Skocz do zawartości
Gość g_tdi

tylna wycieraczka passat 99'

Rekomendowane odpowiedzi

Gość g_tdi

Witam wszystkich.

Mam problem z tylną wycieraczką w pasku. Wymienilem mechanizm bo był całkiem padniety a inne mechanizmy ktore podłączałem do inst. elektrycznej niestety nie działają ... jedynie zaobserwowałem lekki ruch ramienia ( jedno drgnięcie i cisza ). Czy to może być wina jakiegoś przekaźnika ?. Przednie wycieraczki działają bez problemu .

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

a moze ci sie zapiekla po prostu? moja wczoraj sie przesunela troche i koniec. Ale pomoglem jej troche reka, pozniej psiknalem wd40 i juz smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę, odkręć kilka śrubek tak aby dostać się do mechanizmu. Postaraj się wyciągnąć ten plastik którym leci woda do spryskiwania i tam musisz posmarować. Mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały OT, ale czy nikt nie przeczytał, o co chodzi g_tdi, ?

 

Napisał przecież, że wymienił cały mechanizm i próbował kilka innych i nic nie działa !

 

A wy dajecie mu rady jak ma się dostać do mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem, naprawiłem mechanizm i po podłączeniu silnik robi mały skok i cisza , u mnie na pewno cały mechanizm był zalewany przez płyn i to może być przyczyną takiego działania wycieraczki , będę wiedział na pewno kiedy w przyszłym tygodniu podepnę sprawny silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g_tdi, a sprawdzałeś, czy po włączeniu na manetce wycieraczek dochodzi napięcie do mechanizmu w sposób ciągły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość g_tdi

Chciałem podziekowac na wstepie za pomoc .

Więc tak : kupilem silniczek uzywany ( jeden z dwoch ktore chlopaki na szrocie mi znalezli ... a mieli ich wiecej ). Obydwa nie działały tak jak powinny - a moj stary silnik wogole nie dzialal - po rozebraniu go okazalo sie ze jest na tyle padniety ze nie da rady go zreanimować. kupilem ten niedziałający teoretycznie .. podejżewając że jest padnięta elektryka .

Nastepnie został sprawdzony przekaźnik wycieraczek- okazalo się że moj jest dobry ( napięcie na wtyczne bylo stałe )..więc pojechałem na szrot i poprosilem o inne silniczki - jeden z silniczkow zadzialal więc go zabralem ze sobą i wszystko gra . Facet na szrocie podłączył mi jeden z niedziałających silniczkow na krotko do prądu i okazalo się że jest sprawny ale u mnie w instalacji nie dzialal . Co ciekawe symbole siniczków nie różniły się a jedynie na koncu 9 cyfrowego numeru na tych niedziałających u mnie byla literka C.

 

Koniec tematu

 

Pozdrawiam wszystkich włascicieli pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności