Skocz do zawartości
rafal102

[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie jedna osoba która modyfikuje swoje autka zmaga się ze ślizgającym sprzęgłem lub kołem dwumasowym.

 

Na forum jest kilka tematów jak rozwiązać ten problem. Między innymi wymiana koła dwumasowego na jednomasowe plus wzmocnić tarczę i docisk. Jednak w tym wypadku dużo tracimy na komforcie jazdy.

 

Ja postanowiłem zmienić skrzynię z 5 biegowej i sprzęgłem 228mm na skrzynię 6 biegową ze sprzęgłem 240mm. Obecnie mam 180KM i 380NM i sprzęgło wraz ze skrzynią spokojnie dają sobie radę i do tego jeżdżę komfortowo.

 

Wymiana skrzyni wiąże się jednak z kosztami gdyż należy wymienić sporo elementów.

 

Po pierwsze musimy znaleźć skrzynię 6 biegową. Znajdują się takie w silnikach 2.5 TDI oraz 1.9 TDI AVF

 

Gdy znajdujemy skrzynie należy upomnieć się o blachę (dystans ) który jest między skrzynią a silnikiem o grubości około 5mm. W skrzyniach jest taka blacha ale o grubości 1mm ona też będzie potrzebna ale dodatkowo jest jeszcze jedna dużo grubsza. !! Jest to bardzo ważny element także należy o tym pamiętać.

 

Jak mamy już dwie skrzynie koło siebie...

 

2skrzynie.th.jpg

 

Widzimy następujące różnice:

 

1. Wybierak do zmiany biegów jest w innym miejscu

2. Czujniki są inne i należy je przerobić

3. Skrzynia 6 biegowa jest o jakieś 10cm dłuższa i cięższa.. jest to bardziej uciążliwe przy montażu i dobrze jest rozebrać cały tunel z osłon, żeby łatwiej było zamontować.

4. Łapy mocujące

 

Skrzynia 5 biegowa

 

12685677432.th.jpg

 

skrzynia5b.th.jpg

 

Skrzynia 6 biegowa

 

1242268665.th.jpg

 

Przewód do pompki hydraulicznej pasuje P&P

 

Tak jak pisałem w punkcie 1 wybierak w skrzyni jest inny i z tego właśnie powodu musimy również dokupić cały mechanizm zmiany biegów (wybieraki)

 

dsc03444l.th.jpg

 

Montaż wybieraków odbywa się bez większych problemów. Nie trzeba ich przedłużać, skracać, wszystko pasuje. Montujemy je i przykręcamy do tunelu.

 

Kiedy mamy pierwsze 3 punkty za sobą pojawia nam się 4 problem którym jest mocowanie skrzyni biegów. Łapy z 5 biegowej nijak mają się do mocowanie ze skrzynią 6 biegowej. Dlatego potrzebujemy obie łapy do skrzyni 6 biegowej. Prawa łapa będzie pasować do oryginalnych mocować. Gdyż mocowanie jest takie same.

 

Problem pojawia się z lewą stroną.

 

U nas wygląda tak

 

apal5.th.jpg

 

A w 6 biegowej jest taka sama jak z naszej prawej strony

 

 

apa6.th.jpg

 

I tu niestety trzeba dorabiać nową łapę. Ja z grubej blachy ok. 0.6-0.8 cm zrobiłem nową łapę pod starą poduszkę. Ale każdy może wykazać się swoją inicjatywą i zrobić swoje mocowanie. (Zdjęcie dodam jak tylko wjadę na kanał)

 

Następnym krokiem przed założeniem skrzyni jaki dobrze było by zrobić, to wymienić uszczelnienie wału.. Bo mieć wszystko na wierzchu i tego nie zrobić to trochę głupota.

 

uszczelnia.th.jpg

 

Następnie montujemy koło zamachowe i sprzęgło z dociskiem 240mm

 

sprzgo.th.jpg

 

I następnie wkładamy skrzynię.. :P

 

Kiedy skrzynia już jest włożona i przykręcona. Napotykamy kolejny problem jakim jest montaż rozrusznika.

 

5 Biegowej :

 

rooo.th.jpg

 

6 Biegowa

 

rozr6.th.jpg

 

Jak widzimy końcówka rozrusznika nie jest zabudowana a u nas niestety jest i co z tym się wiąże nie damy radę go włożyć w swoje miejsce..

 

Jednak gdy kupujemy rozrusznik nie kończy się nasz problem. Okazuje się, że jest on sporo dłuższy od rozrusznika ze skrzyni 5 biegowej.

 

Na początku w zamontowaniu jego okazuje się, że mocowanie turbiny jest do przerobienia. Ja osobiście go wykręciłem i turbo trzyma się do dziś. Kiedy zajmiemy się mocowaniem turbiny na kolejnej przeszkodzie staje nam sprężarka klimatyzacji. Musimy ją odsunąć stosując dystanse około 1cm. Pasek skróci się ale da się go założyć, chodź napinanie go nie będzie potrzebne.

 

Gdy uporamy się z tym wszystkim zostaje nam ostatnia zmiana jaką jest gałka zmiany biegów. W 5 biegowej jest ona wkręcana w 6 biegowej jest wciskana.

 

dsc03448f.th.jpg

 

I na koniec zostaje nam przyzwyczaić się do wrzucania biegu wstecznego .. :P Bo na początku ciągle 6 włączałem.. :P :P

 

Podsumowując muszę powiedzieć, że nie jest to tania modyfikacja. Ale na pewno warta zabawy gdyż passat nie jest autem sportowym i sportowe sprzęgła nie są zbyt komfortowe a miałem okazję jeździć nie w passacie ale w innym aucie na spieku i jakoś nie chciałbym jeździć takim sprzęgłem po mieście i w korkach.

 

I jeszcze w skrócie w co potrzebujemy się zaopatrzyć przy wymianie skrzyń.

 

1. Skrzynia

2. Kompletne sprzęgło

3. Koło zamachowe

4. Dystans

5. Prawą i Lewą łapę mocującą

6. Rozrusznik

7. wybieraki

8. Gałka zmiany biegów

9. Przydadzą się opaski zaciskowe

10. Wsuwki elektryczne lutownica itp.

 

Ja zamontowałem oryginalne sprzęgło od AVF. Wytrzymuje 180 KM i 380NM. Ale trzeba pamiętać, że teraz jest duże pole do popisu, gdyż mocniejsze sprzęgło 240mm można założyć chociażby od 2.5 TDI 180KM które na pewno wytrzyma moce osiągane z 1.9 TDI

 

Mam nadzieję, że komuś się to przyda i może wykorzysta .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Dobra robota dobry mod.

2 kwestie nie jestem pewien ale rozlusznik od nowszych 1.9 lub 2.0 BGW albo mi sie wydaje albo jest krótszy wiec moze by podszedł.Inna kwestia to łapa mocowania turbo są 2 rodzaje jedna przykręca się do bloku 2 do śruby poduszki silnika wiec tez może by podeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w obu przypadkach prawdopodobnie masz rację.. Ja niestety o tym, że rozrusznik nie pasuje dowiedziałem się w trakcie montażu a miałem dawcę AVF 2004 r. i wszystko brałem z niego i napotkałem się z takimi problemami a nie było czasu, żeby szukać coś innego.

 

Ale dla potomnych trafne spostrzeżenie i można dużo nerwów oszczędzić.. :)

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za pomysł i dokonanie tego o czym na innych forach piszą- "niemożliwe" :D

good job!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy mamy pierwsze 3 punkty za sobą pojawia nam się 4 problem którym jest mocowanie skrzyni biegów. Łapy z 5 biegowej nijak mają się do mocowanie ze skrzynią 6 biegowej. Dlatego potrzebujemy obie łapy do skrzyni 6 biegowej. Prawa łapa będzie pasować do oryginalnych mocować. Gdyż mocowanie jest takie same.

 

Problem pojawia się z lewą stroną.

 

Nie ma problemu jak zastosujesz sanki (ramę pomocniczą) od AVF, V6 TDI lub automatu. Dawno temu opisane to było przeze mnie w wątku "Koncepacja na dłubnięcie parcha" na A4 forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu jak zastosujesz sanki (ramę pomocniczą)

 

Nie spotkałem się z tym. I może to też być pomoc w problemie, chodź udało się zrobić zamienną łapę, która spełnia swoje rolę.. :) I obyło się bez dalszych kosztów w szukaniu i kupnie sanek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

Witaj

 

Ciekawa sprawa z tą skrzynią, też o tym myślałem.

Czy sprawdzałeś Vmax z nową skrzynią?

Powinna wzrosnąć.

Czy znalazłeś gdzieś dane przełożeń na poszczególnych biegach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewien ale rozlusznik od nowszych 1.9 lub 2.0 BGW albo mi sie wydaje albo jest krótszy wiec moze by podszedł.
nie jestem pewien, ale chyba w 2004 roku w AVF był już stosowany ten krótszy rozrusznik i on pasuje, nie trzeba przerabiać mocowania turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa sprawa z tą skrzynią, też o tym myślałem.

Czy sprawdzałeś Vmax z nową skrzynią?

Powinna wzrosnąć.

Czy znalazłeś gdzieś dane przełożeń na poszczególnych biegach?

 

Hmm w sumie nie szukałem jakiś tam danych na ten temat, bo nie robiłem tego dla V-max ale dla sprzęgła.. :P No ale zauważyłem, że każdy bieg jest krótszy od 5 biegowej o ok. 10km/h plus dochodzi bieg 6 więc na pewno jest szybsza od 5 biegowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrusznika i podpory turbiny, to wystarczy kupic tą od AVF, BGW, BGH lub od 2.0 TDI z A4 B7 np. BLB, BPW, BRE, ... Jest ona wygięta w banan i rozrusznik się mieści. Za to kable do elektromagnesu rozrusznika trzeba przedłużyc i dac inną kostkę do wstecznego.

 

W sumie ten mod ma tylko sens przy zastosowaniu "długich" skrzyń 6 z 2,5 TDI lub kiedy zależy nam na max. momencie.

W skrzyni z AVF, którą włożyłem w brata A4 B5, oraz w skrzyni z BGW, którą ma mój ojciec włożoną do Passata B5, 6 bieg ma 156 km/h przy 3000 obr/min. Więc jest tylko o 5 km/h dłuższa od skrzyni 5 z AWX. Długa skrzynia z 2,5 TDI potrafi mie nawet 170 km/h przy tych obrotach. Podobnie jak skrzynia z 2.0 TDI BRD.

Edytowane przez jaro4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeśli sprawdzisz Vmax będę wdzięczny za info.

 

Czy możesz przybliżyć jakich modyfikacji dokonałeś

aby uzystać taki wynik.

(być może już o tym pisałeś na forum, ale dołączyłem dzisiaj)

 

Znalazłem Twój skan z hamowni, ale chyba nie ten ostatni.

 

Będę wdzięczny za wykres w lepszej rozdzielczoiści.

 

Czy po zmianie sprzęgła będziesz jeszcze coś poprawiał?

 

Chętnie wymienię się doświadczeniami.

 

Ja mam 1,9 TDI AHH na razie doszliśmy do 176 PS i 390 Nm

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super robota!

 

pozniej podwieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy wymieniając skrzynię biegów(EYZ) w moim passku ATJ 1.9 2000 85KW na inną:ELN 6S ; EXC 5S ; (DUK ?- nie wiem czy ta się nadaje ) można je zamontować na tych samych łapach mocujących co w oryginale EYZ?

Jaką najlepiej zastosowac aby nie trzeba było niczego przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że w starej skrzyni 5 biegowej masz impulastro który podaję prędkość do zegarów a w noej skrzyni 6 biegów już go nie ma, jak rozwiązałeś problem prędkościomierza w licznikach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciama1980

Czy koło zamachowe i sprzęgło z dociskiem 240mm musi być zastosowane przy zmianie skrzyni biegów z 5cio biegowej na 6cio biegową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno pasować. Ale czy jest sens, zostawiać stare sprzęgło.. moim zdaniem ono nie wytrzyma za długo z tą skrzynią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sprawa widzę wątek kwitnie proszę o pomoc

 

Audi A4 B5 AVF 110 koni

 

Wsadziliśmy skrzynie 6 z 2,5 TDI i utknęliśmy na kole zamachowym i sprzęgle jakie sprzęgło tam pchać ??

 

I chce używkę znaleźć koła zamachowego sztywnego a sprzęgło nowe 228 mm tylko czy ono wytrzyma z tą skrzynią 6 biegową z 2,5 TDI moc samochodu 110 kucy ale planujemy koło 150 kucy bardzo bym był wdzięczny za jakiegoś linka do tego koło używki albo całego w miarę taniego nowego zestawu kompletnego sprzęgła z kołem pozdrawiam kolegów .

 

Ilość zębów: ???

Profil piasty: ?????

Średnica 1 [mm]: 228 czy 240 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie przypasował dwumas z passata 1.9 tdi 131 KM z 6 biegową skrzynią. Ale każde jedne sprzęgło 240mm średnicy będzie pasować.

 

U mnie były problemy z łapą mocującą musiałem swoją dorabiać i rozrusznik nie pasował, ale podobno zależy od modelu i nie które rozruszniki pasują.

 

I jak chcesz dłuższą skrzynię to tylko i wyłącznie od 2.5 TDI i szukaj od niego sprzęgła. Spokojnie wytrzyma 200KM 400NM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy zmianie skrzyni zmieniłem również sanki- wózek pod skrzynią, żeby ori łapy od 6 skrzyni pasowały, co by nic nie spawać, było z tym troche roboty ale pasuje bez problemowo. co do sprzęgła to ja zastosowałem cały nowy komplet (dwumas, docisk i tarcza sprzęgła) od audi 2.0 TDI BRD 170KM. pasuje idealnie, i koło zamachowe jest wytrzymalsze, skoro AVF ma w serii 310Nm chyba o ile dobrze pamiętam, a BRD 350, aczkolwiek dwumasy od tych silników są bardzo podobne o ile nie takie same :P ale tego juz nie wiem niestety. póki co jeżdżę tak już z 3 czy 4 miesiące przy mocy 174km i 386Nm i wszystko idealnie działa :) może na wiosne jeszcze przybędzie Km i Nm :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce zmienić z automatu na 6bieg to sanki pasują bez przerabiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności