Skocz do zawartości
ffariat

problem z włączającymi się wycieraczkami w passacie B3 kombi..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem..

czasem, zwłaszcza jak jest zimno wycieraczki mi wariują ..

np. jadę sobie i nagle włączają mi się przednie wycieraczki i chodzą cały czas oraz tylna wycieraczka, która nie chodzi cyklicznie tylko zamiata od lewa do prawa cały czas.. jak przełączę pałąk od wycieraczek na najszybsze i wrócę w pozycje 0 to wtedy po chwili ustają i da się wyłączyć tylna wycieraczkę.. dziś np. zauważyłem coś takiego ze lekko tyknę pałąk i przednie wycieraczki się włączają zrobią 2 cykle i się wyłączają w pozycje 0 .. czyściłem z pół roku temu ten pałąk i wyglądał jak nowy.. przesmarowałem pastą silikonową przewodzącą i wtedy było ok a teraz jak zimno za oknem znow wariuje. . .

czy to wina pałąka czy może przekaźnika który notabene tez zmieniałem bo nie działał średni bieg od wycieraczek....

Mam paska B3 ..

proszę o jakies rady i sugestie..

z góry dzięki.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez ffariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałąk pewnie Ci padł.

U mnie było tak, że styki spryskiwacza były ciągle zwarte, tak jakbyś cały czas trzymał dźwignię do siebie. Czyściłem kilka razy na jakiś czas pomagało.

Teraz mam papierek wciśnięty że ciągle mi tą dźwignie odpycha i tak już pół roku jeździ.

Ewentualnie można przerobić pałąk, bo tam się taki bolec plastikowy wypracowuje, trzeba by go przedłużyć - ale to już precyzyjna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien przelacznik od wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem sytuacje podobna wycieraczki same sie włączały i spryskiwacz tez.

czyszczenie tego nic nie dalo bo sie wyrobił taki "bolec" utrzymujący te część ze stykami w odpowiedniej odleglosci.

kupiłem w inter cars za 30zl caly przełącznik od wycieraczek i za pomocą śrubokręta i jednego klucza, bodaj nr26, w około 20min wymieniłem,

 

 

jednak ten zamiennik mial inny odcień plastiku i bardzo mnie to wku....

wiec dorwałem na szrocie od sedana w idealnym stanie. chwila pracy na przystosowanie go do kombi (one sa niby takie same, w sedanie jest o jeden "bolec"więcej który blokuje odchylenie przełącznika w pozycje tylnej wycieraczki, ścieżki sa w każdym tak samo położone.) potem jeszcze tylko koncowke tego ramienia, ta ze znaczkami podmieniłem i jest orginal w odpowiednim kolorze i hula bez problemowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z tematem :) nie trzeba było nowego przełącznika (choć to by było najprostsze rozwiązanie).

Wytarł się ten bolec który dystansuje tą cześć przełącznika odpowiedzialną za wyzwalanie tylnej wycieraczki i spryskiwaczy przednich.. przez co styki były na pograniczu i wystarczyło drgnięcie i już reagowało.. w części pałąka wtopiłem kawałek blaszki miedzianej przez co dystans się zwiększył tak jak to powinno być fabrycznie gdy bolec nie jest wytarty :) Działa jak nowe :)))

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie , kolega ma ten sam problem zarza do niego zadzwonie. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taki sam problem z wycieraczkami ale nie wpadłem na to żeby regenerować przełącznik wycieraczek i kupiłem drugi na szrocie.

Przez jakiś czas było OK do pewnego czasu gdy po przekręceniu kluczyka zauważyłem jak z osłony przy stacyjce wydobywa się dymek aż za którymś razem spalił mi się bezpiecznik od wycieraczek. Dziś przepalanie bezpiecznika zdarza się co raz częściej.

 

Ma ktoś pomysł co to może być??

Jak to naprawić??

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś pomysł co to może być??

 

Musisz

regenerować przełącznik wycieraczek
lub
kupić drugi na szrocie

 

Te objawy które opisujesz to na 100% wina przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do tematu u mnie przełacznik wycieraczek działa 1bieg tył tez ale nie moge właczyc 2 i 3 biegu cos blokuje zacioł sie czy co ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich u mnie jest tez bardzo podobnie, mam passata b3 w sedanie i wycieraczki strasznie w nim warijua,

np przy zimnym silniku(diesel) wlaczaja sie, a do tego spryskiwacze i mi plyn wywala zaraz, tak samo jest podczas jazdy, wstrzasy powoduja wlaczenie sie wycieraczek i spryskiwacza

 

wic moje pytanie czy da sie to jakos zrobic bez nowych czescie? gdzies czytalem ze to wina manetki czy jakos tak, poniewarz zbiera sie w niej brud, jesli tak to jak ja rozebrac i wyczyscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffariat, opisał jak to zrobić.

 

Przeczytaj post wyżej i zrób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1bieg tył tez ale nie moge właczyc 2 i 3 biegu

 

Na bank przekaźnik - wycieraczki bez przekaźnika (lub z zepsutym) działają tylko na 1 biegu. Na tył masz oddzielny przekaźnik.

 

gdzies czytalem ze to wina manetki

 

Raczej na pewno tak. Musisz ją zdjąć i zobaczyć jak wygląda - najlepiej jednak od razu wymień na inną - koszt 20 - 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności