Skocz do zawartości
lukasz_rider

Czy Opel Corsa C ma sprzęgło typu SAC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, czyli Czy Corsa C 2005r. 1,3cdti ma sprzęgło typu SAC? Szukam informacji w necie na ten temat i nic jednoznacznego nie mogę znaleźć. Chodzi o to czy podjąć się naprawy takiego pojazdu i nie wkopać się w bagno.

Pytam bo nie wyposażyłem się jeszcze w przyrząd do takich sprzęgieł, a nie bardzo w tym momencie mnie na niego stać.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma skrzynie półautomatyczną to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Pytam bo nie wyposażyłem się jeszcze w przyrząd do takich sprzęgieł,

 

Przyrząd jest do niczego nie potrzebny,wystarczy ze jest cofnięty mechanizm i zakładasz jak normalne sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przyrządu na prasie można cofnąć docisk, nie jest to trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady:) Dużo bardziej doświadczony kolega też powiedział to co Wy (o przyrządzie, a raczej jego "przydatności" ). Dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acerx
Dziękuję za rady:) Dużo bardziej doświadczony kolega też powiedział to co Wy (o przyrządzie, a raczej jego "przydatności" ). Dziękuję za pomoc:)

 

Witam ostatnio miałem ściągnięte sprzęgło i dwumas w tym sabie i kolego powiedział że w docisku są takie 2 blaszki na sprężynach i mam je przesunąć aż się ścisną te spręzyny niby po tym zabiegu wyreguluje się pedał sprzęgła i też tak zrobiłem ale teraz mam taki problem że wyskakuje mi 3 i 5 bieg sam od siebie a ostatnio zacioł mi się pedał sprzęgłą przy wciścięciu i pozostał na 60% wciśnięcia może być tego wina ze posłuchałem kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności