Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie masz ECON to zapewne masz AC. To powinno tak samo zadzialac. Jezeli nie chcesz aby webasto sie wlaczalo to wylacz AC.

 

Ja u siebie nie mam econ, mam AC i OFF . Nie korzystam z klimatyzacji (no może 2 lub 3 razy w roku) więc mam ją wyłączoną a i tak się załącza webasto. Cokolwiek wcisnę prócz OFF nie wyłączy się webasto. Pomyślano chyba bardziej o silniku żeby nabrał temperatury poniżej tych kilku stopni na zewnątrz i kierowca ma mało do gadania. Wystarczy wyższa temp. na zewnątrz i już otrzymujemy możliwość włączenia i wyłączenia webasta. Przy niższych możemy załączyć z pilota lub zegara ale głownie chodzi o to że przy pracującym silniku nie wyłączysz na tym climatroniku. Ja sobie z tym poradziłem tak jak wyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie nie mam econ, mam AC i OFF . Nie korzystam z klimatyzacji (no może 2 lub 3 razy w roku) więc mam ją wyłączoną a i tak się załącza webasto. Cokolwiek wcisnę prócz OFF nie wyłączy się webasto. Pomyślano chyba bardziej o silniku żeby nabrał temperatury poniżej tych kilku stopni na zewnątrz i kierowca ma mało do gadania. Wystarczy wyższa temp. na zewnątrz i już otrzymujemy możliwość włączenia i wyłączenia webasta. Przy niższych możemy załączyć z pilota lub zegara ale głownie chodzi o to że przy pracującym silniku nie wyłączysz na tym climatroniku. Ja sobie z tym poradziłem tak jak wyżej napisałem.

Rozumiem. W takim ukladzie chyba najsensowniejszym wyjscieM byloby zainwestowanie 50zl w climatronic z przyciskiem ECON.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam panel climatronica to nie wszystko. Klapki do obiegu wewnętrznego są inaczej rozwiązane. Ale da się pójść na kompromis z tymi klapkami i trochę przerobić połączenia i jest wtedy prawie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wykodować dogrzewanie w webaście jak podpowiada w VCDSS'ie dla benzyny i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie gdzie w okolicy chelm/lublin mozna znalezc specjaliste od webasto. Mam passata b6 2.0 tdi. Kiedy mam wylaczony silnik zalacza mi sie webasto zaczyna dzialac i po paru minutach cichnie nie daje ciepla, klima daje zimne powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz też tak jest. Nie powstaje płomień i po dwóch próbach wyłącza się.

Kilka razy tak próbowałem i zablokował sterownik w ogóle uruchamianie.

Na komputerze sprawdziłem i "brak płomienia", świeca żarowa wyraźnie rozgrzewa się (zmienia rezystancję) ale nie ma płomienia. Pompka dawkująca stuka, wentylator kręci.

U mnie stawiam na przytkanie się paliwa, bo jeszcze nie tak dawno działało wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać i wyczyścić. Jeśli czujnik płomienia działa i dalej nie ma płomienia sterownik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrać i wyczyścić. Jeśli czujnik płomienia działa i dalej nie ma płomienia sterownik do wymiany.

 

Myślałem, żeby u siebie przedmuchać - rozłączyć przewód paliwowy i do niego sprężone powietrze...

Jeżeli przytkane, to może wypchnie. Przy okazji będzie można sprawdzić, czy w ogóle paliwo tłoczy pompka dawkująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak test elementów kompem to wykonuje się w pierwszej kolejności. Ja bym uważał z tym powietrzem bo można pompę uszkodzić. Zdejmij przewód i uruchom pompę kompem i zobaczysz czy idzie paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie rzeczy jak test elementów kompem to wykonuje się w pierwszej kolejności. Ja bym uważał z tym powietrzem bo można pompę uszkodzić. Zdejmij przewód i uruchom pompę kompem i zobaczysz czy idzie paliwo.

 

Jak pompę uszkodzić?!

Rozpinam pomiędzy pompką a ogrzewaniem postojowym - na wysokości zbiornika wyrównawczego - i dmucham w przewód ten co idzie w stronę ogrzewania.

A przy okazji uruchamiam test pompki i sprawdzam, czy paliwo idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to tak :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej pompki nie uszkodzisz sprężonym powietrzem, co najwyżej przeczyścisz (odetkasz) jak zalazła jakimś syfem, błąd brak płomienia zazwyczaj sie pojawia gdy paliwo nie dochodzi do pieca (tak 90% przypadków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że to może w samym piecyku na zasilaniu paliwem się przytkało. Tam jest elektrozaworek i może jakaś dysza o małej średnicy.

Ale może rzeczywiście ta pompka dozująca... Tam też jakieś małe przekroje są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piecu (zależnie od modelu) może być dysza venturiego która też sie może zapchać (uszkodzić), najprościej przy próbie odpalenia zdjąć wężyk przy piecu i sprawdzić czy do niego dociera paliwo,jeśli z wężyka od strony pompki zacznie kapać paliwo tzn że problem siedzi w piecu, wtedy piec rozebrać wyczyścić dyszę i testować znów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, dzień po zrobieniu traski, spróbowałem i po minucie zrobił chmurę dymu. Więc paliwo zaczęło dochodzić - jest lepiej.

Przerwałem niestety, bo wzbudza sensacje taki dymiący samochód.

Czyli, albo było przytkane albo zapowietrzone. Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panowie taki problem nie dawno kupiłem passata i jest wyposażony w webasto. Mam na panelu przycisk i na mfa ustawienia. Był błąd ze się zablokowalo więc znalazłem instrukcje jak odblokować vcds i jest ok ale nagrzewa się według vcdsa do 40 stopni i pokazuje ten błąd 01207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam panowie taki problem nie dawno kupiłem passata i jest wyposażony w webasto. Mam na panelu przycisk i na mfa ustawienia. Był błąd ze się zablokowalo więc znalazłem instrukcje jak odblokować vcds i jest ok ale nagrzewa się według vcdsa do 40 stopni i pokazuje ten błąd 01207

 

Prz tej temperaturze sterownik ogrzewania postojowego wysyła polecenie włączenia nadmuchu w kabinie. Więc coś z tą komunikacją pomiędzy panelem climactronika a piecem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez podobny blad mam w centralej elektryce zwiazany z webasto. Na to wyglada ze trzeba poczekac na cieplejsze dni i sie dostac pod climatronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tez podobny blad mam w centralej elektryce zwiazany z webasto. Na to wyglada ze trzeba poczekac na cieplejsze dni i sie dostac pod climatronik

 

Coś czytałem, że jeszcze nowsze oprogramowanie w Webasto nie dogadywało się ze starym Gateway. Może to go boli.

Webasto było dokładane albo wymieniane ewentualnie było flashowane oprogramowanie a Gateway został oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze webasto o oryginał po prostu kupiłem auto i takie błędy ma ale o dziwo przejechałem się do pracy z włączonym to ani razu się nie wylaczlo. Może trzeba je przepalic a po drugie muszę dac drugi aku do bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności