Skocz do zawartości
rydzo9999

Ciężko pali vw passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nie dawno paska i mam problem z nim a mianowicie czasami ciężko pali musze , pompowac pedałem gazu żeby uruchomic silnik.

Dodam przygładowy filmik z you tube , u mnie też cos takiego sie dzieje czasami , raz w tygodniu .Vw passat B5 1.9TDI 85KW,AJM.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=X-c9aAsPINI[/ame]

PROSZE O POMOC

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodów może być 100.

Swieczki,filtry,paliwo,przepływka,.

Podepnij pod kompa i sprawdz czy jest czysty,może coś mu dolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wygrył VAG COM, nie dawno wymieniałem świece, wszystkie filtry,rozrząd,a paliwo kupuje tylko na orlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż układ paliwowy. Może schodzi Ci paliwo i przy odpalaniu musi najpierw zaciągnąć paliwo żeby dopiero potem odpalić. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - u mnie przewód przy filtrze paliwa był luźny i były problemy z odpaleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na akumulator, nie ma "pier...lniecia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja stawiam na akumulator, nie ma "pier...lniecia".

Ja także bym obstawiała aku.Jakoś tak słabo kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest przykladowy filmik na ktorym jest -16,5 st C.

 

u Ciebie stawiam na uklad paliwowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest przykladowy filmik na ktorym jest -16,5 st C.

u Ciebie stawiam na uklad paliwowy

 

ale jeśli tak przy kręceniu przygasa wyświetlacz to najpierw sprawdź akumulator, nie oszukujmy się wyświetlacz LED nie pobiera tyle energii żeby tak przygasał przy kręceniu, chyba że jest słaby akumulator i nie ma wystarczającego prądu rozruchowego, kręcić to se może ale właśnie musi mieć "kopa na rozpęd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną przypadłość w Passacie FL 2003 101KM AVB. Odpali tylko na całkowicie wciśniętym pedale gazu "do dechy". Na wolnych obrotach gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobną przypadłość w Passacie FL 2003 101KM AVB. Odpali tylko na całkowicie wciśniętym pedale gazu "do dechy". Na wolnych obrotach gaśnie.
Mi sie wydaje ze masz padniety jakis czujnik. Bo za pewne nie załącza sie ssanie i dlatego gasnie. Podepnij vaga powinien wyskoczyć błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Jak już odpalisz, to zrób log dynamiczny grupy 003 i wrzuć na forum. Ja ostatnio cuda miałem z autem, obroty pływały, szarpał, drżał, a zawiniła tylko przepływka. Poza tym, czy po rozgrzaniu auta, odpala już normalnie? Czy problemy są tylko rano, przy niskiej temperaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz gdzieś wycieku na pompie vacum u mnie był ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś podjechałem do znajomego, późnym popołudniem(średnio odpalił). Odpalam go znów, i ma ciężko. Jadę do domu, i przy następnej próbie, dzieje się co napisałem. Nie grzałem go, ponieważ nie chciałem ryzykować. Jutro postaram się podpiąć go pad VAG-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak panowie, mi sie dzieje to jak jest ciepło na dworze , akumulator mam roczny także odpada.Może ma fitr paliwa cos wspólnego bo jest od nie dawna nowy, a przed wymiana nie miałem takich problemów wogule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna, złe paliwo po wymianie wszystko ok ;) Kupiłem banieczke od robotnikow co chodniki kłada chyba było zbyt suche no i o mały włos by sie pompa zatarła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo raczej wykluczam.Tankuje na orlen i bliska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Złej jakości paliwo. Zablokował się. Nalałem oleju "kosiarkowego"od mieszaniny Pb5 do przewodów od filtra, zatankowałem do pełna i 2L mixolu w zbiornik. Jest dobrze ;D.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2L mixolu w zbiornik

 

nie za duzo;)?? ciekawe czy w tym przypadku pomoglby tez STP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy w tym przypadku pomoglby tez STP

 

 

Te dodatki do paliw to sobie darowałem. Olej który wlałem musi nasmarować układ paliwowy, ponieważ paliwo było suche. Prowadzimy firmę transportową, i trochę już sprawdziliśmy tych dodatków. Ogólnie to nie polecam. W najlepszym wypadku stracisz te 10-20 zł ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności