Skocz do zawartości
adrianos

Prośba o pomoc w sprawie naprawy blacharskiej auta. Ile to by kosztowało?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od razu mówie że jeśli dałem wątek w złym dziale to proszę moda o przeniesienie.

A teraz przejdźmy do sedna. Na allegro jest fajne autko lekko uszkodzone. http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-2-0-tsi-210km-okazja-C13369582.html . Zastanawia mnie ile może kosztować naprawa tak uszkodzonego samochodu. Wiem że mnie zabijecie za to, że chce kupić powypadkowego i naprawić ale na serio jest lekko uszkodzony i naprawa też nie bd bardzo droga. Cena jest atrakcyjna i bardzo mnie kusi. A co do naprawy dachu, lepiej wspawać nowy czy klepać stary? Błotnik tylni można kupić nowy. Martwi mnie tylko ten dach. Co o tym myślicie? Warto? Bezwypadkowy z tego roku kosztuje ok 100 000 zł :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś bardzo zainteresowany to szukaj dachu drugiego. Takich elementów się nie klepie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że koszt naprawy będzie dość spory czyli około 6 tyś/ zł a do tego trzeba doliczyć opłaty. Sprzedający nic nie pisze o silniku czy jest sprawny i jak wygląda pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczmy że opłaty to ok.2000 zł, dach się znajdzie jakoś tanio, maska to jakieś 400zł pod kolor i do tego nowy błotnik tylni 700zł. Technicznie jest wszystko ok, samochód pali, jeździ, poduchy całe. Przebieg 7800km i gwarancja. I cena też jest dobra. Na allegro jest też GTI za 79990 ale nie pisze gość o tym że bezwypadkowy itd. Wole kupić uszkodzonego bo przynajmniej wiem co było i jak ktoś to naprawił. Po naprawie wydaje mi się że dalej się to opłaca. 65-70 tyś to myśle że wystarczy. Na naprawe i inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wole kupić uszkodzonego bo przynajmniej wiem co było i jak ktoś to naprawił.

Z tym to się zgodzę. Do końca sami nie wiemy co kupujemy. Nie bawiłbym się w szukanie maski pod kolor tylko kupno używanej w obojętnie jakim kolorze. I tak trzeba samochód malować cały po wycięciu dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba malować cały samochód bo jest porysowany itd. Ale czy według Ciebie ten samochód jest warty uwagi czy mam sobie to darować? Ja myśle że to swojego typu okazja. Mój kolega ma takiego Golfa GTI z 2010 z DSG i 5D i po prostu jest kozacki. Ten dzwięk przy zmianie biegów itd. Buta ma na prawde mocnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie może być. Ale w realu może okazać się całkiem co innego. Więc proponuje umówić się i zobaczyć. Ewentualnie poproś sprzedającego żeby przysłał Ci zdjęcia komory silnika, podsufitki itp. Jeśli dojdzie do kupna to szukaj naprawdę dobrego lakiernika żeby Ci samochód ładnie zrobił. No chyba, że zechcesz go szybko sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, szybka sprzedaż nie wchodzi w gre. Ja nie jestem z takich. A jest ktoś z tamtej okolicy kto może podjechać go i zobaczyć? Zdjęcia na pewno poproszę i jeszcze co do ceny pogadam z gościem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić swoje trzy grosze. Koszt naprawy 6000zl i opłaty w wysokości 2000zl to zbyt optymistyczne prognozy....

Opłaty - 2700zł (Akcyza 3,1% - 1700zl, recykling - 500, zwolnienie z vat - 169, tlumaczenia dokumentów 100-200zl, przegląd -100zl, dowód rej karta pojazdu tablice- 200zl).

Naprawa - od 12.000- nie zdziwiłbym sie gdyby 20tys.

 

Koszty samej naprawy: malowanie - 3000- 7000zl.

blacharz - min 1000zl max 4000zl

części : dach maska oba błotniki przód, drzwi kierowcy, błotnik tylni, szyby

ZAWIESZENIE- nie łudź sie ze jak felga nie wytrzymala to ze nie pogieło zawieszenia, co przy dachowaniu to chyba fenomen bylby, zazwyczaj wez pod uwage ze nie widac tego na "oko" i sila uderzenia poszla po wielu elementach - w tym co rozważ np koło- połoś a przez połoś potrafi wyjsc na obudowie skrzyni np. Do tego podczas gdy auto było na dachu moze sie okazac ze silnik jesli gosciu trzymał nadal noge na gazie(

Po zdjeciach wnoszę ze na zachodzie auto zostało uznane jako total lost- szkoda całkowita, czyli koszt naprawy przewyższa wartość auta, co daje do myslenia ze nalezyta naprawa 15tys euro a my chcemy za 6,000zl ??

 

Teorie zdobyłem na studiach, praktyke przez kilka lat handlowania samochodami - ale zawsze calymi lub lekko uszkodzonymi, na prawdziwe rozbitki napatrzyłem sie u Przyjaciela blacharza i wystarczylo mi aby trzymać sie od tego zdala.... Osobiscie nie chciałbym znać tego golfa.

Edytowane przez carsdealer.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6 tyś żaden blacharz-lakiernik tego nie ruszy.

dach się znajdzie jakoś tanio

Żebyś się nie zdziwił. Z załatwieniem samego dachu może być problem, bo tych aut jest niewiele. To nie 10cio latek że bez kłopotu można skołować dach od angola. 15-18 to są bardziej rozsądne kwoty jeśli chodzi o blachę. A co z mechaniką - nie wiadomo. Jeśli poszło zawieszenie lub półoś to nie myśl że części do GTi będą w cenach jak do zwykłego gofra. Jak dla mnie idealny przykład "kota w worku".

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli samochod dachowal .... i lezal iles tam na dachu to co z silnikiem w takim razie? na blacharce moze sie nie skonczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro jest fajne autko lekko uszkodzone.

Ty to nazywasz LEKKO USZKODZONE ?

WIdac mega optymista jestes ... nie bral bym sie za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny to on z tyłu :D

jeśli ktoś sprzedaje rozwalonego to nie licz na okazję :)

jemu też by się opłacało :D

 

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

 

na prawdziwe rozbitki napatrzyłem sie u Przyjaciela blacharza

a Ty byłeś świety i tylko zarysowane miałeś :D

sorry ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności