Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

@jerzalke: UWAGA! Z racji tego, że nie wypada kraść obrazków z innych stron, odsyłam po poglądowe ikony deski rozdzielczej TUTAJ.

 

SYSTEM PODUSZEK BEZPIECZEŃSTWA

Po włączeniu zapłonu lampka sygnalizująca zapala się i gaśnie po kilku sekundach. W samochodach z wyłączoną poduszką bezpieczeństwa przedniego pasażera lampka świeci przez ok.12s .

Jeśli lampka nie gaśnie lub zapala się podczas jazdy to należy sprawdzić system Vag'iem.

 

KIERUNKOWSKAZY PRZYCZEPY

Lampka sygnalizacyjna miga, podczas włączonych kierunkowskazach samochodu i przyczepy.

Jeśli któryś z kierunkowskazów przyczepy tudzież samochodu nie działa, to lampka nie świeci.

 

TEMPOMAT

Po włączeniu tempomatu zapala się w/p lampka sygnalizacyjna.

 

TYLNE ŚWIATŁO PRZECIWMGŁOWE

Lampka sygnalizuje włączenie tylnego światła przeciwmgłowego.

 

*ROZGRZEWANIE ŚWIEC ŻAROWYCH

Dotyczy tylko silników wysokoprężnych

Przy zimnym silniku lampka zapala się przy włączonym zapłonie i gaśnie po chwili ->trzeba od razu odpalić silnik.

Jeśli lampka nie zaświeci się, to system rozgrzewania jest niesprawny -> wezwać fachową pomoc.

Przy rozgrzanym silniku do temp.roboczej lampka kontrolna w ogóle się nie zaświeci -> można odpalić silnik.

W czasie jazdy, gdy lampka zaczyna migać, to oznacza to, że wystąpiły zakłócenia w sterowaniu silnikiem wysokoprężnym.

Należy udać się na diagnostyke VAG.

 

NIESPRAWNOŚĆ SILNIKA EPC

Zaświecenie się tej kontrolki podczas jazdy sam. z silnikiem benzynowym lub miganie(silnik ON) oznacza zakłócenia w sterowaniu silnikiem, które należy niezwłocznie sprawdzić w ASO.

 

IMMO IMMOBILISER

Podczas włączania zapłonu następuje porównanie immo z tym zapisanym w komp.samochodu, które zostaje potwierdzone miganiem lampki sygnalizacyjnej.

W przypadku niezgodności immo, kontrolka świeci światłem ciągłym i silnik nie zostaje uruchomiony.

 

KIERUNKOWSKAZY

W zależności od włączonego kierunkowskazu miga lewa lub prawa lampka sygnalizująca. Jeśli którakolwiek żarówka kierunkowskazu jest przepalona, to dana lampka miga z podwójną częstotliwością. Nie dotyczy przyczepy!!!

 

TEMPERATURA I POZIOM PŁYNU CHŁODZĄCEGO

Po włączeniu zapłonu lampka sprawdza prawidłowość ukł.chłodzenia przez kilka sekund.

Jeżeli lampka zapaliła się, gaśnie lub mruga w czasie jazdy i dodatkowo jest wydawany potrójny sygnał dźwiękowy, to należy natychmiast zatrzymać pojazd i sprawdzić poziom płynu chłodzącego i jego ew. za wysoką temperaturę.

 

Jeśli poziom płynu jest OK, to nast.krokiem jest sprawdzenie bezpiecznika wentylatora i jeżeli on także jest dobry, to należy zaniechać dalszej jazdy i wezwać pomoc.

Natomiast, gdy poziom płynu chłodniczego jest w normie, a lampka sygnalizująca zgasła, to można o własnych siłach dojechać do najbliższego warsztatu, pamiętając, że należy unikać pracy silnika na wolnych obrotach i zbyt wolnej jazdy.

 

WSKAŹNIK ZUŻYCIA OKŁADZIN HAMULCÓW

Lampka sygnalizacyjna zapala się, jeżeli przednie okładziny hamulców osiągnęły graniczne zużycie.

Należy sprawdzić przy okazji tylne okładziny, ponieważ tam nie ma czujnika.

 

ŚWIATŁA DROGOWE

Lampka sygnalizująca chwilowe bądź dłuższe włączenie świateł drogowych.

 

KONTROLKA STANU PALIWA

Lampka zapala się, gdy paliwa w zbiorniku jest ok.8 litrów, dodatkowo jest wydawany pojedyńczy sygnał dźwiękowy.

 

LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA

Miga -> Jeśli w wyniku przerwy w zapłonie może nastąpić uszkodzenie katalizatora.

Świeci -> Jeśli podczas jazdy wystąpiła nieprawidłowość, która mogłaby pogorszyć jakość spalin(np.sonda lambda)

Postępowanie -> zmniejszyć obroty silnika i dojechać do najbliższego warsztatu na diagnostyke silnika.

 

*REGULACJA POŚLIZGU NAPĘDU ASR

Lampka sygnalizująca zapala się po włączeniu i zapłonu i świeci przez ok.2s.

Urządzenie pracuje -> lampka miga.

Gdy występują jakieś zakłócenia systemu lub ASR jest wyłączone, to lampka świeci ciągle.

Należy pamiętać, że ASR współgra z ABS i EDS i podczas awarii jednego z nich, kontrolka od ASR również będzie wskazywać na nieprawidłowości.

Należy pamiętać, że ABS współgra z ESP i podczas awarii ABS, kontrolka od ESP również będzie wskazywać na nieprawidłowości.

 

*ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY ESP

Lampka sygnalizująca zapala się po włączeniu i zapłonu i świeci przez ok.2s.

ESP obejmuje również regulowanie ASR'em.

Lampka sygnalizująca zapala się po włączeniu i zapłonu i świeci przez ok.2s.

Urządzenie pracuje -> lampka miga.

Gdy występują jakieś zakłócenia systemu lub ESP jest wyłączone, to lampka świeci ciągle.

Należy pamiętać, że ABS współgra z ESP i podczas awarii ABS, kontrolka od ESP również będzie wskazywać na nieprawidłowości.

 

SYSTEM ABS EDS

Lampka sygnalizacyjna ABS + EBD świeci się kilka s, po włączeniu zapłonu lub uruchomieniu silnika.

Jeśli lampka nie zapala się lub nie gaśnie, to oznacza to, że system jest niesprawny.

Uszkodzenia:

*Jeśli świeci się tylko sama lampka ABS, to można nadal hamować, ale przy użyciu systemu bez ABS

*Świecenie się ABS + ukł.hamulcowy oznacza inne niż normalnie działanie systemu hamulcowego. Należy sprawdzić poziom płynu hamulcowego, jeżeli jest ok, to należy udać się do najbliższego warsztatu, który posiada VAG.

*Blokada EDS współgra z system ABS i kiedy system EDS ulegnie uszkodzeniu, to lampka sygnalizująca system ABS zapala się.

 

UKŁAD HAMULCOWY

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze.

*Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego

 

ALTERNATOR

Lampka sygnalizująca zapala się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po rozruchu silnika.

Gdy zapali się podczas jazdy, to należy wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu i dojechać do najbliższego warsztatu.

 

LAMPKA OSTRZEGAWCZA ZAPIĘCIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA

Lampa sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po rozruchu silnika.

Jeżeli pasy nie zostaną zapięte po włączeniu zapłonu, to odzywa się sygnał dźwiękowy, który powinien zaniknąć po zapięciu pasów, lub po ok.6s

 

CIŚNIENIE I POZIOM OLEJU W SILNIKU

Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju.

 

Lampka miga na czerwono -> za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

Lampa świeci się na żółto -> poziom oleju za niski

Należy sprawdzić poziom oleju po najbliższym tankowaniu i w razie potrzeby uzupełnić.

!Otwarcie pokrywy silnika dezaktywuje system. Swoje działanie wznawia po przejechaniu ok.100m

 

Lampka miga na żółto -> czujnik poziomu oleju silnikowego

Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy.

W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu.

 

KONTROLKA OTWORZENIA DRZWI LUB TYLNEJ KLAPY BAGAŻNIKA

Wskaźnik informuje, jeśli któreś z drzwi lub tylna klapa nie są zamknięte całkowicie(do 2 blokady).

W samochodach z nawigacją zamiast w/w kontrolki przedstawione są na FIS'ie wszystkie otwarte drzwi wraz z maską, lub tylną klapą.

Lampka świeci również, gdy nie włączamy zapłonu. Powinna zgasnąć po ok.15s-po zamknięciu samochodu.

 

POZIOM PŁYNU DO SPRYSKIWACZY

Lampka sygnalizacyjna zapala się kiedy poziom płynu do spryskiwaczy jest zbyt niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.LAMPKA OSTRZEGAWCZA ZAPIĘCIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA

Lampa sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po rozruchu silnika.

Jeżeli pasy nie zostaną zapięte po włączeniu zapłonu, to odzywa się sygnał dźwiękowy, który powinien zaniknąć po zapięciu pasów, lub po ok.6s

 

u mnie nic się nie pojawia...

 

19.KONTROLKA OTWORZENIA DRZWI LUB TYLNEJ KLAPY BAGAŻNIKA

Wskaźnik informuje, jeśli któreś z drzwi lub tylna klapa nie są zamknięte całkowicie(do 2 blokady).

W samochodach z nawigacją zamiast w/w kontrolki przedstawione są na FIS'ie wszystkie otwarte drzwi wraz z maską, lub tylną klapą.

Lampka świeci również, gdy nie włączamy zapłonu. Powinna zgasnąć po ok.15s-po zamknięciu samochodu.

 

u mnie nic się nie pojawia...

 

mam pełnego FISA i NAVI nie pojawia mi się żadna kontrolka informująca o nie zapiętych pasach czy niedomkniętych drzwiach bądź klapie/masce

 

jak jest u innych posiadaczy B5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oo a mi nie swieci od tempomatu kontrolka, a tempomat dziala, a kontrolka otwarcia drzwi tez u mnie nie swieci??

 

 

Witam

 

U mnie też tempomat działa ale kontrolka sie nie świeci to samo z kontrolką otwarcia drzwi i kalpy bagażnika ......spalone żarówki???

 

sam nie wiem co o tym myśleć.....amoże nie wszystkie paski maja te kontrolki??? lub mozna je jakoś wyłaczyc Vagiem???.......... bo niechciałbym zabierać sie za wymianę żarówek w liczniku nie będąc pewnym czy te kontrolki napewno maja się zaswiecać.

 

 

Pozdrawiam Manfred

Te kontrolki miały dopiero paski b53bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Passata z 1999 roku jednak VIN wskazuje mi na 2000 rok, porownywalem swoje zegary z kolegi ktory ma passata FL z 2001 roku. Nie ukrywam że zegary sa identyczne nie liczac wykonczenia, rozmieszczenie kontrolek i komputera no wszystko to samo. Jednak u mnie nie ma tej kontrolki od otwierania drzwi. Kiedy przekrecam kluczyk to mam odrazu cos takiego

a11e6e6c6ad0452cm.jpg

Strzalka zaznaczylem miejsce gdzie zapala sie u mego kolegi kontrolka otwarcia drzwi. Wiem ze bylo pisane na tym temacie ze w tym modelu nie bylo tej opcji ale moze akurta w tym wydaniu juz byla i jest nie wlaczona????

Co sadzicie o tym?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wzt29wp.pl

Pragnę poinformoać że wmoim pasku ta kontrolka się pali (pomimo że 1,9)

LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA

 

A u mnie jest tak dodatkowo świeci się świecażarowa, tempomat którego zapomniałem włączyć

obraz020ng2.th.jpg

 

Ale zato nie pali się kontrolka zapięcia pasów ( może ten rocznik tego nie ma)

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam paska z 1998 rok. B3 z fabrycznym Navi (wyświetla się na ekranie komp.), ale wyświetlacz mojego kopm. wygląda zupełmie inaczej niż zamieszczone tutaj. Gdy zapala się rezerwa paliwa, ikona dystybutora jest duża, na połowę wyświetlacza. Ostatnio przy niższych temperaturach zauważyłem że nawyświetlaczu obok temperatury pojawia się ikona "płatka śniegu". Czy ktoś z Was ma taki komputer, a może po prostu mam komp od jakiegoś innego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Gdy zapala się rezerwa paliwa, ikona dystybutora jest duża, na połowę wyświetlacza. Ostatnio przy niższych temperaturach zauważyłem że nawyświetlaczu obok temperatury pojawia się ikona "płatka śniegu".

Masz dobry komputer :) Masz po prostu pelny FIS ;) Dlatego ikonka dystrybutora jest duza... A jesli chodzi o "platek sniegu"-ostrzega on przed mozliwym oblodzeniem i gololedzia na drodze. Oprocz platka powinien byc jeszcze sygnal dzwiekowy...

Czyli wszystko jest OK :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie występuje coś dziwnego, jak pasażer otwiera drzwi (raz zdarzyło sie że nawet tylne drzwi) to czasami mam sygnał ostrzegawczy w środku kabiny a raz nie. Systuacja występuje jak mam odpalone auto i kogoś wysadzam.

O tyle jest to dla mnie dziwne że raz mam sygnał a raz nie.

Na postoju sprawdzałem i nie mam takiego sygnału.

O co chodzi? może mi ktoś wyjaśnić?

Mam Passka 2003 silnik AVB.

 

Pozdrawiam

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłaszam małego bug-a w dokumentacji do kontrolki oleju:

 

Lampka miga na czerwono za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

U mnie występuje coś dziwnego, jak pasażer otwiera drzwi (raz zdarzyło sie że nawet tylne drzwi) to czasami mam sygnał ostrzegawczy w środku kabiny a raz nie. Systuacja występuje jak mam odpalone auto i kogoś wysadzam.

O tyle jest to dla mnie dziwne że raz mam sygnał a raz nie.

Na postoju sprawdzałem i nie mam takiego sygnału.

O co chodzi? może mi ktoś wyjaśnić?

Mam Passka 2003 silnik AVB.

 

dzieje sie tak wtedy gdy samochod jeszcze sie toczy i ktos otworzy drzwi. Taki sygnal ostrzegawczy :)

A co do pasow bezpieczenstwa to u mnie ta kontrolka sie nie pali :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam paska z 1998r z fabrycznym navi. Na komputerze jest nazwa MFA 1. Podobno jest to tzw. pełny fis (nie posiadam górnej części z ikonkami). Mój problem polega na tym że po włączeniu zapłonu nie świeci sie kontrolka ciśnienia oleju. Przejżałem ikonki na zegarach, ale tam ikonki oleju nie ma, komputer też nie pokazuje. Czy to możliwe żeby w tym komputerze kontrolka ciśnienia oleju pokazywała się tylko w przypadku awarii. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

agn, u mnie tez zadne kontrolki nie pojawiaja sie przy uruchomieniu silnika (poza tymi na tarczy obrotomierza i szybkosciomierza)... Rowniez mam pelny FIS-czyli to chyba jest normalne-na pelnym FIS'ie wyskakuja Ci tylko ostrzezenia-ikonka plus podpis (po niemiecku, angielksu, wlosku, francusku-zalezy, jaki jezyk masz ustawiony)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy w każdym modelu B5 jest kontrolka "Zużycia okładzin"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w każdym to na 100% nie wiem, ale raczej tak. Jeśli klocki Ci się starły a nie miałeś info na desce to: Klocki mogły być bez czujników, kable czujników mogły zostać obcięte, połączone i zaizolowane (sami wtedy postanawiamy kiedy wymienić klocki - hha tak robi :) ) i pamiętaj o tym że do klocków na tyle nie ma instalcji z czujnikami, czujniki mamy tylko z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka zużycia klocków hamulcowych jest na 100% a to czy masz podłączone to już inna bajka,podobno wyprowadzenie kabli jest a kontrolke napewno masz!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

Dla zainteresowanych. Kontrolke ta mozna wylaczyc ale trzeba miec odpowiedni kabelek! (dziekuje boommax). Ja dzisiaj uporalem sie ze swoja kontrolka.. na kablu 2 z 4 zyl nie mialy przejscie (kabel nie poprzecinany, w idealnym stanie). Dziwne.. ale juz naprawione i kontrolka zgasla:D. Wiecej info na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Panowie czy jak mam dużego kompa to na nim ma być kontrolka oleju?????

 

Nie mam żadnej kontrolki oleju / widocznej/

 

I czy w 99r 1,9 tdi jest kontrolka tempomatu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Panowie czy jak mam dużego kompa to na nim ma być kontrolka oleju?????

 

Nie mam żadnej kontrolki oleju / widocznej/

Tak :) Kiedy bedzie zbyt niski poziom oleju, to pojawi sie ladny duzy rysunek :)

 

I czy w 99r 1,9 tdi jest kontrolka tempomatu ???

Tak :) Na tarczy obrotomierza-najwyzej z lewej strony.

 

Zobacz sobie dokladny opis na pierwszej stornie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek_op

 

9.21660792bc1.jpg [center:d7c12b1694]WSKAŹNIK ZUŻYCIA OKŁADZIN HAMULCÓW[/center:d7c12b1694]

Lampka sygnalizacyjna zapala się, jeżeli przednie okładziny hamulców osiągnęły graniczne zużycie.

Należy sprawdzić przy okazji tylne okładziny, ponieważ tam nie ma czujnika.

Czy wilgoć np. jazda po kałużach również może spowodować iż przednie okładziny hamulców osiągnęły graniczne zużycie, pytam dlatego że w dniu dzisiejszym po przejechaniu całkiem szybko i po całkiem sporej kałuży, na wyświetlaczu pojawiła mi się powyższa kontrolka

 

17.13ov8.jpg LAMPKA OSTRZEGAWCZA ZAPIĘCIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA

Lampa sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po rozruchu silnika.

Jeżeli pasy nie zostaną zapięte po włączeniu zapłonu, to odzywa się sygnał dźwiękowy, który powinien zaniknąć po zapięciu pasów, lub po ok.6s

19.18my2.jpg KONTROLKA OTWORZENIA DRZWI LUB TYLNEJ KLAPY BAGAŻNIKA

Wskaźnik informuje, jeśli któreś z drzwi lub tylna klapa nie są zamknięte całkowicie(do 2 blokady).

W samochodach z nawigacją zamiast w/w kontrolki przedstawione są na FIS'ie wszystkie otwarte drzwi wraz z maską, lub tylną klapą.

Lampka świeci również, gdy nie włączamy zapłonu. Powinna zgasnąć po ok.15s-po zamknięciu samochodu.

Czy w/w kontrolki występują we wszystkich modelach B5 z 2000r ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszej kontrolki - pojawi się ona gdy zostanie przerwany obwód, czyli albo klocki ci się kończą i kabelek w klocku już się przetarł (trzeba myśleć już o wymianie), albo masz przerwę w obwodzie (przetarty kabelek przy klocku, wypięta wtyczka)

 

co do pozostałych kontrolek - występowały one w modelach 3BG, czyli w tych po lifcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności