobie zamontować w plastiku wewnętrznym tylnej klapy dwie lampki, które będą oświetlały przestrzeń za samochodem po jej otwarciu. Czy gdzieś w instalacji klapy jest stały plus bez włączonego zapłonu? Czy trzeba go ciągnąć np. od lampki z podsufitki w bagażniku? Bo rozumiem, że minus znajdę choćby na którymś przewodzie z zamka klapy...

 

mam to samo do zrobienia tylko u mniebeda lampki w schowkach jeszcze 2 na gornym progu po bokach od ori i 2 jak u ciebie w klapie, nie mam ich jeszcze wiec projekt nie ruszyl...

 

i powiem ci ze juz cie nie lubie ;) bo mnie uprzedziles hahaha...(zart)

 

jak robilem obczjke co i jak to jedy nie mozna + i - od lampki zaciagac do kieszeni dla sterowania przekaznika, natomiast z gniaza w bagazniku stale zasilanie ciagniesz na lampki(przez przkaznik)

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie trzeba targać "-" z lampki... musi go podawać zamek skoro lampka w bagażniku zapala się po otwarciu klapy... natomiast mnie ciekaw czy też "+" jest gdzieś np. przy zamku... nie chcę ciągnąć niepotrzebnych kabelków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kombi? + powinien być. Choćby przy zamku. Na bank przy podświetleniu tablicy, ale wtedy będzie Ci podświetlenie działać tylko przy włączonych światłach... Sam się nad tym zastanawiałem. Z racji tego, że mam kamerę cofania, to sobie tam podciągnąłem plusa.

 

Nie jestem pewien, czy przy silniczku wycieraczek jest stały plus. Ale do zamka jakiż tam plus dochodzić powinien. Sam to mam zamiar zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no nie trzeba targać "-" z lampki... musi go podawać zamek skoro lampka w bagażniku zapala się po otwarciu klapy... natomiast mnie ciekaw czy też "+" jest gdzieś np. przy zamku... nie chcę ciągnąć niepotrzebnych kabelków ;)

zrob to sobie porzadnie by nie robic pradow plywajacych dla modulu i zeby ci np przy otwarciu klapu drzwi nie zamykalo albo alarmu nie zalaczalo, wierz mi(jestem elektronikiem) nie miesza sie plusow, mas ani minusow z roznych ukladow, lampki zamek i lampka to inne plusy, laczenie moze uszkodzic nawet komfort baxa...

a jak sie rownolegle do lamki podepniesz to albo ci bedzie warjawac, albo uszkodzisz modol, albo kabel sie swekli, przerabialem podwojne podswietlenie pod drzwiami...

 

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

zreszta, taka moja rada, a zrobisz jak zechcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrob to sobie porzadnie

 

co rozumiesz przez porządnie??

 

tylko konkretnie - nie bądź gołosłowny ;)

 

mam dwie lampki... potrzebuję tylko masy po otwarciu klapy i stałego plusa... wielkiej filozofii tu nie widzę ale...

 

więc słucham ;)

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

Masz kombi? + powinien być. Choćby przy zamku. Na bank przy podświetleniu tablicy, ale wtedy będzie Ci podświetlenie działać tylko przy włączonych światłach... Sam się nad tym zastanawiałem. Z racji tego, że mam kamerę cofania, to sobie tam podciągnąłem plusa.

 

Nie jestem pewien, czy przy silniczku wycieraczek jest stały plus. Ale do zamka jakiż tam plus dochodzić powinien. Sam to mam zamiar zrobić...

 

mam varianta... chcę żeby lampki dodatkowe zapalały się po otwarciu klapy bez względu na to czy światła są wł. czy wył. ;)

 

ja tam bym chętnie + i - z zamka pożyczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi ile jest roboty (bo i tak masz juz plastik zdjety) w przeciagnieciu metra kabla z lampki przez kanal gumowy do klapy i od gniazda metr kabla przez kanal gumowy do klapy? Nastepnie montujesz przekaznik lampki i dziala jak powinno, bez obciazenia instalacji modulu i nie musisz kombinowac z zamkiem, z kad wierz ze jezeli zabiezesz czesc mocy z zamka to ni zwarjuje modul??

To nie jest + z aku ze mozesz szeregowo czy rownolegle iles odbiornikow podpiac, to idzie z modulu i ma okreslona moc i napiecie.

 

Ja swoj projekt z 6 lampkami przewidzialem na 40 minut max.

Ty uporasz sie z 2 w jakies 30minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam bym chętnie + i - z zamka pożyczył...

 

To by było najprostsze - bo + z zamka - z krańcówki.

 

a jak sie rownolegle do lamki podepniesz to albo ci bedzie warjawac, albo uszkodzisz modol, albo kabel sie swekli, przerabialem podwojne podswietlenie pod drzwiami...

 

Ja mam równolegle do lampek drzwiowych podpięte lampki oświetlenia nóg. Nic nie wariuje, nic się nie węgli, komfort nie ma błędów. Nie wiem o co Ci chodzi.

 

Ważne jest jedno. By sobie powymieniać na led oświetlenie kabiny i dokładać lampki. Bo każda lampka to obciążenie dla bezpiecznika dodatkowe. Przy otwarciu klapy otwarcie 1 pary drzwi z żarówkami nie rzutuje. Natomiast jak otworzysz wszystkie drzwi i masz zdublowane lampki, to może wyskoczyć bezpiecznik.

 

Jedyne co wiem na pewno to to, że 5 watowa żarówka kabli nie spali. Drugie co wiem, to to, że najpierw w takich przypadkach leci bezpiecznik, a moduł jest chroniony.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89038 ja mam u siebie lampki pod nogi i nic mi nie wariuje i się nie pali...

 

Marku - ktoś już w klapie dał czerwone obrysy. Było w mój Passat. Poszukam tego tematu i podpyta się jak to zrobił...

 

przez kanal gumowy do klapy?

 

Powodzenia w przeciąganiu. Nie pisze tego złośliwie, ale to robiłem i wiem, że to się staje po prostu mało wykonalne.

 

Ja swoj projekt z 6 lampkami przewidzialem na 40 minut max.

 

Jeszcze więcej powodzenia życzę. Naprawdę. Bo po 40 minutach okaże się, że nie masz połowy roboty do pierwszej lampki. Nie mówię tego po złości, ale z własnego doświadczenia. Człowieka, który robił dodatkowe lampki w kilku Passatach...

 

PS. By przeciągnąć kable przez gumkę musisz zdjąć dolny plastik z klapy, potem górny. Jeszcze wyciągnąć gumkę z zatrzasków w klapie i w aucie, bo jest tak krzywa i tyle kabli w niej idzie, że nie sposób coś przez nią jak jest założona przecisnąć. Potem zdejmujesz słupek boczny i górną listwę z samochodu. Na koniec zaopatrz się w klipsy mocujące słupek, bo bankowo Ci się połamią. Właśnie dlatego lepiej jest od razu wyszukać plusa w klapie, niż kombinować z przeciąganiem. Przeciąganie przećwiczone i wiem na bank - nigdy, przenigdy więcej!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by było najprostsze - bo + z zamka - z krańcówki.

 

 

 

Ja mam równolegle do lampek drzwiowych podpięte lampki oświetlenia nóg. Nic nie wariuje, nic się nie węgli, komfort nie ma błędów. Nie wiem o co Ci chodzi.

 

Ważne jest jedno. By sobie powymieniać na led oświetlenie kabiny i dokładać lampki. Bo każda lampka to obciążenie dla bezpiecznika dodatkowe. Przy otwarciu klapy otwarcie 1 pary drzwi z żarówkami nie rzutuje. Natomiast jak otworzysz wszystkie drzwi i masz zdublowane lampki, to może wyskoczyć bezpiecznik.

 

Jedyne co wiem na pewno to to, że 5 watowa żarówka kabli nie spali. Drugie co wiem, to to, że najpierw w takich przypadkach leci bezpiecznik, a moduł jest chroniony.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89038 ja mam u siebie lampki pod nogi i nic mi nie wariuje i się nie pali...

 

Marku - ktoś już w klapie dał czerwone obrysy. Było w mój Passat. Poszukam tego tematu i podpyta się jak to zrobił...

 

 

 

Powodzenia w przeciąganiu. Nie pisze tego złośliwie, ale to robiłem i wiem, że to się staje po prostu mało wykonalne.

 

 

 

Jeszcze więcej powodzenia życzę. Naprawdę. Bo po 40 minutach okaże się, że nie masz połowy roboty do pierwszej lampki. Nie mówię tego po złości, ale z własnego doświadczenia. Człowieka, który robił dodatkowe lampki w kilku Passatach...

masz led czyli nie masz tak samo....

sproboj na zarowka laczenia rownoleglego i wtedy pogadamy...

A czy kolega bedzie mial ori czy inne lampki?

U mnie beda 2 diodowe w schowkach, 2 ori na progu gornym i 2 halogeny 12v z kuchennego podswietlenia montowane pod szfkami wiszacymi(pomalowane na czarno).

 

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

To by było najprostsze - bo + z zamka - z krańcówki.

 

 

 

Ja mam równolegle do lampek drzwiowych podpięte lampki oświetlenia nóg. Nic nie wariuje, nic się nie węgli, komfort nie ma błędów. Nie wiem o co Ci chodzi.

 

Ważne jest jedno. By sobie powymieniać na led oświetlenie kabiny i dokładać lampki. Bo każda lampka to obciążenie dla bezpiecznika dodatkowe. Przy otwarciu klapy otwarcie 1 pary drzwi z żarówkami nie rzutuje. Natomiast jak otworzysz wszystkie drzwi i masz zdublowane lampki, to może wyskoczyć bezpiecznik.

 

Jedyne co wiem na pewno to to, że 5 watowa żarówka kabli nie spali. Drugie co wiem, to to, że najpierw w takich przypadkach leci bezpiecznik, a moduł jest chroniony.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=89038 ja mam u siebie lampki pod nogi i nic mi nie wariuje i się nie pali...

 

Marku - ktoś już w klapie dał czerwone obrysy. Było w mój Passat. Poszukam tego tematu i podpyta się jak to zrobił...

 

 

 

Powodzenia w przeciąganiu. Nie pisze tego złośliwie, ale to robiłem i wiem, że to się staje po prostu mało wykonalne.

 

 

 

Jeszcze więcej powodzenia życzę. Naprawdę. Bo po 40 minutach okaże się, że nie masz połowy roboty do pierwszej lampki. Nie mówię tego po złości, ale z własnego doświadczenia. Człowieka, który robił dodatkowe lampki w kilku Passatach...

nie wiem nie wnikam, widzialem u siebie w 1.8t konbi swoje i zrobie jak uwazam i niech kazdy robi jak chce ;) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytanie wstawiłem sobie podświetlenie w środkowych słupkach podpiołem je tak --lewa lampka z środka do lampki dolnej drzwiowej i z drugiej tak samo gdy zamkne go z pilota to wyje alarm co jest nie tak .prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem twój opis tego co zrobiłeś. Rozjaśnij nieco. Ja mam dorobione doświetlenie na stopy, jako równoległe do lampek w drzwiach, odseparowane diodami aby nie zapalało się wszystko jednocześnie i dodatkowo jest to podłączone do alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc mam podświetlenie na stopy z tyłu ,z rurkowymi zarówkami i gdy zamkne samochód załancza sie alarm i niewiem dlaczego , z przodu chce tez zrobic ale jak narazie wyje alarm i robota staneła na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma na diodach i działa OK, ale źródło światła to chyba nie problem, no ale. Tomasz, alarm fabryczny czy dokładany? Jak dokładnie połapałeś sygnały z drzwi do lampek na stopy? U mnie jak wcześniej pisałem oświetlenie na stopy jest zrównoleglone (dosłownie kablami z drzwi, ze złączkami w gumowych harmonijkach buda-drzwi) ze światełkami w dole drzwi, a separacja na diodach zabezpiecza przed zapalaniem się wszystkich przy otwarciu jednych drzwi i pozwoliła użyć tych sygnałów masy z zamków jako sygnał wejściowy do dokładanego alarmu. Nie odpowiedziałeś czy alarm fabryczny czy dokładany? Sądzę, że dokładany i pytanie, czy korzysta on z sygnałów otwarcia z zamków tak jak lampki? Może tu jest coś skopane, lub brak separacji, lub pomylone kable GND i [+].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZYGGY

 

Mam alarm fabryczny nie dokładany , a co do podłączenia to zrobiłem tak ;do przewodów fabrycznych które idą do lampki drzwiowej dolnej ,podpiołem spinkami przewody te które przeciągłem z środka z lampki na stopy niechciałem zeby te lampki na stopy świeciły mi jak będzie sie paliło oswietlenie całego środka tylko jak otworze drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po wypieciu tych kabli wszystko dziala? alarm sie nie wlacza? musisz na zasadzie prob i bledow teraz szukac przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przemek pisze, odłączyć lampki i sprawdzić. Być może winne lampki, być może zbieg okoliczności, albo przy podłączaniu coś uszkodziłeś w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak jak podepne lampke dodatkową na stopy dodam ze np : tylko 1 lewą zamkne drzwi ,zamkne pilotem zamki mija 3 sek. i wyje alarm ,a gdy odepne lampke tylko od kostki i znowu wszystko pozamykam to alarm sie niewłancza wszystko jest ok ,napewno tego nieodpuszcze bo jak zaczołem to musze to skończyć a chce miec podświetlenie stóp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe lampki masz na żarówkach o ile pamiętam. Przyczyna jest banalna moim zdaniem. Po prostu żarówki przez włókno przewodzą w drugim kierunku i już mamy problem. W oryginalnych lampkach w drzwiach są diody, które niwelują ten problem. Wyjmij jedną lampkę i sprawdź. Ale jeśli w twoich lampkach dodatkowych są już diody, to ja nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy

 

ja mam zarówki rurkowe w tych lampkach wiec moze i masz racje ,zamówie z allegro zarówki te rurkowe z diodami moze będzie ok ale wielkie dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj tylko diody prostownicze do tych oprawek, analogicznie do lampek w drzwiach i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności