Skocz do zawartości
Gość misiek_kb

Elektryczne szyby.tył nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_kb

Witam.Kupiłem Passata z jedną nie działającą tylną elektryczną szybą. Pozostałe 3 działały. Kupiłem na allegro 4 używane silniczki razem z tymi plastikami. Po wykręceniu silniczka i włożeniu innego nadal nie działała szyba.Więc ten silniczek z uszkodzonej szyby włożyłem do tylnej sprawne i tez nie dzialał. Ale po założeniu do tej sprawnej spowrotem dobrego silniczka już ta sprawna szyba nie działa. Co się stało?dlaczego nie działają?czy przy zmianie silniczka od podnoszenia szyb trzeba coś zmienić w kompie samochodu? Nie wiem co mam z tym zrobić. Proszę o pomoc.Może to wina tych płytek co są w tych plastikach? A moze bezpieczniki?sam nie wiem.Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niedawno tez miałem podobny problem, tylna lewa szyba nie działała. Okazało się że przewody załamane pomiędzy drzwiami a słupkiem, pod gumowa harmonijką. Z reszta poczytaj sobie TU

Jeszcze jedno, jak zmieniasz silniczek to sterownik powinien zostać ten sam, to ten plastik, inaczej moduł komforty może nie gadać z szybą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

Niestety to nie to:(Prosze o dalsze propozycje pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wcześniej zmieniłeś sterownik w silniczku, to wydaje mi sie że w module komfortu powstały błędy. Autko pod VAG'a trza podpiąć i sprawdzić błędy. Jeśli przewody są ok (te co do słupka od drzwi wchodzą), zamontuj oryginalne silniczki które były wcześniej, razem ze sterownikami i spróbuj czy działa. Jeśli nie działa tzn. znowu masz jakieś błędy w module. Wówczas będziesz dokładniej wiedział za co się łapać. Po ponownym podpięciu pod VAG'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

byłem u diagnosty.podpioł pod kompa.Skasował 70zł i powiedział że są dwa błędy. Podnoszenia i opuszczania tylnych szyb.I to wszystko. Jak chcem coś zrobić to kasa i on zaglądnie do dzrzwi.Co mi dało to podpięcie??straciłem 70zł za to żeby mi gościu powiedział że szyby mi nie działają co już sam wiedziałem!!Co dalej mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontuj oryginalne silniczki które były wcześniej, razem ze sterownikami i spróbuj czy działa. Jeśli nie działa tzn. znowu masz jakieś błędy w module. Wówczas będziesz dokładniej wiedział za co się łapać. Po ponownym podpięciu pod VAG'a.

Z takim autkiem bez interfejsu w domu sie nie obejdziesz, 2 podpięcia i fejs "zwrócony"

skontaktuj sie z użytkownikiem YAASEK niedawno nabyłem od niego fejs. Sam sobie diagnozuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

czytałem dzisiaj o tych wagach z allegro. Np. za 149zł ale ponoć straszne problemy z oprogramowaniem.Nie wykrywa.Nie ma wszystkich opcji.JAk to jest z tym sprzętem od YAASEK??soft jest dołączony?bo chyba zapytam go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z elektrycznymi szybami z tyłu ;/ dam rady je otworzyć jedynie z przednich lewych drzwi, próbowałem naciskać ten przycisk z ludzikiem ale nic to nie zmienia... przyciski się podświetlają czyli prąd dochodzi więc czemu nie działają szyby ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozwiązałem problem z szybami w swoim Passacie. Narpiew padła mi szyba kierowcy nastepny dzien za pasażerem a dwa dni puzniej na krzyż. Elektryk zażyczył sobie 400 zł za robote wiec z nadmiaru wolnego czasu zabrałem sie do roboty sam. Moduł komfortu był suchy więc szukałem dalej, bezpiecznik cały a w dzrzwiach ciagle było słychać że coś sie załancza. Rozwiązanie problemu leży w wiązce przewodów przy lewym progu na odcinku od siedzenia do dżwigni otwierania przedniej klapy przewody od wilgoci zasniedziały nalezy sprawdzic dokładnie i oczyszic przewody a izolowane lub na termozłączkach rozizolować zalutować na nowo. Po zabiegu wszystko śmiga aż miło :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

i ja mam problem z szybka z tylu (błąd 914) - tak mi vag pokazal

 

Wie ktos czy to siliczek, czy sam przycisk? Na jakiejs stronie dzis widizalem ze to przycisk (no teraz jakos jej nie moge odnalesc) zas na kilku innych... ze to silniczek. Mial ktos moze ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam..

 

i ja mam problem z szybka z tylu (błąd 914) - tak mi vag pokazal

 

Wie ktos czy to siliczek, czy sam przycisk? Na jakiejs stronie dzis widizalem ze to przycisk (no teraz jakos jej nie moge odnalesc) zas na kilku innych... ze to silniczek. Mial ktos moze ten sam problem?

http://www.vwonline.pl/kody-usterek/852-00914.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełącznik E53 po stronie kierowcy mechanizmu uruchamiania tylnej lewej szyby. Niedopuszczalna wartość sygnału. Zwarcie z masą.

 

Super, dzięki za nakierowanie mnie.

 

ps. Może ktoś mi doradzić od czego zacząć "naprawę" ? Bo w sumie, ten opis mi i tak za wiele nie daje, a przegladam forum ... i ine widzę by ktoś miał problem z tym babolem.

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki za nakierowanie mnie.

 

ps. Może ktoś mi doradzić od czego zacząć "naprawę" ? Bo w sumie, ten opis mi i tak za wiele nie daje, a przegladam forum ... i ine widzę by ktoś miał problem z tym babolem.

sprawdź przełączniki na panelu drzwi kierowcy czy styki nie zaśniedziałe itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka min bede schodzil do auta to postaram sie to jakos rozebrac i sprawdzic, w ogole to ... w dziwnym momencie przestalo mi dzialac- jadac nad morze zablokwalem szyby bo szwagier z tylu znalazl sobie zabawke, jak odblokowalem pozniej - juz nie dzialaly (ani na przycisku z tylu ani na tym przy kierowcy) - ale... sluchac ze cos tam sie robi jak sie nacisnie, jakby nie mialo sily ciagnac tej szyby`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kilka min bede schodzil do auta to postaram sie to jakos rozebrac i sprawdzic, w ogole to ... w dziwnym momencie przestalo mi dzialac- jadac nad morze zablokwalem szyby bo szwagier z tylu znalazl sobie zabawke, jak odblokowalem pozniej - juz nie dzialaly (ani na przycisku z tylu ani na tym przy kierowcy) - ale... sluchac ze cos tam sie robi jak sie nacisnie, jakby nie mialo sily ciagnac tej szyby`
a walnij w drzwi z zew i zobacz czy ruszy wtedy :D ja tak znalazłem przyczynę u siebie bo żaden elektryk nie mógł mi pomóc w mojej okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

ja mam taki problem warjujących szyb kurna biore przycisk do góry od swojej strony naprzykład szyba idzie pare centymertów do góry po czym zjazd na sam dół, po paru machnięciach przyciskiem się zamknie. drugi problem jak chce zamknąć szyby z pilota po zamknięciu auta wszystki sie zamkną tylko jedna tylna nie. Kurna co to może być.

Ogólnie mi świrują te szyby zachodze w głowe co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie

 

ja mam taki problem warjujących szyb kurna biore przycisk do góry od swojej strony naprzykład szyba idzie pare centymertów do góry po czym zjazd na sam dół, po paru machnięciach przyciskiem się zamknie. drugi problem jak chce zamknąć szyby z pilota po zamknięciu auta wszystki sie zamkną tylko jedna tylna nie. Kurna co to może być.

Ogólnie mi świrują te szyby zachodze w głowe co to może być ?

przewody,przełączniki, kostki, śniedź na stykach lub zimne luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozbieranie wszystkiego i sprawdzanie po kolei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozbieranie wszystkiego i sprawdzanie po kolei
sprawdź błędy najpierw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozbieranie wszystkiego i sprawdzanie po kolei

Myślę że w tej sytuacji jest problem z szybą/prowadnicami, przy zamykaniu szyba ma za duży opór i dlatego zjeżdża w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności