Skocz do zawartości
bbartt1986

Zawór regulacji ciśnienia N75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie odnośnie n75,co się może stać jeśli podmienie w/w zawór z mojego 2.0 TDI 140 ps na zawór pochodzący z passata b5 fl 2.5 tdi 163 ps. Oba wyglądaja identycznie,różnią sie jedynie numerami.

Mam od jakiegos czasu dziwne objawy tj.

1. Podczas jazdy ok 1600 obrotow w momencie przyspieszania praktycznie nic sie nie dzieje do pewnego momentu kiedy mu cos odbije a wtedy wrecz wciska w fotel.

2.Następny przykład tj podjezdzajac do skrzyzowania i powoli odpuszczajac gaz mam wrazenie jakby zaczal przyspieszac a w momencie calkowitego odpuszczenia gazu slyszalne jest delikatne wycie turbiny poczym na chwile ustaje i znow zaczyna delikatnie wyc (oczywiscie na biegu jalowym) brzmi to tak jakby turbo nie chcialo zejsc z obrotow.

3.Kolejna sprawa to,to ze jak go przycisne zaczynajac od 1,potem 2 jest ok a jak wrzuce 3 i gaz w podloge to zachowuje sie tak, jakbym wcisnal hamulec. trwa to z jakies kilka sekund a potem znow sie budzi i rwie do przodu. Przy tych dziwnych objawach towarzyszy dziwnie buczenie tak jakby z tłumika koncowego.

Podopowie ktos co moze byc powodem tych objawow? N75, Filtr dpf?nieszczelne wezyki podcisnieniowe a moze turbina sie wiesza? dodam jeszcze ze objawy zdazaja sie po bardziej dynamicznej jezdzie. Czekam na sugestie.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał podobne objawy tzn. słychać było wycie turbiny i tak jakby się zacinała.

Efekt: podczas dania w p... turbo padło. Koszt regenerowanej 900.

Może jednak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milano251

Witam

 

mam problem z zaworem N75

mam problem jeden z mechaników powiedział mi że siedzi mi zawór N75

więc co ?kupiłem go i sam wymieniłem. bo to żadna mecyja. 3 wężyki i wtyczka i po sprawie. Ale niestety jak go wymieniłem to zaczęły się dziwne rzeczy jak gazuje to nie chce wejść na obroty Smile po chwili wchodzi i pędzi jak szalony. po zgaszeniu ponownie brak obrotów. Moje pytanie czy muszę go podłączyć i wykasować jakiś błąd?? bo jak była odłączona wtyka to może załapał błąd? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mechanik tak powiedział to zaprowadź mu auto i niech wymieni, chciałeś być sprytniejszy i zaoszczędzić,

przed wymianą uzgodnij kwotę za naprawę i oznacz swój N75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos jeszcze zapoda jakies sugestie odnosnie mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po powrocie z serwisu zauważyłem, że jeden przewód od N75 (diesel) jest niepodłączony (trzeci dolny przewód).

 

Gdzie on powinien być podłączony i jakie są konsekwencje jego niepodłączenia? Czy mogę to zrobić bez wizyty w serwisie?

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz.

w drugim Twoim temacie masz rysunek.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Chcialem sie zapytac czy to mozliwe aby nowy N75 sie jakos zapowietrzal. Otoz zdarza sie ze czuje ze Passek z dnia na dzien traci moc. Wtedy wypinam wezyk ten na samym czubku N75 jest wtedy takie sykniecie(jakby powietrze schodzilo) zakladam wezyk z powrotem i passek odzyskuje moc(na starym tez tak mialem i myslalem ze jest walniety i wymienilem na nowy). Musze to robic tak raz na miesiac. I teraz pytanie czy to jes normale takie sykniecie czy to moze znaczyc ze lapie jakies lewe powietrze albo cos innego.

Kazda opinia mile widziana.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moze ktos powiedziec czy taki sykniecie z N75 jak opisalem wyzej powinno byc czy nie?

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zapytanie. Czy N75 1K0906627A 50/05 Mogę zamienić na 1K0906627B ? np 44/12 Nowszy jest pewnie B ? (ale czy będzie pasował ?) lub 1J0 906 627 A.

 

Dlaczego o to pytam.

 

BMR 170km bez DPF. Samochód do 140 przyspiesza płynie ( przy pełnym gazie) po 140 przyśpiesza ale faluje... tzn 140 1 s przerwy ciągnie np do 150 1 s przerwy 160 1 s przerwy 170 1 s przerwy 175 1 s 180.... itd... ( 1 s oznacza ze zanik mocy- wystarczający do utrzymania ale nie przyspieszenia) dziś go przegoniłem do 225km/h z gazem wciśniętym na 90% bez falowania. Przy 225 km/h gaz w podłogę w plecach CZUJESZ że jeszcze pojedzie ale już falowanie nie pozwala przyspieszyć ( w plecach przy takiej szybkości czuć nagły przyrost mocy).

 

Najciekawsze jest to że jeśli przyspieszamy do pełnej szybkości ale powoli np z gazem wciśniętym na 85-90% auto przyśpiesza bez zmienności mocy.

 

Niestety autko znowu zaczęło dymić na czarno przy ostrym bucie. Mam wrażenie że od dołu jest znacznie słabszy. (turbo ciche- przy 4 tys da się zauważyć że mam coś takiego w samochodzie - ale to tylko przy full gaz).

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1. regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie czy ktoś zna odpowiedź ? "Czy N75 1K0906627A 50/05 Mogę zamienić na 1K0906627B ? np 44/12 lub 1J0 906 627 A."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności