Skocz do zawartości
Patrick

Włącznik ogrzewania tylnej szyby- zasada działania, różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanko o przełącznik ogrzewania tylnej szyby. W etce

znalazłem, że numer 3B0 959 621 D to włącznik z timerem i taki mam chyba u siebie, bo włącznik po wciśnięciu od razu odskakuje (jak włącznik esp) i szyba wyłącza się sama po iluś tam minutach. Wiem też, że włączniki z poprzednimi numerami (A, B, C) to były włączniki on/off, czyli po wciśnięciu nie odskakiwały od razu, jak ten z numerem D tylko zostawały wciśnięte do momentu powtórnego wciśnięcia. I teraz pytanie, czy w paskach z takimi przyciskami szyba jest na timer czy jest włączona póki się jej samemu nie wyłączy?

A pytam, ponieważ zamierzam dołożyć sobie podgrzewacz płynu chłodzącego (kolanko ze świecami), ale nie mam zamiaru odtwarzać oryginalnego sterowania, tylko chcę to podłączyć pod włącznik i żeby działało jak moja szyba, włączam i za 10, czy 15 minut samo się wyłączy chyba, że chcę sam wyłączyć to naciskam jeszcze raz żeby wyłączyć. A na ebayu widzę same przełączniki z numerkami B i C i nie wiem, czy one spełnią moje zadanie. Wogóle to może ktoś wie, czy faktycznie mam rację i szyba w moim pasku wyłączana jest timerem który jest w przełączniku czy może jest gdzies osobny układ do tego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patry troszkę namieszałeś ale jak cię zrozumiałem tak postaram ci się odpowiedzieć.

I teraz pytanie, czy w paskach z takimi przyciskami szyba jest na timer czy jest włączona póki się jej samemu nie wyłączy?
Jeśli ci chodzi o paski z numerem bez timera © to tak musisz wycisnąć włącznik aby przestała grzać szyba.
czy faktycznie mam rację i szyba w moim pasku wyłączana jest timerem który jest w przełączniku czy może jest gdzies osobny układ do tego?
Z tego co pamiętam timer chyba jest w właczniku. Bartek (Mr.X) zakładał sobie włącznik z timerem do ogrzewania tylnej szyby bo miał bez timera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na ebayu widzę same przełączniki z numerkami B i C i nie wiem, czy one spełnią moje zadanie.

A na alledrogo są i czasowe z "D":

http://allegro.pl/wlacznik-czasowy-ogrzewania-tylnej-szyby-passat-i1243071629.html

i tu:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-gp-wlacznik-ogrzewania-szyby-tyl-i1261556600.html

Wg mnie timer jest we włączniku (wszak sam piszesz że po naciśnięciu natychmiast odskakuje, co nie dzieje się przy "zwykłym" włączniku).

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki panowie. Starałem się to opisać najlepiej jak umiałem ale chyba nie wyszło ;)

W każdym razie teraz się upewniłem, że muszę szukać z końcówką D, żeby to co chcę zrobić miało timer ;) Po prostu nie wiedziałem jak to było w przypadku wcześniejszych włączników bo miałem do czynienia tylko z takimi jak mój, a zależy mi żeby podgrzewacz był na timerze-gdybym kupił włącznik bez to bym klnął ;).

Allegro niestety średnio mnie ratuje z racji miejsca zamieszkania, ale w ostateczności również korzystam, choc wolę szukać najpierw na lokalnym rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allegro niestety średnio mnie ratuje z racji miejsca zamieszkania, ale w ostateczności również korzystam, choc wolę szukać najpierw na lokalnym rynku

Ale "My" też jesteśmy już w kochanej Unii ;-) - sprzedający w drugim linku zgadza się na wysłanie przedmiotu za granicę - więc chyba zero problemu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Wojtku wiem, ale czasem się i czasowo i cenowo z przesyłką nie opłaca.

W każdym razie zdecydowałem zakupić nowy włącznik przedniej podgrzewanej szyby, który tez ma timer, a wypełni mi ostatnie wolne miejsce na konsoli.

I teraz pytanie-ma ktoś może rozpiskę pinów włącznika podgrzewanej przedniej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy włącznik o oznaczeniu 3B0 959 621 E to też jest włącznik z timerem (tak jak z końcówką D)? I czy można bez problemu zamienić taki włącznik z 3B0 959 621 C, żeby mieś timer, czy konieczne są jakieś przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może mi ktos opisać poszczególne piny w przełączniku ogrzewania tylnej szyby, który za co odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy włącznik o oznaczeniu 3B0 959 621 E to też jest włącznik z timerem (tak jak z końcówką D)? I czy można bez problemu zamienić taki włącznik z 3B0 959 621 C, żeby mieś timer, czy konieczne są jakieś przeróbki?

Czy mógłby ktoś z Kolegów odpisać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś z Kolegów odpisać ??

 

ten z końcówka E nie mam timera. Wiem bo założyłem u siebie E bo był nowszy niż ten z D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki mmissiek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli BEZ timera to E i C ?

 

A mogę prosić o opisanie PINów w E i C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik podgrzewania tylnej szyby:

Pin 1 = podświetlenie

Pin 2 = masa

Pin 3 = Pin 6

Pin 4 =

Pin 5 = 12V

Pin 6 = Ogrzewanie tylnej szyby

 

To pinout dla elektronicznego, ale skoro są zamienne to po mojemu a nawet napewno na pin 5 przychodzi napięcie a pin 6 to wyjście na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełącznik podgrzewania tylnej szyby:

Pin 1 = podświetlenie

Pin 2 = masa

Pin 3 = Pin 6

Pin 4 =

Pin 5 = 12V

Pin 6 = Ogrzewanie tylnej szyby

 

To pinout dla elektronicznego, ale skoro są zamienne to po mojemu a nawet napewno na pin 5 przychodzi napięcie a pin 6 to wyjście na szybę.

 

Teraz jak zwykle pod górkę .... jak to w moim wypadku, wyłączniki te mają służyć do ON/OFF podświetlania wiązki oświetlenia nóg w tylnej części pojazdu, popraw mnie jeśli źle myślę:

 

1. Biorę 12 V i masę z gniazda zapalniczki (tylna część podłokietnika FL)

2. Rozdzielam na 4 x 12 V i 4 x masa (spokojnie już tłumaczę co dalej)

3. Wył nr 1:

 

- podpinam 1(jeden/czterech) x 12V pod PIN 1

- podpinam 1(jeden/czterech) x masa pod PIN 2

- podpinam 2 (drugi/czterech) x 12V pod PIN 5

- UWAGA wychodzę 2(drugim/czterech) x 12V przez PIN 6 i prowadzę do LAMPKI

- podpinam 2(drugi/czterech) masa bezpośrednio do LAMPKI

 

4. Wył nr 2:

 

- podpinam 3(trzeci/czterech= x 12V pod PIN 1

- podpinam 3(drugi/czterech= x masa pod PIN 2

- podpinam 4 (czwarty/czterech) x 12V pod PIN 5

- UWAGA wychodzę 4(czwartym/czterech) x 12V przez PIN 6 i prowadzę do LAMPKI

- podpinam 4(drugi/trzech) masa bezpośrednio do LAMPKI

 

Przepiękny SZPADEL WYSZEDŁ

tzw. łopatologia stosowana w moim wykonaniu

Edytowane przez macherstudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nic z tego. 1 i 2 to podświetlenie, pin 5 to wejście napięcia z zapalniczki?, pin 6 wyjście na ledy. masę ledów bierzesz z pinu 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem nic z tego. 1 i 2 to podświetlenie, pin 5 to wejście napięcia z zapalniczki?, pin 6 wyjście na ledy. masę ledów bierzesz z pinu 2.

 

To czemu mówisz, że nie rozumiesz ;-) ?

 

-----> + >----- PIN 1

-----> - >----- PIN 2

 

-----> + >---- PIN 5 >----/ ON / OFF / >----- PIN 6 >------ + >------ LAMPKA

-----> - >----------------------------------------------------------------- LAMPKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zakręciłeś jak świński ogon:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zakręciłeś jak świński ogon:P

 

 

Ale na serio to dobrze to pokręciłem Twoim zdaniem ?

Albowiem już elementy niezbędne do realizacji pomysłu ASO dosłało :-) jutro zaczynam składać, robię wiązki i będzie zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj, będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności