Skocz do zawartości
Angel1989

Przepływomierz powietrza z 2.5 Tdi do 1.9 Tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam do was pytanie otóż słyszałem ze po wrzuceniu przepływki z 2.5 do 1.9 można uzyskac parę koni wiecej,może mi ktoś napisac czy to prawda ??? Jeśli tak to ile kucy można sie spodziewac i czy to nie zagraza w zadnym stopniu silnikowi ???Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czyżby nikt nie znał odpowiedzi a moje pytanie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze nie poprawi to zadnych osiagow. samochod bedzie dostawac inna dawke powietrza, jak dla 2,5 tdi i mysle ze jak zmienisz sama przeplywke samochod nie bedzie chodzic dobrze, co gorsza osiagi moga sie nie polepszyc a pogorszyc. jezeli jestem w bledzie niech mnie poprawia inni koledzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . No właśnie bedzie dostawał dawke powietrza jak do 2.5tdi to chyba powinno podnieś moc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoim zdaniem kolego Angel1989 im więcej powietrza tym więcej mocy ... - hmm to jakby 99% dostawał powietrza a 1% paliwa to w ogóle byłby pocisk-rakieta - co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko moje myślenie ja nie jestem jakims znawcą dlatego też załozyłem ten temat po to zeby sie dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Powietrze dostarcza turbina a nie przepływomierz.

Jak chcesz miec więcej powietrza to mam sensor od awx/avf załóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dasz wieksza dawke powietrza musialbys dac wiecej paliwa i inne parametry pozmieniac. chcesz mocy? jedz na wirusa i bedziesz bardziej zadowolony niz jakies pseudo tuningi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś założył nową przepływkę to może i coś by tam dało, używka już daje inne wartości niż nowa, zaowocuje to lampką check i trybem awaryjnym, nowa po pewnym czasie też może zdechnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sensor od awx czy avf na podać informacje o większej ilości powietrza bo nie rozumiem chodzi ci o sensor cisnienia doładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę ze tak źle i tak , bo ponoć jak zrobie wirusa to wtryski padną szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik podobny do Twojego bo AJM. Założyłem przepływkę od T5 2,5 TDI.

Jakiś rok temu miałem problemy z przyspieszaniem, tzn. jak wcisnąłem w podłogę to wolniej przyspieszał niż jak wciskałem pedał stopniowo. Zaznaczam, że mam zaślepiony EGR blachą.

Wydedukowałem z forum, że są trzy możliwe opcje: turbina, czujnik turbiny (N75), lub przepływka.

Sztanga jakoś tam chodzi więc postanowiłem wymienić N75 - zmiany jakiejś nie odczułem.

Miałem możliwość kupna nowej oryginalnej przepływki VW 038 906 461B lub nr bosch: 0 281 002 531 podobno od T5 za śmieszne pieniądze (więc kupiłem :dobrze). Niestety nie pasowała obudowa (ta rura okrągła - zbyt długi kołnierz) więc przełożyłem sam wkład (ten wkręcany na dwa wkręty z góry) i zauważyłem poprawę osiągów samochodu. Zwłaszcza od 1800 - 3000 obr. Tak więc nie wiem na ile moja stara przepływka była sprawna ale ta nowa napewno poprawiła osiągi.

Nie miałem okazji sprawdzić jakiejś przepływki typowo do mojego samochodu więc nie mam porównania, a chętnie bym takie coś sprawdził...

 

W razie pytań chętnie służę pomocą.

 

Jeszcze dodam, że żadnych problemów z kompem nie miałem.

Wszystkie wartości mieszczą się w normach.

Na postoju z zaślepionym egr'em masa powietrza 480 - 540

W logach dynamicznych dawno nie sprawdzałem ale z tego co pamietam to w podłodze na 3 biegu było najwięcej jakieś 1100, przy obrotach 1900 bodajże.

Edytowane przez bumcek85
Dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak założysz przepływke od 2.5 tdi to nic ci się nie stanie osiągów nie polepszysz wszystko bedzię tak jak na twojej przepływce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności