Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymysli łem sobie za załoze rozpórke w moim passacie, miałem w poprzednim samochodzie i róznica w jezdzie była odczówalna. Niestety nie znalazłem rozpórki do 3BG, jedyne co jest to rozpórka SPARCO ,ale do passat 97". np: http://www.rpmotorsport.pl/vw-passat-97-p-4601.html . Wiem ze ta rozpórka do 2.5TDI nie pasuje, ale czy jest szansa ze do 1.9TDI podejdzie? Moze ktos zna jakąs inna firme co ma rozpórki w swojej ofercie, moze fotki passatów 3B i 3bg z rozpórkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w 1.9 TDI rozporke firmy Wiechers. Robia dedykowana pod model 1.9

http://www.wiechers-sport.de

Mysle ze kazdy wiekszy sklep tuningowy powinien miec ich przedstawicielstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne 499zł ładna cena ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej roznicy mowisz ? Powiem szczerze, ze wczesniej nawet nie myslalem o tym ale teraz zaciekawilo mnie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakiej roznicy mowisz

Zawieszenie jest bardziej sztywne i lepiej pracuje w zakrętach, jest jakby skręcone od góry. Przy McPersonach jest wręcz rewelacyjnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wymysli łem sobie za załoze rozpórke w moim passacie, miałem w poprzednim samochodzie i róznica w jezdzie była odczówalna. Niestety nie znalazłem rozpórki do 3BG, jedyne co jest to rozpórka SPARCO ,ale do passat 97". np: http://www.rpmotorsport.pl/vw-passat-97-p-4601.html . Wiem ze ta rozpórka do 2.5TDI nie pasuje, ale czy jest szansa ze do 1.9TDI podejdzie? Moze ktos zna jakąs inna firme co ma rozpórki w swojej ofercie, moze fotki passatów 3B i 3bg z rozpórkami.

Widzę że wyprzedziłeś mnie z tematem,też się zastanawiałem i szukałem ale nie mogłem nigdzie znależć.A jak 500zł za rozpórkę d&w to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie podowiadywałem to do wyboru z "markowych" to są sparco, D&W, lub Wiechers. Jutro łapie za telefon i obdzwaniam sklepy, do Forumowicza wiem ze powinno podejsc Wiechers (sądze ze i sparco) tez podejdzie. Niestety w necie nie znalazłem zadnych fotek passatów 3B i 3BG z rozpórkami i sposobem ich mocowania. Spraco i Wiechers podają ze rozpórki pasuja od 97r (opróz 2.5TDI) ,ale czy przedział silnika 1.9TDI wyglada tak samo w 3B i 3BG?

 

ps

Sparco i Wiechers najfajniej wyglada, D&W jakos kiepsko.

 

Wiechers - stalowa 399zł , aluminiowa 599zł

 

Sparco do wersji 3B - 369zł

 

Według producentów obie pasują do B5 od 97" (bez 2.5TDI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak coś będziesz wiedział to pisz,będę wdzięczny.A propos zdjęć to kiedyś w GT był opis paska srebrnego 3B combi i miał czerwoną rozpórkę,ale nie wiem jakiej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lepiej sie prowadzi to dlaczego nie montuje sie tego seryjnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo seryjnie nie masz obniżonego zawieszenia i niskoprofilowych opon,a karoseria nie jest narażona na mocne przechyły,to tak jakbyś napisał czemu od razu nie robią większej mocy w fabryce.W skodzie felicji montowali fabrycznie rozpórkę ponieważ buda nie wytrzymywała naprężeń bo była za słabo usztywniona i pękała np.przednia szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa taka rozpórka ... bardzo dobrze usztywnia auto ... ale nie polecam jak ktoś "planuje" mieć stluczkę ... podwójne koszta, jak się gnie jedna strona to druga dostaję tak samo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jak bede mial chwile czasu to zrobie fotki i umieszcze.

Silnik 1.9 w 3b i 3bg mocowany jest tak samo. Zeby zamontowac rozporke trzeba zrobic po 3 dziury w kielichach i rozporka idzie przy grodzi od strony silnika.Wsztstkie plastiki zostaja na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko,dawaj zdjęcia i może wiesz ile kosztuje,bo 500zł to trochę dużo jak pokazał Adams,może kupiłeś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdjecia mocowania rozporki firmy Wiechers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie ze troche bedzie bardziej wykombinowana, bo 399zł za kawałek rury odp. wygiętej to duzo. Sparco jest bardziej wykombinowana i cena nizsza, tylko ryzyko czy pasuje, raczej tak bo tez jest w opisie ze do 1.9 TDI od 97"pasuje. Na pewno załoznie rozporki duzo daje jesli chodzi o prowadznie (maiłem w Fordzie Sierra), ale co jesli bedzie dzwon i z obu stron sie furka zdeformuje? Co na to ubezpieczycielie itp, bo cholera wie co moga wymyslic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem że rozpórka idzie na kielichy a tu widzę przykręconą do budy :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasacie kielichy sa dosc rozlegle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ,ale ja nic z tego nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności