Skocz do zawartości
zuse

Co to jest za czujnik i do czego sluzy ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skrzypiala mi kratka nawiewu na przednia szybe, wiec postanowilem cos z tym fantem zrobic. hee heeh eh postanowilem ja wyjac ALE ku mojemu zdziwieniu....ONA JEST PRZYKRECONA OD DOLU 2 SRUBAMI. Dowiedziale sie ze, zeby ja wyjac trzeba albo rozbebrac cala deske rozdzielcza albo wylamac mocowania srob...to tez tak uczynilem. Kratke wyjolem i .....ku mojemu zdziwieniu znalazlem w niej JAKIS CZUJNIK....domniemam ze temperatury ale czy na pewno i co on mierzy i po co mierzy, nigdzie nie znalazlem....na forum terz.

 

 

Czy ktos cos wie ???

 

 

Kratke przesmarowalem wazelina i wlozylem na miejsce. Nie skrzypi ani nie wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik do klimatyzacji,zwany czyjnikiem nasłonecznienia,jak dajesz w climatronic na AUTO to właśnie ten czujnik powoduje że zmieniają sie kierunki nawiewów,jak świeci słońce do daje na twarz,a jak pada desz to zmienia na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

Pytanko laika - czy czesto ten czujnik sie psuje ? Jezeli tak to jakie sa objawy i ewentualne koszta naprawy ..... Pytam bo poprzedni sezon jezdzilem na auto i nie zauwazylem zmian w kierunkach nawiewu. Czy zmiany te pokazywane sa na panelu climatronica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zmiany te pokazywane sa na panelu climatronica ?
tryb auto nie sygnalizuje przełączeń nawiewów na panelu.widzisz je przy ręcznym ;)
nie zauwazylem zmian w kierunkach nawiewu.
możesz sam sprawdzić czy są niedomagania w klimatyzacji,zerknij tu i tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik promieniowania słonecznego G107. Steruje on pokrywą temperatury i dmuchawą świeżego powietrza w zależności od natężenia światła. W trybie pracy awaryjnej komputer sterujący J255 przyjmuje stałą wartość.

 

Jest to podane na głównej stronie w warsztacie :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości da się sprawdzić jakoś czy działa on poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menu serwisowe i kanał 03

 

 

Wejście do menu serwisowego

Proszę włączyć system automatycznej klimatyzacji Climatronic przekręcając i ustawiając kluczyk w pozycji II.

Należy nacisnąć i przytrzymać następujące przyciski: [ECON], [TEMP-], także [FAN-] (zostaje wyłączona sprężarka klimatyzacji, obniża się temperatura, zmniejszona zostaje siła nawiewu).

Po prawej stronie znajduje się numer kanału z lewej – wartość. Aby zmienić odczytywany kanał należy nacisnąć [TEMP-] i [TEMP+].

 

Kanał 02 – Indeks (średni) naświetlenia

Kanał 03 €“ Naświetlenie słoneczne w mW/cm2 (aktualne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdziłem. Pokazał wartość 44 a jak przysłoniłem ręką to spadło do 0 więc chyba jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności