Skocz do zawartości
Gość Krawcol

klucz-scyzoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Panie i Panowie!:)

 

Ile kosztuje dorobienia kluczyka scyzoryka do Passata??? Podobno to tylko może zrobić ASO, bo trzeba programować jakiś chip do immobilizera itd.

Jak to wszytsko wyglada??? Pozdr i dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol - opcja SZUKAJ :ok: Słyszałeś o takiej :zdziwko: ? Zajęło mi to niecałą minutę :zdegustowany: Masz - pokaze ci, ze jak się chce - to znaleźć można :ok:

Kliknij ->TU <- lub ->TU <- A dalej to już chyba sam sobie dasz radę :rotfl::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtf23

Witam.

Dorobienie kluczyka w ASO kosztuje okolo 700zl.

 

Programowanie kosztuje 160zl (programuja stary kluczyk i nowy)

Scyzoryk 240zl + tylna czesc z przyciskami 260zl. (z dwoma przyciskami)

 

Jesli pomoglem to daj punkcika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Jesli pomoglem to daj punkcika :)

za to powinieneś w trąbę dostać a nie "punkcika"

Krawcol, dorób sobie sam grot (~50zł), potem podjedź na serwis i zakoduj kluczyk (~150zł)

Koszt max 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"za to powinieneś w trąbę dostać a nie "punkcika"

 

święte słowa do tych co wpier..... w bagno udzielając porad i nie mają o tym bladego pojęcia :krzeslem:

 

mój wariant jeżeli stary klucz jest zniszczony :

-scyzoryk allegro 50-70zł (2,3 przyciski)

-grot ze starego klucza

-pastylka immo ze starego klucza

 

 

lub to rozwiązanie wsp. przez Biedrone : scyzor, nowy grot, nowa pastylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtf 23 napisał/a

Jesli pomoglem to daj punkcika

 

Jeśli to jest podpis - to go czym predzej zmień :wpale: To nie jest forum z nagrodami i konkursami :zdegustowany: I nie chodzi tu o gromadzenie punktów :zdziwko::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam straszny problem. :zalamany:

Otóż rozebrałem swój kluczyk na dwie części, z elektroniką i z immo potrzebuję dostać sie do tej z immo, zdjąłem znaczek = masakra znaczka( kluczyk scyzoryk trzy przyciskowy) ale doszedłem do momentu gdy wykręciłem tę śrubkę pod znaczkiem i nie mam sposobu jak otworzyć tę część kluczyka. :mur:

Jeżeli szanowni koledzy robili coś podobnego, to prosiłbym o jakąś podpowiedź z góry dziękuję i Pozdrawiam. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xboy, jak by co to znaczek masz Tu Tą drugą część po prostu rozchylasz,zobacz Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne jjacekkx, ale nadal nie rozwiązałem problemu, mianowicie znaczek kupiłem już u tego człowieka( nie długo pocztą dostanę) ale mój problem jest z tą częścią mechaniczna kluczyka bo muszę immo podmienić.

Z tego co przeczytałem u kolegów z forum golfa tylko połowicznie mogę podejść do tematu tzn: mogę rozwiercić w miejscu immo i wsadzić swoje lub na siłę oderwać dwie połówki kluczyka bo ponoć są sklejone ( ale czy na pewno ?)

A swoją drogą bardzo ładnie twój pasek wygląda, szczególnie z tym spoilerkiem. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xboy niektóre były klejone a inne nie klejone /Ty trafiłeś klejony/ samo wykręcenie śrubki nic nie daje /tak jak wspomniałeś/, pozostaje Ci :

- zrobienie otworka w środku /tu gdzie jest stara pastylka/ możesz wiercić lub wypalić otworek /starą pastylkę jak się dostaniesz musisz zmiażdżyć/

- rozklejenie na siłę nic nie da bo scyzor pęknie, możesz podgrzewać go w piekarniku i klej wtedy lekko odpuszcza /mozna go próbować powoli rozpoławiać/

 

jest to do zrobienia, życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie nie da sie dorobic takiego kluczyka (scyzoryk) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do mnie nie da sie dorobic takiego kluczyka (scyzoryk) :) :)

 

czemu ma sie nie dać? ja dłubnąłem do swojego, też miałem zwykłe kluczyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilam do ASO podalam numer fabryczny itp pani powiedziala ze sie nie da dorobic, ze scyzoryki maja zmienne kody a ten który ja mam to mam stały kod ze to jest wykonalne pod warunkiem ze zmienie immobilajzer :( wiec jak to jest wykonalne ?? co prawda jak dla mnie to wystarczy kupic obudowe scyzoryka przelozyc grot przełozyc srodek i gotowe :-/ ale chyba nie mam racji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dla wszystkich za pomoc szczególnie dla RogalPraga i jjacekkx.

 

Wyjaśniłem sprawę, mianowicie dzwoniłem i rozmawiałem przed chwilą z kolegą Sławkiem - bardzo uprzejmy człowiek - i powiedział że rozkleił już dwa kluczyki, ale trzeba to robić bardzo powoli i spokojnie. i tylko od środka kluczyka nie od zewnątrz bo zniszczy się go.

Ale co najważniejsze że da się to wykonać. :hurra:

Będę to robił dzisiaj więc zdam wam relacje forumowicze wieczorem.

Na razie wielkie pozdro dla wszystkich. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziu nie martw się jak skończę przerabiać swój to dokładny opis podam na forum włącznie z cenami i tym jak uniknąć błędów. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xboy, hmmm spoko ale powiedz mi tylko jedno ty przerabiasz taki zwykly kluczk z 2 przyciskami na scyzoryk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda, tak jak napisałaś......

- kupujesz scyzoryk /50-100zł/

-jeżeli kupiłaś z wyciętym grotem to przekładasz swój /po obróbce szlifierskiej/

- jeżeli z grotem nowym to nacinasz /dorabiasz/ do swoich kluczy /20-30zł/

- przekładasz pastylkę immo /więcej zabawy jest jeżeli tak jak xboy'a scyzor jest poklejony/

- dobrze jest dołożyć do paska moduł zdalnego sterowania, ponieważ w tych naszych starych korzeniach :hyhy: z '97 roku central działał z klucza /moduł, a dokładnie cały alarm ze sterowaniem jest dostępny w f-me quasar electronic, możesz kupić inny i gdzie indziej bo jest tego już dużo/ jest to alarm ze sterowniem zdalnym zamkami i dwoma wkładkami do scyzoryków /100-150zł/

kombinacje są różne, jeżeli kupisz scyzor 2 przyciskowy to wkładki alarmowe są 3 przyciskowe wtedy nie wykorzystuje sie dodatkowego kanału np na otwieranie klapy /pasuja 2 skrajne przyciski/, ewentualnie jeżeli kupisz scyzor 3 przyciskowy to masz full wypas bo mozna powalczyć jeszcze z kanałem dodatkowym i np odpalić na przycisku dodatkowym klapę, webasto.....itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si Madziu.

Jestem (na razie) jeszcze posiadaczem zwykłego kluczyka z immo w środku.

Kupiłem oryginalny kluczyk scyzoryk oraz autoalarm z wkładką pod ten kluczyk wraz z centralką i zamierzam przełożyć immo do nowego kluczyka ( juz mi się udało wyciągnąć ze starego ), następnie zamienię płytki sterujące pilota i zmienię centralkę autoalarmu na te którą kupiłem. potem dorobię grot i gotowe :hurra:

 

kluczyk -100zł

autoalarm - 160zł

nowy grot -20zł

znaczek do kluczyka ( notabene który zmasakrowałem dobierając się do śrubki) - 20zł

koszt dorobienia grota - 20zł

montaż alarmu jakieś 80zł

co daje razem jakieś 400zł :zalamany:

 

Ale jak na brak firmowego autoalarmu to i tak nie jest żle :]

 

sorki ale nie odpowiedziałem przerabiam na 3 przyciskowy kluczyk scyzoryk zresztą super opisał to RogalPraga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już jestem po rozłożeniu kluczyka ( część mechaniczna z immo) :hurra:

Melduję że zadanie wykonane...

Nawet znalazłem sposób na wyciągnięcie immo bo u mnie pestka była wklejona. ;)

Byd..k ( mam na myśli kluczyk) był nieźle sklejony przez naszych kolegów zza Odry( a może robią to na Tajwanie?).

Ale dwa podpiłowane śrubokręty robią swoje :evil:

W każdym razie zrobię parę fotek zanim go złożę żeby późniejsze pokolenia nie mordowały się tak i żeby zająć się przyjemniejszymi tematami.

Po 15 - tej lecę do ślusarza żeby mi grot dorobił. i zabieram się do składania.

Jak odpalę auto z tego kluczyka to napiszę o tym a później będę montował alarm. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok xboy, widzę że powolutku brniemy do celu ;) , czekamy na c.d. relacji :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności