Skocz do zawartości
polonez15

Wymiana pompowtryskiwacza - porady, doświadczenia...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż padła mi jedna pompka, za wymianę biorę się sam. Może Koledzy dadzą mi cenne rady nie licząc nie używania młotka i przecinaka :) Tak na serio to pierwszy raz będę wyciągał akurat pompkę... Może ktoś w skrócie napisze, co i jak ? Co nieco się orientuję, nie myślcie, że porywam się z motyką na słońce:) Chodzi mi głównie czy po włożeniu pompki o tym samym numerze muszę regulować jakoś skok pompki? Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Otóż padła mi jedna pompka, za wymianę biorę się sam. Może Koledzy dadzą mi cenne rady nie licząc nie używania młotka i przecinaka :) Tak na serio to pierwszy raz będę wyciągał akurat pompkę... Może ktoś w skrócie napisze, co i jak ? Co nieco się orientuję, nie myślcie, że porywam się z motyką na słońce:) Chodzi mi głównie czy po włożeniu pompki o tym samym numerze muszę regulować jakoś skok pompki? Z góry dziękuję za pomoc:)

 

Małe co-nieco masz tutaj:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161

i tutaj:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188041

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Musisz mied dluga sufmiarke,katomierz najlepiej i sciaacz do pompek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręcisz całe dźwigienki bez ruszania śrubą regulacyjną to później nic nie ustawiasz. Pamiętaj o nowych śrubach i przestrzeganiu momentów dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za linki ale te tematy oblatałem całe:) Kolego pogromca właśnie Ty mi spadasz z nieba :) Napisz jak możesz po krótce procedurę demontażu, ponieważ nie przyglądałem się dokładnie jeszcze co i jak odkręcać... Nie mam zamiaru ruszać śruby regulacyjnej...Nowe śruby- znaczy tylko ta dociskająca pompkę czy nie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie wiem co za praktyka nie regulować skoku po odkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni pompka stara od nowej? Po co ruszać coś, co może okazać się poprawne? Wyregulować zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jak rozwalisz głowicę i pompkę to zobaczysz czym się rożni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zamontuję nowy i pokręcę wałem i zobaczę czy faktycznie ma luz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta operacja jest jak po wymianie uszczelki głowicy w starym typie silnika z mechaniczna regulacja zaworów po prostu trzeba regulować :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale na chłopski rozum pompka może mieć nieznaczne tu odchyłki w swojej wysokości jak zdejmę same dźwignie to jaki wymiar się zmieni, że mam regulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
No dobra ale na chłopski rozum

 

Czytam co piszesz i stwierdzam po twoich wypowiedziach ze powinieneś się za to nie brać.

Nie masz ani narzędzi ani podstaw wiedzy jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam co piszesz i stwierdzam po twoich wypowiedziach ze powinieneś się za to nie brać.

Nie masz ani narzędzi ani podstaw wiedzy jak to zrobić.

 

Dobrze pisze widziałem jak to się robi to nie jest takie choć siup. Za pomocą "krzyżaka i młotka" ciężko coś zrobić......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego dzięki za linki ale te tematy oblatałem całe:) Kolego pogromca właśnie Ty mi spadasz z nieba :) Napisz jak możesz po krótce procedurę demontażu, ponieważ nie przyglądałem się dokładnie jeszcze co i jak odkręcać... Nie mam zamiaru ruszać śruby regulacyjnej...Nowe śruby- znaczy tylko ta dociskająca pompkę czy nie tylko?

Piszesz sprzeczne rzeczy (...tematy oblatałem całe...), za chwilę prosisz o procedurę demontażu (....ponieważ nie przyglądałem się dokładnie jeszcze co i jak odkręcać... ) mimo iż w linkach które podałem gość zrobił fotorelację i dokładnie opisał co w jakiej kolejności!!! To w końcu czego chcesz?? Oblatałeś całe tematy ... ale nie wiesz co i jak!!?? Zdecydowanie popieram przedmówców - nie bierz się za to, ale oczywiście Twoje auto i sam zadecydujesz.....

Oby tylko nie było kolejnego tematu: "....koledzy proszę o pomoc, rozebrałem pompki i nie wiem co dalej....). Ale nie będę krakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech robi - jak mu sprezyna wybija dziure w deklu glowicy to bedzie wiedzial o co chodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co za praktyka nie regulować skoku po odkręceniu.

No wiem że tak jest w procedurze że powinno się regulować, ale widziałem osobiście jak mechanik wymieniał pompowtryski i nic nie regulował a na vagu wszystko OK. Też się zdziwiłem że nie reguluje ale on stwierdził że przy takim montażu nie ma potrzeby bo nic nie uległo zmianie. Natomiast wymienione zostały sworznie, śruby od pompek, uszczelki i śruby od dźwigienek. Dwa lata po tej operacji pompki chodzą jak złoto.

Nie twierdzę że tak się powinno robić, ale jak się przekonałem można i nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech robi - jak mu sprezyna wybija dziure w deklu glowicy to bedzie wiedzial o co chodzi ;]

 

hahahah dokładnie jozko.... :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacy mądrzy się znaleźli... Gratuluję posiadania wszelkiej wiedzy od urodzenia, cwaniaki. Uważałem że to forum jest normalne, choć widzę, że tylko jeden Kolega jest w porządku. Dalsze "instrukcje" zostawcie sobie i schowajcie się razem z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde obrazil sie.

 

chyba tak :-))) i po co było mu Marewel wykład robić teraz się zamknie w sobie :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności