Skocz do zawartości
newmario

Pilot centralnego zamka nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dojechałem pod dom, wysiadam z auta chcę zamknąć centralny zamek z pilota a tu brak jakiejkolwiek reakcji ze strony samochodu! Ani otworzyć ani zamknąć, tylko mechanicznie. Po włożeniu kluczyka w pierwszą pozycję zapala się ikonka kierownicy na desce ale blokada nie puszcza. Co dziwne po włożeniu kluczyka radio się włącza. Czyli jakaś reakcja jest.

 

Czy tylko ASO mnie ratuje i programowanie kluczyka? Potrzebuje samochód jutro do pracy a w niedzielę serwis nie czynny...

 

Są jakieś inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj ponownie pilota. Miałem podobny problem ale mam vag-can więc sam sobie wkodowałem. Wiec albo serwis albo kolega z interfejsem.

 

Własnie a gdzie drugi pilot ?

Edytowane przez vertec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu bateria padła? :) bo jak sam kluczyk to ponad 500 stów w plecy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria odpada bo... no właśnie zmieniłem ją z drugiego pilota, którego niestety nie zdążyłem zakodować. Także teraz mam 2 niezakodowane piloty...

 

vertec trudne jest kodowanie takiego kluczyka? I jaki dokładnie interfejs jest potrzebny?

Edytowane przez newmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag-can ma gotowe presety programowe więc tylko naciskasz "dalej" i gotowe. Nie wiem jak inne programy.

 

Jedź taxi:) gdzieś na sklep i kup nową baterię. Bo ta z drugiego pilota może tez jest padnięta.

Edytowane przez vertec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi kluczyk kupiłem w czerwcu wiec bateria jest nówka. Pozostaje szukać magika z vag canem.

--------update-------------

Ok, podłączyliśmy Vagtacho ale nie mógł się połączyć bo kluczyk nie uruchamia zapłonu. Rozmawiałem z jakimś magikiem i od razu mówi ze to może być sławny switch pod kolumna kierownicy... :dupablada

 

--------update--------------

Udało się... ale na jak długo?!?

Postanowiłem odłączyć akumulator i podziałało! Ruszyła stacyjka ale pilot dalej nie działał... Nie zamyka i nie otwiera... Ok, przynajmniej jeździ i można do ASO podjechać obejdzie się bez lawety. Więc zamknąłem auto grotem. Z ciekawości wcisnąłem otwieranie na pilocie i... działa!! Zamyka, otwiera... pełny serwis.

 

Ja się pytam: o co chodzi?!

Edytowane przez newmario
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem w passacie b6 variant z 2007 roku (comfortline) - jest tam zwykły kluczyk tj. bez kessy. Problem polega na tym, że auto nie zamyka się ani nie otwiera żadnym z dwóch pilotów. Po wymianie zamka w drzwiach kierowcy mogę zamknąć i otworzyć drzwi kluczykiem awaryjnym, natomiast piloty są martwe. Samochód odpala z każdego kluczyka. Po podłączeniu kompa VCDS lub VAG CAN PRO - nie ma żadnych błędów, wszystko zakodowane jest prawidłowo (komfort, kolumna, zamki, gateway również nie mają błędów). Byłem z tym problemem w ASO, ale tam rozłożyli ręce - dłubali ze 3 godziny i nic nie zrobili, błędów komputer nie pokazywał, nie wiedzieli co robić. Próbowali ponownie zakodować kluczyki ale nie pomogło. Ja również próbowałem VAG can pro i VCDS zakodować bez efektu. Nie dało rady przeprowadzić procedury kodowania ręcznego (kluczyk w zamek), ale wtedy wyskakiwał, że nieprawidłowe kodowanie kluczyka (przy ręcznym kodowaniu). Dodam, że baterie są nowe, dioda na pilotach się zapala, piloty wcześniej działały. Obecnie wszystko działa poza zamknięciem i otworzeniem samochodu z pilota. Czy ktoś się z czymś takim spotkał? może gdzieś jest jakaś antena od centralnego zamka i jest odlutowana???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareczek244

Mam pytanie, od soboty nie działa mi otwieranie ani zamykanie centralnego zamka z kluczyka, mogę auto jedynie otworzyć awaryjnym kluczykiem plastikowym, który znajduje się wewnątrz oryginalnego kluczyka. Myślałem że to bateria ale ją wymieniłem na nową i dalej nic. Dodam że auto odpala normalnie, bez problemów. Otwieranie i zamykanie centralnego z przycisków na drzwiach również działa ok. Czy jest jakaś możliwość zakodowania kluczyka bez odwiedzenia ASO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Passat B6 nagle pojawił się problem tzn. dziś rano nie zareagował na żadnego pilota, ( pilot otwiera i zamyka tylko klapę bagażnika) więc otworzyłam auto kluczykiem awaryjnym i po włożeniu pilota do stacyjki nie da się odpalić (zero reakcji i nic się nie wyświetla na stacyjce - jakby zero prądu).

Czy to oznaka, że padł akumulator?

Dodam, że np. oświetlenie wewnątrz świeci, światła postojowe święcą, radio chodzi.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi otwieranie na jednym pilocie. Zamknąć mogę , otworzyć bagażnik tez mogę, ale po naciśnięciu otwartej kłódki samochód się nie otwiera, uszkodzony by był pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie po wymianie baterii w jednym z dwóch pilotów przestały działać obydwa.

Autko mogę normalnie odpalić co świadczy, że immo w kluczykach działają normalnie.

Czy pomoże ponowne zakodowanie kluczyków VCDS-em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa mi otwieranie na jednym pilocie. Zamknąć mogę , otworzyć bagażnik tez mogę, ale po naciśnięciu otwartej kłódki samochód się nie otwiera, uszkodzony by był pilot

 

Mam podobny problem nie mogę otworzyć auta z kluczyka bagażnik działa zamkniecie działa. nie wiem co robić jak nacisnę guzik na pilocie to nie zaświeca mi się dioda na pilocie, morze bateria? Kto wie o co chodzi. Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mam taki sam problem co zrobić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem nie mogę otworzyć auta z kluczyka bagażnik działa zamkniecie działa. nie wiem co robić jak nacisnę guzik na pilocie to nie zaświeca mi się dioda na pilocie, morze bateria? Kto wie o co chodzi. Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mam taki sam problem co zrobić ???

wyciągnąłem baterie , włożyłem z powrotem i do tej pory działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo. Dzisiaj spróbuje czyli nie wymieniałeś na nowa?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dzięki bardzo za pomoc!!! Zrobiłem tak jak napisałeś i zadziałało, wielka ulga. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj.

Wczoraj pojawil sie u mnie problem z jednym z pilotów. Mianowicie jak chcialem auto zamknac po nacisnięciu przycisku nie ma zadnej reakcji nawet lampka na pilocie sie nie zapala. Przycisk od otwierania drzwi i od bagaznika dziala. Wymienilem baterie ale dalej jest to samo, zero reakcji na zamkniecie.

Dla sprawdzenia wziolem drugi kluczyk i wszystko dziala.

Macie jakies pomysly jak to naprawic?

 

Wysłane z mojego Galaxy przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przycisk w pilocie uszkodzony skoro lampka na pilocie nawet się nie zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie padł mikrostyk,bez sprzętu sam nie zrobisz.

Najlepsza do takich rzeczy jest lutownica na gorące powietrze.Oddaj gdzieś,gdzie dorabiają kluczyki do aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie padł mikrostyk,bez sprzętu sam nie zrobisz.

Najlepsza do takich rzeczy jest lutownica na gorące powietrze.Oddaj gdzieś,gdzie dorabiają kluczyki do aut.

Dzieki za podpowiedz.

W takim razie musze poszukac kogos kto to zrobi.

 

Wysłane z mojego Galaxy przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Pomocy !!!!

Mam passata b5 fl 2002r 1,9TDI 130km (3b3) wczoraj otworzyłem pilotem normalnie bagażnik ... po chwili chciałem otworzyć auto i już się nie dało.... bateria w pilocie nowa. otworzyłem auto drutem za klamkę od środka, po przekręceniu kluczyka nie zapalają mi się diody na desce (brak zapłonu) jak to obejść abym mógł podłączyć vaga? dokupiłem sobie nowe piloty i chce je zaprogramować.

czy możecie mi jakoś pomóc?

pilot ostatnimi czasy zgubił zasięg i otwierał auto tylko z bliska (musiałem stać przy aucie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje Pomocy !!!!

Mam passata b5 fl 2002r 1,9TDI 130km (3b3)

Napisz w odpowiednim dziale dla Twojego modelu Passata :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności