Skocz do zawartości
BLaDeND

Problem z sygnalem czujnika ABS przy malej predkosci

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest taki ze przy dohamowaniu z ok. 10km/h do 0km/h pedal hamulca delikatnie drga i slychac takie "terkotanie". zrobilem analize VAG-COM'em w sekcji ABSu, bloki pomiarowe, grupa 2 i wyszlo mi takie cos jak w zalaczniku.

 

jak widac jeden z sygnalow jest nieprawidlowy przy predkosci 0-5km/h. po wyjsciu powyzej 5-6km/h wszystko jest juz ok.

 

czy wie ktos ktory to czujnik ten w polu 2? wydaje mi sie ze prawy przod, ale chce sie upewnic zanim pojade na kanal cos grzebac.

 

(moje auto to VW Passat B5 2.5TDI 2000r AKN)

wykres-abs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś ten sam problem i wystarczyło przy skręconych kolach dobicie czujników trzonkiem młotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie powiem ci które to koło,ale miałem identyczne objawy jak u ciebie.U mnie przyczyną był zabrudzony czujnik ABS w prawym przednim kole.Całe czoło głowiczki pokryte było drobniutkimi opiłkami metalu,po wyczyszczeniu problem całkowicie zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, Cześć. wczoraj odebrałem samochód od mechanika - wymiana wahaczy górnych z lewej przód i wymiana osłony przegubu z prawej przód. I tak jak u Ciebie terkocze czasami przy dohamowywaniu z minimalnej prędkości do zera. Jadę po południu z reklamacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Napisałem posta w wątku ze stukami przy hamowaniu ale widzę że tu przyczynę znaleźliście. Czyli czujniki ABS do wyczyszczenia...

 

---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

 

po wyczyszczeniu problem całkowicie zniknął.

 

Możesz opisać jak to skutecznie zrobiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by najpierw podłączyć autko, by nie grzebać bezsensownie, następnie (jeśli to czujnik) > wyjąc czujnik (ruchy: lewo <=&gt; prawo > jednocześnie do góry, jest na wisk), przeczyścić go z brudu, przeczyścić wewnątrz tulejkę miedzianą, i możliwie dokładnie przeczyścić "wianek" przegubu. Parę lat temu też mi się to przytrafiło. Czasami takie rzeczy zdarzają się po wymianie przegubu, wtedy często problem leży po jego stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już na ten temat wiele razy, wystarczy docisnąć czujnik, bo się wysunął i po problemie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko pedal bedzie pulsowal bo tak dziala abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności