Skocz do zawartości
nd4sp

Co porzeba do montażu fabrycznego immobilaisera w passacie b4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanko,

jakich części potrzebuję do montażu fabrycznego immo w b4?

Z tego co czytałem to:

-kostka stacyjki +kluczyk,

-komputer sterujący silnikiem.

Ale czy coś jeszcze?

Pytam, bo mam 8 bitowy komputer zepsuty i muszę wymienić, a ciężko jest już z 8, to się zastanawiam czy jak kupię 16- bitowy to wyłączyć w nim immo czy dokładać immo, zakładając, że dorwę powiedzmy rozbitka i z niego będę brał części.

Dodam, że passat b4 94 rok, 1z.

Dziękuję za odpowiedź z góry,

Pozdrawiam.

Edytowane przez nd4sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, błagam o odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Klyczyki

-Centralka immo (za włącznikiem świateł)

-Cewka (przy stacyjce)

Wiązki powinny być w aucie. Najlepiej kup cały komplet tj. immo i komputer z jednego auta - nie trzeba będzie dłubać vagiem i ew. wydobywać PIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jeszcze jedna sprawa, może być problem z pedałem gazu po tej przekładce (na początku 1994r montowali inny czujnik pedału gazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedał gazu? Myślałem, że on nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wywalenie imo z kompa to nie taka prosta sprawa :D:P koszt 350 zł :) kumpel tyle zapłacuił za wywalenie z kompa 16 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi powiedzieli 250 zł, dlatego się zastanawiam, bo w tej forsie możnaby było cały zestaw do immo wyrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo mam problem.

Mianowicie,

mam całą stacyjkę z kluczykiem, od niej idzie kabel z brązową końcówką, ona jest wpinana w moduł sterujący immo, teraz pytanie, na module są dwa wejścia, czy czegoś mi brakuje? czy to gdzieś ma iść podpięte do auta, jak ktoś ma jakiś pomysł gdzie to mógłbym podłączyć to niech pisze.

Dodam tylko od siebie, że po podłączeniu komputera sterującego silnikiem, stacyjki i właśnie modułu, auto odpala, ale zaraz gaśnie.

Pozdrawiam,

Nd4sp

040320111446.jpg

040320111447.jpg

040320111448.jpg

040320111449.jpg

040320111450.jpg

040320111451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no brakuje ci drugiej kostki to z niej idzie kabel do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź.

Tyle, że na komputerze nie mam żadnych innych wejść poza tym dużym jednym szeregowym i wejścia na podciśnienie.

Ta kostka o której mówisz, to ma jakąś nazwę i czy coś do niej oprócz tego modułu jest podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą kostke wpinasz do modułu od imo i do instalacji przy bezpiecznikach skąd idzie do kompa kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozkręcałem trochę passata rodziców, który ma w serii immo i ta druga wtyczka u nich to dwa przewody, jeden idzie do masy w drzwiach- chyba, bo kabel brązowy. Natomiast drugi kabel wchodzi do drugiej wiązki i nie wiem teraz czy idzie do bezpieczników czy w stronę radia. Normalnie porażka z tą instalacją tego ustrojstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak brązowy idzie do masy przy słupku jest tam takie brązowe plastikowe kółko z wsuwkami

drugi idzie w wiązce w strone bezpieczników i tam powinien się łączyć z kostką w strone silnika i jeszcze jeden ma iść w stronę (radia ) tylko że wpina się go w kość przy tunelu do tego trzeba wyjąć schowek pod radiem nie pamientam tego dokładanie ale jak sobie nie poradzisz to sprawdzę dokładnie do kturej kostki i jakie kable u siebie bo terz niedawno się z nim mę czyłem i chyba jeszcze jeden kabel idzie do zegarów . powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny, ja z autopsji pamiętam, że zaraz za popielniczką jest jakaś kostka, którą widziałem u rodziców (w poprzednim swoim nie widziałem,ale to był b3), na 100% trzeba rozmontowywać konsolę pod radiem, żeby do niej dojść. Problemem jeszcze będzie w moim przypadku dosztukowanie przewodu, nie wiem czy tworzyć go od nowa u jakiegoś elektryka czy szukać na szrotach. Naprawdę będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak potrzebujesz taką kostke

zdęcie nr1 z nioej wychodzi pięć kabli dwa brązowe, dwa szaro-białe, i czarny te brązowe łączą się w jeden i idą do masy obok słupka zdjęcie nr2

czarny idzie do mostka przy bezpiecznikach zdjęci nr3

te dwa szare to tak

pierwszy z tej małej kostki wychodzi z pozycji nr3 idzie do kostki bronzowej o nr xxx xxx 711A i łączy się z czerwono-białym zdjęcie nr4 kostka jest wpięta w drugą o numerze xxx xxx 701A z niej idzie czerwono-czarny do zegarów .

ten czerwono-biały jest wpięty w mostek na tunelu pod popielniczką zdjęcie nr5

drugi szary wychodzi z pozycji nr2 i biegnie do kostki xxx xxx 712A i jest wpięty do xxx xxx 702A też szaro-biały wychodzi z wiązki od kompa ostatnie foto

Mam nadzieje , że sobie poradzisz a i jeszcze dokładnie kostka do imo to pozycja 1 - czarny

pozycja 2,3 - szaro-białe

pozycja 4,6 - brązowe

pozycja 5 - pusta

powodzenia

imo (1).jpg

imo (2).jpg

imo (3).jpg

imo (4).jpg

imo (5).jpg

imo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem normalnie załamany,zdobyłem instalację, wszystko jak piszesz chemik16(musiałem tylko dorobić dwa przewody na masę, ale to drobnostka.

Później zaczęły się schody i problemy.

Czarny z zdjęcia nr 3 do mostka przy bezpieczniku to poszło łatwo, aczkolwiek mi się wydaję, że zły mostek wziąłem.(Będę za tydzień próbował),

ale tak:

pierwszy szary- mam u siebie tylko brązową kostkę z biało- czerwonym przewodem albo drugą z jednym szarym kablem. Jak wpinam ten czerwono biały w mostek pod radiem to auto traci komunikację z PC podłączonym pod Vaga (wywala brak komunikacji z autem, próbowałem zamieniać kostki, bo tam mam już podłączone dwie od czegoś innego, ale mieszanie nic nie pomaga)

No i z tym drugim szarym to niestety klapa,bo nie mam już wolnych żadnych brązowych kostek, jedna jest, która pasuje, ale zajęta. Jest też zielona identyczna wolna, ale auto dalej gaśnie.

No i wywala mi cały czas błąd 17978 moduł sterujący zablokowany,brak osprzętu/nie związany ze sprzętem.

Także dziś się poddałem.

Nie wiem, przychodzą mi różne rzeczy do głowy, może instalacja benzyna a diesel z immo różnią się? Może muszę mieć zegary z cyfrowym a nie analogowym przebiegiem.

Na razie jestem załamany. Za tydzień znowu pół deski wymontuje.

Edytowane przez nd4sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wpinam ten czerwono biały w mostek pod radiem to auto traci komunikację z PC podłączonym pod Vaga (wywala brak komunikacji z autem, próbowałem zamieniać kostki, bo tam mam już podłączone dwie od czegoś innego, ale mieszanie nic nie pomaga)
Tak się dzieje, kiedy nie jest podłączona kostka z foto #2 na fotce od chemika (masa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masa musi być podłączona do masy przy słupku czy mogę znaleźć inne miejsce na masę (np. karoseria)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, ale tam idealnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności