Skocz do zawartości
gseptember

Wyjąca pompa wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Po wymianie łożyska w pompie wspomagania (miauczało ,pompa działała i wspomaganie było ok).Pompa zaczeła wyc jakby miała sie rozpaść (układ odpowietrzyłem ,płyn jest i nie wycieka )tylko ten hałas mnie dobija .Może ktoś miał ten sam problem ,proszę o porady :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasek klinowy jest podciągnięty za mocno.... Możesz go popuścić (byle nie za bardzo, by nie ślizgał się) i sprawdzić tego efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek regulowałem i bez zmian ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nalał preparatu wyciszającego pompe stp jest niedrogi (15zł), a może pomóc. U mnie to się sprawdziło. Płyn w białej butelce i takiej różowej naklejce. Wycisza i uszczelnia pompy wspomagania.

Edytowane przez chwedor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie skonczyl juz i wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa serwa terkocze jak mały traktorek. Mechanik to oglądał i mówi, że póki daje ciśnienie, jest ok. A ciśnienie faktycznie daje, bo wspomaganie działa bez zarzutu. Tylko ten terkot. Chyba też spróbuję STP Power Steering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zdemontowałem ponownie, wyczyściłem wszystko i przedmuchałem filterek ,złożyłem i odpowietrzyłem .Hałas zniknął a wspomaganie jak marzenie (nareszcie) ufff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie coś rzęzi (z przodu auta więc zakładam że w pompie) przy maksymalnym skręcie w prawo, kiedy koła są prosto lub skręcam max w lewo jest cichutko.

Cóż to może być?

 

Dodam że jest to pasek 4x4 - kiedyś miałem okazję jeździć Land Roverem Freelanderem i przypominają mi się tam podobne efekty.

Czy może to mieć coś wspólnego z napędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie tu z tym pytaniem:) tu mowa o b3-b4:) ale dobrze myslisz jezeli krecisz kierownica i cos wyje to pompa niewazne cyz tylko w jedna strone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki filterek czyściłeś w pompie wspomagania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki filterek czyściłeś w pompie wspomagania?

Filterek jest pod śrubą w którą wkręcasz metalowy przewód od wspomagania śruba na pierwszym planie na zdjęciu.

75b70bae1c2bad60.jpg

75b70bae1c2bad60.html

75b70bae1c2bad60.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to rozbiorę i poszukam, dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lebow czy ten filterek się wymienia?? Da się go gdzieś kupić?? Dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego lebow czy ten filterek się wymienia??

Nie ma takiej potrzeby jak i raczej nie do dostania... , jak rozbierzesz to uważaj na kolejność składania, jest tam kilka drobnych części , sprężyna , zaworek itd. Sam filterek to jest siatkowy-metalowy ..coś na kształt "naparstka"...w jego zagłębieniu zbierają sie śmieci których oczka siatki nie przepuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiedz mi jeszcze czy zrobie to "pod blokiem" (wiem że napewno płyn ucieknie ale mam specjalną michę do zmiany olum w silniku więc jestem przygotowany) oraz jak TY myślisz czy ten filterek może wpływać na to że rano nie mam wspomagania??

P.S. Wspomaganie mi zaczyna działać szybcie w LEWO....

Założyłem posta na temat pompy http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1081361#post1081361 i szukam jak tylko mogę, także na obcych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, powiedz mi jeszcze czy zrobie to "pod blokiem"

Na upartego tak, ale Nie wiem jak geenpeace na to...na spokojnie poszukaj kogoś z kanałem albo najazdy ale też u kogos na podwórku.

oraz jak TY myślisz czy ten filterek może wpływać na to że rano nie mam wspomagania??

Trudno to jednoznacznie powiedzieć, wyczyszczenie go i sprawdzenie mechanizmu zaworka który tam jest to na pewno nie zaszkodzi, ten zaworek odpowiada za to aby ciśnienie jakie wytwarza pompa miało ujście gdy nie kręcimy kierą. Kto wie czy działa on prawidłowo...moze cisnienie krązy sobie w pompie a ne idzie na maglownicę...ale podstawa to pasek...czasem nie słychać że się ślizga. Sama maglownica też może być przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z filtrkiem, przeciściłem i dziła

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem ze wspomaganiem, wspomaganie działa ale podczas skręcania wydaje dziwny dźwięk, jak by pompa skwierczała, mam tego passata niecały miesiąc i nie bardzo wiem gdzie co i jak :) dlatego mam do Was kilka pytań:

 

- W którym miejscu znajduje się pompa do wspomagania?

- Jaki olej należy lać do wspomagania i co ile trzeba go dolewać/wymieniać?

- Gdzie odpowietrza się pompę?

- Czy sam dam rade ją naprawić? (nie jestem całkowitym lamusem :P )

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- W którym miejscu znajduje się pompa do wspomagania?

- Jaki olej należy lać do wspomagania i co ile trzeba go dolewać/wymieniać?

- Gdzie odpowietrza się pompę?

 

odp na twoje pytanie jest tylko musisz poszukać

 

- Czy sam dam rade ją naprawić? (nie jestem całkowitym lamusem )

 

sorry ale jak nie wiesz gdzie jest pompa wspomagana to lepiej sam niczego nie naprawiaj

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzeczny ale potwierdzam posta powyżej - skoro nie wiesz GDZIE jest pompa to lepiej zleć to mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności