Skocz do zawartości
lewmir

Zagadkowy zawór VW Golf

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sama marka więc może ktoś znajdzie odpowiedź, na forum Golfa jak na razie ludzie polegli :).

Ja mam Passata, żonie kupiłem Golfa MK4 silnik 1.4 rocznik 1998, benzyna i mam na dzień dobry w nim zagadkę.

IMG_1.jpg

IMG_2.JPG

Co to może być za zawór, ten złoty. Idzie od serwa do układu podciśnienia silnika. Bardzo zasysa powietrze, czasami przy tym burczy :). Jak go się zatyka silnik gaśnie.

Podobno nie jest to orginalna część z VW. Spotkał się ktoś może z czymś takim ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno nie jest to orginalna część z VW

Masz jakiś numer tej części?? Na oryginał zbytnio nie wygląda, ale może jednak jest ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek ci angole wsadzili cos, a jak teraz pojedziesz to ci powiedza ze nie wiedza co to :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wywalenie go i sprawdzenie zmian po tej operacji.

 

:) ogólnie masakra - kupiłem go niestety od handlarza-bajarza który nic oczywiście o niczym nie wie :)

 

Następne odkrycie mam jakiś alarm raczej nie orginalny i nie wiem jeszcze po co jest

tzn. czerwona dioda na kokpicie ożyła po odłączeniu akumulatora, pomrugała trochę i zgasła + ma włącznik pod maską + prawdopodobnie czujki ultradźwiękowe ( handlarz twierdził że to mikrofony z zestawu głośnomówiącego :) ).

 

Następne odkrycie samochód bez centralnego zamka , ma zamki w 3 drzwiach z centralnym, odłączone od kostek - tylko w drzwiach od kierowcy jest zwykły - został wymieniony - to wiedziałem bo dostałem 2 kluczyki jeden do tych drzwi i orginał do całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny, oryginalny egzemplarz wychaczyles. ;)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ladny, oryginalny egzemplarz wychaczyles.

luke nie dobijaj kolegi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luke nie dobijaj kolegi.
bron boze... ja tylko, stwierdzam fakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. czerwona dioda na kokpicie ożyła po odłączeniu akumulatora, pomrugała trochę i zgasła
zadziałał alarm? Ale po cichu (odłączony)
ma włącznik pod maską + prawdopodobnie czujki ultradźwiękowe ( handlarz twierdził że to mikrofony z zestawu głośnomówiącego ).
No to super musisz zatrzymać auto aby sobie pogadać przez głośnomówiący :P Biegasz pod maskę aby się odezwać a wracasz do kabiny aby odsłuchać dzwoniącego do ciebie. :rotfl:
Następne odkrycie samochód bez centralnego zamka , ma zamki w 3 drzwiach z centralnym, odłączone od kostek - tylko w drzwiach od kierowcy jest zwykły - został wymieniony - to wiedziałem bo dostałem 2 kluczyki jeden do tych drzwi i orginał do całej reszty.
Wow czyli zamek kierowcy wymieniony hmmm nie chcę głośno myśleć, reszta odłączona aby nie blokowały samochodu alarmem? Jak by nie było golfy to nadal atrakcyjne auta dla złodziei obok passatów. Jedno co mi przychodzi do głowy ten zawór to zagłuszacz alarmu ;)

A tak na poważnie my się tu śmiejemy a czy sprawdzałeś auto po kupnie albo daj boshe przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu (UK) sprawdzanie auta przed kupnem to trochę inna bajka niż w Polsce. Możesz oglądać ile chcesz + jazda próbna, co znajdziesz to utargujesz z ceny. Jak znajdujesz coś dziwnego to sprzedawca zwykle nic nie wie. Jak uznajesz że stan i cena ci odpowiada to umowa stoi , dostajesz kluczyki i odjeżdżasz do domu. Dowód rejestracyjny przysyłają ci po około 2 tygodniach. Dałem za niego 900 funtów (całe 3 tygodnie musiałem odkładać :) ) wiec się cudów nie spodziewałem i tak jest w niezłym stanie jak na ten rocznik.

 

IMG_1342.jpg

 

A różne zagadki to po prostu wyzwanie do pokonania, zawsze przy kupnie używanego samochodu nie znajdziesz wszystkiego.

Edytowane przez lewmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 F to dobra cena,ale felgi panie to są ze skody octavii slx,wiem bo takie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się naszukałem ale znalazłem :)

 

Pozytywne zaskoczenie - ten zawór to CB-26P firmy Ecotek

 

Opis producenta :

Jest to urządzenie służące do optymalizacji procesu spalania opracowane specjalnie do samochodów Formuły 1. Zasada działania opiera się na wywoływaniu kontrolowanych drgań słupa powietrza w kolektorze dolotowym, co z kolei prowadzi do poprawy procesu spalania mieszanki. Turbulencje wywoływane przez urządzenie poprawiają proces wytwarzania mieszanki paliwowo-powietrznej, dzięki czemu optymalizują pracę silnika prowadząc do spadku zużycia paliwa (nawet o 20 %) i poprawy osiągów (lepsze przyśpieszenie i równiejsza praca).

 

Troszkę on kosztuje, mam go gratis więc niech se pracuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności