Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pojawił się taki problem, i również ja miałem małe kłopoty przy pierwszej "zabawie" z komputerem postanowiłem zrobić wam małą podpowiedź co i jak.

 

Poniżej zamieściłem zdjęcia jak krok po kroku należy ustawić wirtualny COM dla kabla USB.

Zazwyczaj COM domyślnie ustawiony jest na inny numer (u mnie było jak widzicie COM15), i dlatego nie ma komunikacji między interfejsem a komputerem-programem VAG-COM. POBS

 

 

Casami bywa, że po włożeniu wtyku interfejsu do gniazda USB system nie rozpoznaje

urządzenia wówczas należy:

• wyjąć wtyk interfejsu i włożyć go ponownie w port USB

• jeżeli w komputerze pracuje mysz USB należy ją odinstalować (dodaj/usuń

programy), następnie zainstalować drivery interfejsu, a dopiero później drivery

myszy - i tak faktycznie czasami się dzieje w zależności od rodzaju interfejsu, dołączonego do niego oprogramowania itp.

• Jeżeli w komputerze są zainstalowane i wstawione karty PCMCIA to przed

włożeniem wtyku interfejsu należy te karty wyjąć (mowa jest o kartach

PCMCIA w laptopach), wp.bluetooth lub wifi. jjacekkx

 

87361957wp0.jpg

By pobs at 2007-03-15

 

 

14566090vm6.jpg

By pobs at 2007-03-15

 

25965900jb8.jpg

By pobs at 2007-03-15

 

32764302jp6.jpg

By pobs at 2007-03-15

 

18646457si2.jpg

 

 

 

Na sam koniec nie zapomnijcie by przy teście VAG-a wybrać odpowiedni COM, który wybraliście przy ustawieniach.

 

I najważniejsze!!! przy scanie przekręcamy kluczyk w stacyjce ;) natomiast jeśli chcemy robić LOGi to uruchamiamy silnik :ok:

 

 

Powodzenia :vw:

Edytowane przez pobs
edycja zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać że w ostatnim oknie pozycja Latency Timer (msec) wartość 16 zmieniamy na 10 lub nawet 7. Zwalnia to czas transmisji i zwiększa dokładność pomiaru a wiadomo że usb jest szybsze. Po co to robimy? Po to by box polączył się np z modułem Abs lub klimą bo tu najczęściej są problemy w komunikacji (komunikat zbyt wiele błędów w komunikacji ble ble ble) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Należy dodać że w ostatnim oknie pozycja Latency Timer (msec) wartość 16 zmieniamy na 10 lub nawet 7. Zwalnia to czas transmisji i zwiększa dokładność pomiaru a wiadomo że usb jest szybsze. Po co to robimy? Po to by box polączył się np z modułem Abs lub klimą bo tu najczęściej są problemy w komunikacji (komunikat zbyt wiele błędów w komunikacji ble ble ble) :ok:

 

a co mam zrobić jak nie ma pozycji "Latency Timer (msec)" oraz polskiego odpowiednika

WIN XP PRO PL SP2 - VAG-COM USB

 

 

ja w zaawansowane mam coś takiego

 

nowyobrazmapabitowaht6.png

 

wydaje mi się że jest to druga linijka, ale nie mam pewność

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale ja bez ustawiania dodatkowych opcji vagiem śmigam aż miło :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ale jest taki dzień że nie zadziała, napisze "zbyt wiele błędów...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w producencie boxa, jedne śmigają aż miło a inne jak im się chce, pomaga też obniżenie latency nawet do 3 ale też niezawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy któryś z kolegów uzywa win 2000 bo mam pewne problemy z konfiguracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wloszek2

ja mam problem z polaczeniem usb

zainstalowalem vaga 409-1->zainstalowalem sterowniki->odpalilem test i wyskakuje okienko :

port status: ok

interface: found!

type: serial pass-through

opto/iso: no

ross-tech design: no

klikam na save i nastepnie probuje select->engine i wyskakuje okienko:

no response from controler!

 

jak daje na obd II test

wyskakuje ze

car is not ISO/OBD compatibile!

if this car is vw/audi/seat/skoda

try SELECT->indiwidual controlers

jestem zielony w temacie prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Korzystam z okazji i podpinam sie pod pytanie kolegi wloszek2.Mam dokladnie ten sam problem - przetestowane na kablu z COM i USB.

 

Testowane na kablu Yassek'a (COM i USB) jak i niezbyt popularnego tutaj Viakena (USB). Soft - vag 409.1 311.2 vag-com i co tylko mi jeszcze wpadlo w rece.

Dodam tylko ze wiem iz gniazdo dziala i lacznosc mozna usyskac - mialem diagnostyke w jednej z bydgoskich firm - bezproblemowo - tylko ze wpinali sie jakims cudasnym urzadzeniem, ktore po Bluetooth laczylo sie z baza w warsztacie.

 

Wszelkie sugestie beda mile widziane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wloszek2

nikt nie jest w stanie mi pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wloszek2

Na teście wygląda że jest wszystko ok, program widzi interfejs.

Teraz trzeba się dowiedzieć dlaczego nie łączy się ze sterownikiem.

Aby wykluczyć wadliwy kabelek zdałoby się podpiąć do innego auta i zobaczyć czy "zagada"

Jeśli nie zagada to wymiana, jeśli ok to znaczy że jest problem w twoim autem na linii komunikacyjnej.

Proponuje jeszcze zmniejszyć Latency Timer jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, oraz odpiąć akumulator na 1 minutę.

Czasem zdarza się że kontroler się uwiesi, miałem już takie przypadki.

Cóż, więcej nikt raczej ci nie pomoże tak po przez forum. Musisz podjechać do elektryka to znajdzie przyczynę. Oczywiście przedtem trzeba się upewnić na 100% że interfejs sprawny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kromich

to że Ci wyskakuje port status ok to znaczy że mogło Ci się zainstalować pod innym portem com. ( u mnie zainstalowało się pod 11) Musisz wejść w menadżera urządzeń >>> i tam sprawdzić gdzie Ci się zainstalowało i zmienić na port com od 1 do 4. wtedy bedzie smigac. A jak zrobisz test vagiem to Ci się pokaże że ok - różnica będzie taka, żę obok napisu "ok" będziesz miał taką chmurkę z literką "i"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturrr

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem forum i nie posiadam vw ale chciałbym zdiagnozować nawigacje RNS-E a temat jest o komunikacji między vag-comem a portem USB więc postanowiłem poprosić was o pomoc.

 

A więc tak:

Zakupiłem kabelek OBD II KKL na aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=310239912

Połączyłem 7 pin z wyjściem k-line od nawigacji.

Plus i minus od kabelka OBD II i nawigacji podłączyłem do akulumatora,

ustawiłem port USB na port COM2 w komputerze i w programie vag-com.

 

i wyskakują mi takie informacje:

 

VAG-COM 409.1

 

Test:

2edc390e49aa8f85.jpg

 

Próba połączenia:

380491e101a3b8e6.jpg

 

VAG-COM Release 208.1

 

Test:

2e96647ee0f972fc.jpg

 

Próba połączenia:

0e4885199545119d.jpg

 

VWTool

 

66d935bcc01ea7e5.jpg

 

Wszystko to wykonałem ponownie podłączając się pod gniazdo w

samochodzie audi:

 

- a4 1994r 1.6

- a4 1995r 1.8

- a8 1995r 4.2

 

rezultaty były takie same jak wyżej.

 

Prubowałem także ustawiając USB na COM1

 

 

Jeżeli ktoś wie co może być nie tak to BARDZO PROSZĘ O POMOC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet

a przekreciles kluczyk w stacyjce na pierwsza pozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturrr

Prubowałem na odpalonym aucie w a4 1994r i na włączonym zapłonie w a4 i a8 1995r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa PIII700 128 ramu,seryjnie był windows 98 i Vag chodził ładnie,przeszedłem na XP i Vag nie chodzi,łączy sie u gubi komunikacje,miał ktoś podobny problem?może trzeba coś dograć do portu USB albo w ustawieniach zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 128Mb ram na XP trochę mało. A port to sobie ustaw wg. tej instrukcji: http://yassek.com/setcomonusbpl.html

Nie ma u mnie wcale zainstalowanego portu USB serial (com15) maqm tylko com1 i lpt

 

Windows chodzi ładnie na 128 ramach powyłączałem wszystkei efekty i nie tnie sie co moze jeszcze byc przyczyna?na windowsie 98 śmigał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij gdzies userport albo jakis inny problem pozwalający na bezpośrednie gadanie z portem - windows xp (z naszego punktu widzenia) ma problemy z fizycznym dostepem do portów (próbuje to robic przez API a w przypadku VAG'a to dyskwalifikacja - musi byc dostęp w trybie "surowym")

 

Pozdrawiam

Vaitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość joker_4_2006

Witam mam problem z komunikacją w programie vag - com 409-1 i 311-2

mianowicie po instalce programu wszystko ok laczy sie ze sterownikiem ale tylko raz po kolejnych probach wyskakuje komunikat vag-com has stoppet workin , przestal dzialac (windows vista), i juz tak zostaje nawed nie moge wybrac about , az do reinstalki i ponownie mam tylko jedno skanowanie i pozniej amba , w polskim vagu wszystko dziala poprawnie . w niekturych wersjach vag com np 7 cos tam i innych kompletny brak komunikacji czy te wersje sa pod inny fejs??

 

 

 

juz jest dobrze na vistach trzeba po prostu uruchomic w zgodnosci z xp i jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności