Skocz do zawartości
chudy_lis

lusterka zewnetrzne z pamiecia biegu wstecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze w niektorych modelach passata byla taka opcja zeby miec dwa rozne ustawienia lusterek w pamieci. pierwsze do normalnej jazdy do przodu i drugie do jazdy do tylu.

wiem ze dzialalo to tak ze po wlaczeniu wstecznego, lusterka ustawialy sie w zaprogramowanej wczesniej pozycji.

jest to pomocne podczas parkowania przy kraweznikach zeby alu nie poniszczyc.

czy ma ktos jakas wiedze na ten temat i wie jak to bylo rozwiazane i najwazniejsze czy jest mozliwosc dolozenia takiego rozwiazania jesli sie go nie ma.

 

zawsze kiedy parkuje rownolegle staram sie obnizac lusterko od strony kraweznika zeby widziec dokladnie jak blisko kraweznika stoje - rozwiaznie opisane powyzej baaardzo by mi sie podobalo :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane pewnie to było za pomocą modułu komfortu, który tą funkcję realizował.

Samodzielne zrobienie takiego układu wymagało by trochę zabawy.

Jeszcze spuszczenie lusterek w dół po wrzuceniu wstecznego biegu, nie sprawiło by tak dużego problemu, ale już powrót do wcześniej ustalonej pozycji był by problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to montowałem i jest to jeden z elementów występujących razem z elektrycznymi fotelami z pamięcią. Czyli potrzebujesz elektryczne fotele z pamięcią ustawień i lusterka zewnętrzne z pamięciami położenia. Akurat moduł komfortu nie ma tu nic do gadania, wszystkim steruje komputer fotela kierowcy. I tylko prawe lusterko posiada możliwość indywidualnego ustawienia na wstecznym biegu.

W razie zainteresowania mogę szerzej opisać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam fotele elektryczne i ten bajer z prawym lusterkiem... Tylko z tego co zaobserwowalem to prawe lusterko poprostu sie opuszcza w dol, ale imho nie da sie tej pozycji zaprogramowac... np. zeby mniej sie opuszczalo albo poszlo do gory... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie da jak się da.

Jak zaprogramujesz sobie fotel, czyli po usłyszeniu gongu, wrzucasz wsteczny, ustawiasz lusterko jak chcesz i ponownie wciskasz klawisz aż usłyszysz gong. Po tym wyrzucasz wsteczny. Przełącznik lusterek musi być ustawiony na prawe lusterko żeby to działało, ale to pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności