Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

KKL niewiele zdziała. Sprawdzisz tylko błędy w silniku i je skasujesz. Do polifta musi być KKL + CAN.

Zwykły kkl wystarczy,połączy się ze wszystkimi sterownikami i zrobi logi.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem - mam szynę CAN - przynajmniej tak wynika z rocznika samochodu (da się to jakoś sprawdzić?), a np w opisie polskiego Vaga 4.9 jest info, że obsługuje VW Passat do 2003, i z kabelkami jest podobnie. Gdyby ktoś podpowiedział, jaki dokładnie kabelek kupić i czy da się jednym obsłużyć kilka programów. Czy np. ten się nada, albo ten ? Nawet nie dokładnie te z linków, tylko tego typu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem na nowym komputerze z polskim vagiem 4.9 i kablem kkl dodam ze z tydzień temu wszystko działało teraz już przestało. Problem polega na tym, że program po włączaniu wyskakuje komunikat nieodstępne urządzenie com próbowałem już przeinstalować zmieniać prędkości i porty usb sterowniki idt no i nie wiem o co chodzi. Może ktoś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem nowy komputer z Windows 10 64-bit i kabelek kkl. Niestety jestem zielony w kwestii komputerów i nie umiem zainstalować żadnego programu do diagnostyki, tak, żeby poprawnie działał... Czy ktoś byłby tak dobry i napisał mi jaki program i skąd pobrać i co i jak potem skonfigurować, żeby działało? Chętnie odwdzięczę się za to nawet finansowo. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag com 311-2. Normalnie instalujesz i powinien działać. Przynajmniej u mnie działa bez problemu na win 10 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd go pobrać najlepiej? A nie będę musiał instalować żadnych sterowników czy jeszcze coś innego kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chomikuj, sterownik do kabla musisz zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, jest połączenie, ale nie wyświetla mi nazw błędów, tylko ich numery. Jak ustawić, żeby były też pełne nazwy błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz mam taki problem, że VAG COM 311 w ogóle nie chce działać. Podpinam się do auta, włączam program i kiedy chcę wejść np. w silnik, to wyskakuje mi powiadomienie, że jest jakiś błąd i Windows wyłączy program. Dodam, że polski VAG działa normalnie, ale jednak wolałbym używać VAG COMa. Czy ktoś może mi pomocne tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie bardzo się znam na komputerach i nie wiem co oznacza "w trybie zgodności"... Mógłbyś mi to krótko wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, popołudniu spróbuje to poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko działa, wielkie dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

A ja trochę z innym problemem...

 

Mam zainstalowanego vcds (zgodnie z instrukcją, sterowniki również) lecz program nie chce w ogóle "odpalić" na kompie.

Mało tego ten sam program działa na innym kompie gdzie jest win 10(ten na który się nie włącza też jest win 10).

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kablem : https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html podłącze się pod Passata b6 2010r. bo próbuje na różne sposoby i wyskakuję komunikat: Port status OK, interface: Found! (tak jak na załączonym zdjęciu) próbowałem programy: vcds lite 1.0, polski vag 4.5, 2.5, 208, vag-com 311. Porty w menadżerze urządzeń poustawiane zgodnie z instrukcją Viakena.20170427_143410.jpg

 

Jeżeli nie to czym podpiąć się pod B6

Edytowane przez radi-kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy kablem : https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-lin...tyku-obd2.html podłącze się pod Passata b6 2010r.

W Twoim aucie wszelka diagnostyka idzie po CAN/UDS tym kabelkiem nic nie zrobisz.

 

Do grupy VAG polecam:

http://www.vag-com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o reup zdjęć z pierwszych postów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o vagcom

Pod lapka z win10 zainstalowalem polski vag4.9 i podlaczylem pod passata 2003 r i wszsytko pokazuje nie ma co mu zarzucic ale chcialem troche zmian wprowadzic i zainstalowalem vagcom 409 i zonk czyta kabelek ale nie moge z zadnym kanalem sie polaczyc... dodam ze wszystkie ustawienia sa te samew win10... czy ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję waszej pomocy. Mam vaga 17.8 działał jakieś 3 miesiące i potem zaczął wyskakiwać komunikat :" communication error"

W testach  widzi kabel, podlaczony do samochodu: ok

A jak tylko wejdę w jakąś z zakładek w celu sprawdzenia  od razu wywala komunikat.

Zainstalowałem na nowo  i to samo. Zainstalowałem na innym laptopie z win 7 i to samo.

Wychodzi na to że to chyba wina kabla .... miał już ktoś coś takiego, da się to zreanimować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel z fotki, komunikuje sie z polskim vagiem i commanderem, działa z licznikiem i błędami ale tylko na tych dwóch programach. Przy vcds lub vagcom wykrywa kabel ale przy próbie wejścia w jakiś element nie da się połączyć... Sprzedawca nie bardzo widzi problem bo przecież kabel działa na innych programach. Gdzieś w odchłani internetu przeczytałem że ten kabel nie współpracuje z vcds.. czy to prawda? 

Clipboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności