Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co wlewacie do swoich turbodieselków???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beny2108

AVE forumowicze, :padam:

a co wlewacie do swoich turbodieselków????

Podobno TD najnowszej generacji wymagają paliwa dobrej jakości... A z tą w Polsce bywa różnie... :/

Ja wlewałem do swojego ON Verva z Orlenu, jednak podczas ostatniego przegladu w ASO gość powiedział mi, że nie ma sensu... :zdziwko: Wystarczy zwykły ON... :zdziwko:

Co wlewacie do swoich aut?

Czy mieliście kiedykolwiek problemy z wtryskiwaczami (pompowtryskiwaczami)???

Taka wymiana to podobno nie mały koszt...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Witam,

Ja wlewam BP Ultimate lub SHELL V-Diesel i jest OK. Wcześniej, przed moim Passacikiem wlewałem do Toyoty paliwo z NESTE24 i niby wszystko było OK, ale po zakupie tego cuda jakieś mnie obawy ogarnęły :przestraszony:

Wiem, że drożej itd., ale z drugiej strony...

Nie mam pojęcia czy na tym ulepszonym paliwie czy to z SHELL czy z BP jeździ się lepiej i szybciej, ale mam przynajmniej nadzieję, że skoro to paliwo jest droższe, to nic z nim nie kombinują :niepewny: Może to naiwne, ale... ;) Trzeba w coś wierzyć! :rotfl:

Pozdrawiam i życzę tylko czystej ropki!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

ja leje ON tylko na stacjach markowych, na stacjac hwujka Włodka nie kupuje, jelsi tylko moge to staram sie lac jakis "ulepszony" ON, ale czytajac ostantio wyniki kontroli stacji trosze sie zdziwilem i moje pojecie o DOBRYCH MARKOWYCH stacjach troszke zbladło.

 

Stacje ORLEN tez pojawily sie w tym raporcie obok nie autoryzowanych stacji ze złymi wynikami.

Wiec Panowie, moim zdaniem najlepiej znales sobie dwie trzy pewne stacje z ktorych paliwo nigdy nie zawiodlo i tam lac, bo znaczek SHELL-a czy BP a szegolnie znaczek ORLEN nie gwarantuje dobrego paliwa, wiekszosc stacji to Franczyza i prywatny wlasciciel jak zechce bedzie kombinowal z paliwem nawet na takich markowych stacjach.

 

tutaj link do strony UOKiK gdzie zamieszono do pobrania wyniki dwóch kontroli stacji paliw, może znajdziecie tam jakąs na której tankujecie ze zlymi wynikami :przestraszony: ja nie znalazłem :hurra:

 

wyniki kontroli do pobrania na dole strony, ten z 2006 duuuużo większa kontrola i więcej stacji na niej, życze nieudanego polowania na złe wyniki Waszych stacji :

http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/wyniki_kontroli_jakosci_paliw/kontrola_stacji_paliw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla spokojnego snu można dodawać do paliwa jakiś dodatek uszlachetniający, np. Castrol TDA lub mu podobne. Sam taki stosuję. Autko wcześniej jeździło za zachodnią granicą, a tam paliwo niestety znacząco jest lepsze od naszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeczytać na forum 115-stka jest czuła na paliwo, dlatego tankuje tylko na statoil paliwko supradiesel bezsiarkowe i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o inne markowe to omijam BP, zwłaszcza we wrocku na legnickiej, przxypoprzednik autku - benzynka - dwa tankowanie i :dobani: . Podobne odczucia znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adher

ja przewaznie leje na Shellu V-Power. tyle, ze w moim regionie ceny prawie z calej Polski najwyzsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108
Nie mam pojęcia czy na tym ulepszonym paliwie czy to z SHELL czy z BP jeździ się lepiej i szybciej, ale mam przynajmniej nadzieję, że skoro to paliwo jest droższe, to nic z nim nie kombinują

Barteks,

nadzieja nadzieją, a awaria auta to ew. Twój problem. Z założenia każda stacja wyłga się z oskarżenia o złe paliwo, a koszty będą po Twojej stronie. Po mojej rozmowie z gościem z ASO, że nie ma sensu tankować "lepszego" (czytaj: droższego paliwa) stwierdzam, że wydaje mi się, że po kilkukrotnym zatankowaniu zwykłego ON silnik pracuje jakby głośniej - co szczególnie widoczne jest podczas odpalania - gdy jest zimny :dobani: . Więc może jednak coś jest w tym droższym "lepszym" olejku???? :zdziwko:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108
Myślę, że dla spokojnego snu można dodawać do paliwa jakiś dodatek uszlachetniający, np. Castrol TDA lub mu podobne.

Sipowitz,

gość na Orlenie powiedział mi, że te lepsze oleje (np. Verva) mają już tyle dodatków, że nie potrzeba nic wlewać... :zdziwko:

Miałem wcześniej Forda Mondeo, z którym miałem problemy z wtryskiwaczami... :dobani:

Na gwarancji serwis uparcie mówił, że wina leży po stronie złej jakości paliwa w Polsce. :[ , a nie tankowałem na tanich stacjach... tylko droższe... markowe. W okresie dużych mrozów dolewałem ulepszacze, stosowałem również raz na 10'000 km ulepszacz w celu wyczyszczenia wtryskiwaczy. Nie pomagało... Po okresie gwarancji serwis zaproponował mi wymianę wtryskiwaczy na nowe za ok 8 tys. PLN :[:rotfl:

Stąd pytanie:

czy stosujecie w Waszych autkach tylko ulepszone paliwo

i czy w pasacikach zdarzały się cyrki ze spadkiem mocy silników związanym z "wyskoczeniem" wtryskiwacza lub pompowtryskiwacza????

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po okresie gwarancji serwis zaproponował mi wymianę wtryskiwaczy na nowe za ok 8 tys. PLN

No więc już wiesz, dlaczego serwis unikał gwarancyjnej wymiany zrzucając winę na paliwo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego autka na początku lałem Supra Disel na Statoilu :ok: .Wszystko było wporzadku.Passacik odpalał przy ponad 20 stopniowym mrozie bez problemów.Nie stosowałem żadnych uszlachetniaczy ani dodatków.Ostatnio leje Verve i zauważyłem że silnik jakby ciszej pracuje no i spalanie spadło minimalnie :D pare groszy droższe jest to paliwko ale uważam że warto :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Statoil, Supradiesel bezsiarkowy + dodatek LM SPEED DIESEL ZUSATZ do każdego tankowania.

Co jakiś czas różne inne dodatki Liqui Moly, na wtryskiwacze itd. Dopiero po tym słychać różnicę w pracy silnika, jest ciszej i przyjemniej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Statoil, Supradiesel bezsiarkowy + dodatek LM SPEED DIESEL ZUSATZ do każdego tankowania.

Co jakiś czas różne inne dodatki Liqui Moly, na wtryskiwacze itd. Dopiero po tym słychać różnicę w pracy silnika, jest ciszej i przyjemniej.

 

Pozdrawiam.

 

masz bardzo ciekawego passsata, nigdy takeigo nie widziałem :-o musi byc super!

 

i podziel sie cos wiecej jak i co ile km lejesz skoro masz juz doswiadczenie z dodatkami i dobrze c ito wychodzi.

 

 

ja straszną roznice w dziwekach pracy silnika widze, czasem pracuje jak jakis Transit,,,,, az miaem jechac z tym do serwisu, czy to wynik polania auta "zlym" olejem moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

piki ja ostatnio zalałem verwą i też jakoś tak "wali"??? :przestraszony: Też myślałem, żeby się z tym przejechać do VW, ale nie wiem czy to aż takie poważne?

Jak lałem ultimate z BP było lepiej więc chyba dam sobie spokój z Orlen :dobani: Może to tylko jakiś pech czy cuś, ale pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, nie uważacie? :niepewny:

Chcę jeszcze przetestować V-Power z Shell'a, zobaczymy jak z tym będzie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
piki ja ostatnio zalałem verwą i też jakoś tak "wali"??? :przestraszony: Też myślałem, żeby się z tym przejechać do VW, ale nie wiem czy to aż takie poważne?

Jak lałem ultimate z BP było lepiej więc chyba dam sobie spokój z Orlen :dobani: Może to tylko jakiś pech czy cuś, ale pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, nie uważacie? :niepewny:

Chcę jeszcze przetestować V-Power z Shell'a, zobaczymy jak z tym będzie?

 

Pozdrawiam!

 

no wlasnie, czyli i ty zauwazyles cos takeigo, ze czasem ni z gruszki ni z pietruszki pod maską strasznie głośno, szczegolnie na wolnych obrotach gdy dodajesz gazu klekocze jak wariat? a zazwyczaj tego nie ma wcale, zaczynam miec wrazenie ze to wina paliwa, bo jak by mialo sie cos popsuc, nie psulo by sie czasami i pozniej naprawialo ;)

 

mam teraz 30tys przegląd to troche sie podpytam w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Witajcie,

Ostatnio zalałem V-Power Diesel i jest OK, nie pojawia się już "efekt transita" :rotfl: Nie zbłądzę już i nie skorzystam z Vervy, nawet jeśli faktycznie był to tylko przypadek i pech związany z wyborem stacji :zalamany: Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Od tamtej pory albo BP Ultimate albo V-Power albo nic ;)

 

Pozdrawiam i miłego tygodnia! :vw::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejdpo

Witam,

 

moje doswiadczenia podobne.Raz przez pomylke nalalem zwykly ON na BP i od razu slyszalem roznice w pracy silnika.Od tamtej pory leje tylko Ultimate i chodzi jak zegarek .

Hej pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie na pierwsze tankowanie zalałem zwykły on na Shellu i jeździ. Jest to mój pierwszy diesel i tankowanie więc się nie znam. Wiem jedno, że w benzyniakach nie było to żadnej ale to żadnej różnicy między zwykłym paliwem a tym "specjalnym". Zresztą dealer mi powiedział żeby lać zwykły on bo te lepsze to jest bajer dla naiwnych i żeby stosować uszlachetniacz co 3 tankowanie.

Nie wiem jaka jest prawda dla diesla ale dla benzyny powierdzam to co napisałem wyżej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shell v-power diesel jest bezsiarkowy wlewam go od 10tys.km i jest super. Bp ultimate tez jest ok ,ale jest chyba siarczony. a Verva na 100% ma siarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
shell v-power diesel jest bezsiarkowy (...),Bp ultimate (...) jest chyba siarczony, Verva na 100% ma siarkę

Poprzyj to jakimś dowodem, bo inaczej będzie to farmazon do usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
A ja sobie na pierwsze tankowanie zalałem zwykły on na Shellu i jeździ. Jest to mój pierwszy diesel i tankowanie więc się nie znam. Wiem jedno, że w benzyniakach nie było to żadnej ale to żadnej różnicy między zwykłym paliwem a tym "specjalnym". Zresztą dealer mi powiedział żeby lać zwykły on bo te lepsze to jest bajer dla naiwnych i żeby stosować uszlachetniacz co 3 tankowanie.

Nie wiem jaka jest prawda dla diesla ale dla benzyny powierdzam to co napisałem wyżej. ;)

 

moze po prostu masz slabe ucho i czucie auta ;-) tankujac Vpower 99 benzyne, kazde moje auto jezdzi lepiej i dluzej na jednym baku, im mocniejsze auto tym wieksza czuc roznice miedzy Ulepszonym i normalnym paliwem,

 

a w dieslu roznica juz jets KOLOSALNA !!!

 

jak pewnie Vv zauwazyles duzo osob pisze ze na DOBRYM oleju auto jezdzi znaaaaaaacznie ciszej, nei klekocze i lepiej sie zbiera, to fakt, dla mnei bardzo odczuwalny.

Gdy autem jezdzi zona, ja po niej wsiade odpale i odrazu wiem czy lała Vpower Diesel, czy zwyklego ON-a, roznica baaardzo duza! na Vpower diesel silnik ZNACZNIE cichszy!!! mneij pali i odczuwalnie lepiej sie zbiera, ale glowna roznica to odglos spod maski.

 

Vpower disesel nie tankuje tylko wtedy gdy naprawde nie ma w poblizu Shella a ja muuusze zalac bo sie bak robi pusty

 

 

NIE POLECAM TANKOWANIE ZWYKLEGO ON do silników TDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności