Skocz do zawartości
luccass

MFD2 - wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem ze wyświetlacz od NAVI dopiero po jakimś czasie nabiera jakby kolorów, tzn, tak jakby przez jakiś czas nie działało podświetlenie?

odpalam auto i ekran jest jakby bez wyrazu słabe kolory,

a po 30 minutach rozświetlony i kolory bardziej żywe.

o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co kaman?
najpierw sprawdź stan aku, w blokach pomiarowych (MSb), lub miernikiem.

Bawiłem się wczoraj w nawi i aku zeszło do 11,3 V, wyświetlacz zachowywał się bardzo podobnie, jak opisujesz, później był wręcz blady.

Niestety, może to też świadczyć o wypaleniu się wyświetlacza, widziałem, że można kupić same wyświetlacze, na ebay-u

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazówki,

a czy to ze jak stoję na postoju, odpalone auta, światła włączone kręcę kierą w lewo i w prawo a światła lekko przygasają? to normalne/ czy to świadczy o aku? choć wydaje mi się ze jest to ok.

robie codziennie dość długie trasy bo ok 2x90 km więc myślę ze aku powinno być doładowane,

chyba ze alternator coś już broi/

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy to ze jak stoję na postoju, odpalone auta, światła włączone kręcę kierą w lewo i w prawo a światła lekko przygasają? to normalne/
to nie jest normalne, u mnie tak się nie dzieje.
chyba ze alternator coś już broi/
warto to sprawdzić ładowanie, alternator, może tylko zmasowanie auta. Najlepszą opcją było by podłączenie pod kompa i sprawdzenie całości.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest normalne, u mnie tak się nie dzieje.

warto to sprawdzić ładowanie, alternator, może tylko zmasowanie auta. Najlepszą opcją było by podłączenie pod kompa i sprawdzenie całości.

pozdrawiam

 

 

jak się okazuje jest jakiś czujnik nasłonecznienia,

jak jest bardzo widno i słonecznie to navi świeci jaśniej, jak ciemno to się delikatnie przyciemnia. pomijam tryb dzienny nocny,

test dość prosty, wjechałem na parking podziemny, zrobiło się ciut ciemniej , wyjeżdżam i się rozjaśnia.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik nasłonecznienia
na bank są dwa, jeden w lusterku wstecznym i drugi od klimy na kokpicie między nawiewami na szybę, ale czy któryś ma związek z navi :niewiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma, dziś to testowałem kilka razy.

postawiłem auto w parkingu podziemnym,

odpalam po chwili i jest ciemniejszy, wyjeżdzam i po chwili nabiera jasności.

bankowo coś musi być z czujnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi, raczej nie musi, regulacje jasnosci masz w Menu i robisz to manualnie i nic poza tym nie zmienia jasnosci wyswietlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moje radio MFD2 jak włączę bez zapłonu świeci pięknie i wyraźnie cały czas, ale jak tylko włożę kluczyk to wyświetlacz automatycznie się przyciemnia i ma bledsze kolory. Pokrętło przyciemniania zegarów jest na maksa. Wspomnę, że zmieniłem radio RNS300 na MFD2. Czy gdzieś w kompie samochodu trzeba coś ustawić? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem czujnik światła przyciemnia nawigację....nie chodzi mi tutaj o tryb dzięń/noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności