Skocz do zawartości
Gość dgrabo1

świece żarowe w B4 -wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dgrabo1

Witam ponownie. Chciałbym poruszyć temat wymiany świec żarowych w Passacie 1.9 TD 1994r przejścika "szczupak". Czy to skomplikowana operacja, nigdy do nich nie zaglądałem, ile wogóle jest świec w takim Pasku. Gdzie ich szukać? Sorki ale nie mam pojęcia w tym zakresie. Bardzo proszę o wskazówkę,poradę.

Pozdrawiam dgrabo1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyna

Świece wymienia się tylko wtedy gdy jest problem z rozruchem zimnego silnika, a jeśli chodzi o wymiane to nie jest ona skomplikowana wystarczy klucz rurkowy 8 zdjąć nakładke z silnika wypiąć liswe napięciową (wypina się podobniejak falkize świec iskrowych) i wykręcić swiece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dgrabo1

dzięki bardzo za info.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Dla świetego spokoju proponuję przed wymianą wrzucic jakąś szmatę miedzy pompę a blok ( przy montazu wpadła mi tam świeca dwie godziny dłubania ) :[ reszta szybciutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a któryś z kolegów pamieta jak sie sprawdzało czy świece sa dobre?? miernikiem do świecy i pod akumulator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pod akumulator, bez miernika. iskrzy- dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można miernikiem, ale nie pamiętam jaki ma być opór. Ale najlepszy sposób to podłączyć ją do akumulatora - powinna w parę sekund nagrzać się do czerwoności. Jak u siebie zmieniałem to w 3 starych wogóle nie było przepływu prądu, a w jednej był, ale i tak nie grzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam z Golfa II (swiece są w tym samym miejscu co w pasku), to zeby wyjąc dwie pierwsze swiece od lewej musisz odkrecic przewody od wtryskow.Tak bedzie najprosciej, bo tak to mnostwo kombinowania.

Potem oczywiscie bedzie musial odpowietrzyc uklad.A patent z ta szmata bardzo dobry.Tez sie napewno przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarszy kabelkiem połaczyć świece z "+" akumulatora i ma iskrzyć? a ciekawi mnie jaki opór ma byc na mierniku zeby było widać czy żywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,4 ohma, ale najlepiej wykręcić (w silniku tdi jest dobry dostęp) świece podłączyć "na krótko" do akumulatora, bo mimo że świeca ma przejście, to może już słabo grzać. Po kilku sekundach czubek świecy musi rozgrzać się do czerwoności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz żarówkę 12v i najlepiej taki próbnik samochodowy, jedna strona do plusa akumulatora a druga do świecy jak świeci jest ok jak nie to do wymiany, opór tu nie jest tak ważny bo może się zmieniać wraz z wypalaniem świecy. A jak dostać się do świec nie ma nic prostszego i żadnych wtrysków się nie odkręca. patrząc od przodu idzie wzdłuż świec taki czarny plastik, w nim jest przewód zasilający świece. bierzesz ten plastik i na siłę odciągasz do góry, robisz to w okolicy każdej świecy tak wy wyszedł do góry, potem po całej operacji zwyczajnie go wciskasz by zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem nie wiem czy w moim pasku dochodzi prąd do listwy od świec jak mogę to sprawdzić. Dodam że sprawdzając na chłopski sposób podłączając miernik do akumulatora w momencie palenia się kontrolki świec wogóle nie było spadku napięcia na akumulatorze.Co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczkę od czujnika temperatury, zdejmij "fajki" ze świec, podłącz żarówkę lub multimetr (jeden koniec do "fajki" drugi do - w akumulatorze lub metalowej części samochodu. Żarówka powinna świecić przez ok. 30s. Jeżeli nie świeci to padnięty przekaźnik lub spalony bezpiecznik. Jeżeli jest napięcie, to prawdopodobnie spalone świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który czujnik ten cztero pinowy czy jest jeszcze jakiś inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten czteropinowy. Oszukasz w ten sposób sterownik, że silnik jest zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekaźnik to 103 w skrzynce bezpieczników zaś bezpiecznik jest na podszybiu zaraz obok zaworka N75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przekaźnika nie jestem pewny czy to ten. U mnie bezpiecznik znajduje się za skrzynką bezpieczników na ścianie grodziowej, ale z tego co wiem to występowały też na podszybiu, także chyba to ten.

Edytowane przez piter84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są u mnie na ścianie grodziowej za skrzynka bezpieczników trzy przekaźniki ale do czego one są to nie mam pojęcia pamiętasz może ich nr. lub nr. katalogowy a co do bezpiecznika to w którym miejscy na ścianie jest u ciebie do świec jest chyba 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1202335.html

 

Co do przekaźników, to podejrzewam, że 2 są od ABS-u (chyba (1)78 i (1)79), trzeci może być od świec, ale pewny nie jestem. Na forum golfa wyczytałem, że przekaźnik od świec ma nr 109.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pod świecą żarową jest jakaś podkładka, wcześniej jak mój ojciec posiadał passata B2, pod świecą była jednorazowa podkładka. Czy w B4 też są takie podkładki ?

Edytowane przez ManiekWRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności