Skocz do zawartości
flop1234

dziwny stuk przy zmienie biegów

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem,od niedawna gdy zmieniam biegi przeważnie zaczyna się to od zmiany z 2 na 3 bieg ,jest taki stuk ,dzwiek jest pusty,jak jade np na 4 i wcisne sprzęgło i puszcze to wyrażnie słychać to "puknięcie",nie jest to dzwiek mało słyszalny lecz dosyć głośny i zarazem niepokojący...:/ gdy stoję w miejscu na luzie gdy wciskam i puszczam sprzegło to tego dziwnego puknięcia nie ma,zatem co to może być??

P.S-sprawdziłem olej w skrzyni,stan jest prawidłowy a kolor oleju taki jakby pomarańczowy,biegi wchodzą bardzo dobrze bez żadnych zgrzytów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zniane ktoregos lub obu przegobow wewnetrznych.

Znam ten problem z 1.8t...poszedl mi lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko jak puszczam gaz i wciskam znów w trakcie jazdy. Sprawdź to u siebie. Też nie wiem co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem tylko jak puszczam gaz i wciskam znów w trakcie jazdy.
też tak miałem. już myślałem, że coś nie tak z mechanizmem różnicowym w skrzyni, a winowajcą okazał się właśnie przegub zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak miałem. już myślałem, że coś nie tak z mechanizmem różnicowym w skrzyni, a winowajcą okazał się właśnie przegub zewnętrzny.

no zewnetrzny tez moze tak reagowac, ale zadko, najczesciej stuka przy granicznym skrecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to ci pomoze ale mialem podobnie z 2 na 3 i z 3 na 4 taki gluchy dzwiek .Ktoregos dnia pekl przewod hamulcowy z przodu i powymianie przewodow hamulcowych tych gietkich i po wymianie plynu hamulcowego ustalo.Do dzisiaj niewiem czy to wina plynu i przewodow czy zbieg okolicznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no zewnetrzny tez moze tak reagowac, ale zadko, najczesciej stuka przy granicznym skrecie

Właśnie pukanie to początki luzu w przegubie, w którym kule zaczynają się dopiero "kwadracić":) Później zaczyna się stukanie, później strzelanie, później.... Przegub wypada?? Wszelkie atrakcje przedniego napędu jeszcze przed nami:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogą takie objawy powodować uszkodzone poduszki pod skrzynią albo pod silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogą takie objawy powodować uszkodzone poduszki pod skrzynią albo pod silnikiem?

 

mogą,ale wtedy przy odpalaniu lub gaszeniu silnika by było czuć szarpnięcie. u mnie pukała niedokręcona tuleja przy wachaczu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pukanie to początki luzu w przegubie, w którym kule zaczynają się dopiero "kwadracić":) Później zaczyna się stukanie, później strzelanie, później.... Przegub wypada?? Wszelkie atrakcje przedniego napędu jeszcze przed nami:D

nie wsluchiwalem sie nigdy w to...zawsze zauwazam jak juz tyka przy skrecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy skrecie cisza,tylko jak wrzucam z 2 na 3,z 3 na 4 ,jak jade i wcisne sprzegło,i puszcze szybko to też,nie mam pojecia co to może być,dzwiek jest wyrażny ale nie wiadomo skąd dochodzi,mi sie wydaje ze gdzies spod skrzyni...lub sprzegła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności