Skocz do zawartości
s27

Pompowtryski SIEMENS do VW 2.0TDI REGENERACJA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawiła się oferta regeneracji pompowtryskiwaczy firmy SIEMENS do 2.0TDI.

proponuję zamieszczać info przez osoby które skorzystały z usługi tej firmy lub innych, może w końcu ktoś będzie je regenerował skutecznie

 

http://allegro.pl/03g130073d-wtrysk-siemens-naprawa-03g-130-073-m-i1230315715.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem klienta ze standartowa usterka. Padla elektronika w pompce a jak wiadomo na siemensie sa szeregowo polaczone wiec auto zgaslo i tyle z zycia mialo.

Przebieg REALNY 140tys km

Wymontowalem wtryski i zostaly wyslane do ww zakladu.

Przyszly po 2dniach.

Po wlozeniu odpalil bez protestow. Korekcje w normie. BIPy tez ladne.

Mysle ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawiła się oferta regeneracji pompowtryskiwaczy

Podałeś link do aukcji - za 2 miesiące nie będzie wiadomo o co chodzi. Podlinkuj sprzedawcę, to będzie mógł sobie ktoś sprawdzić czy gość dalej ma to w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic czy mam wtryski SIEMENS czy BOSCH?

VCDS'em można? czy dopiero po padnieciu sie dowiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzic VDCS zobacz czy sterownik jak sie identyfikuje wyzuca gdzies opis PPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie po kodzie silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki zapis: Component: R4 2.0l PPD1.5 G 0907 czyli jakie mam pompowtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie taki zapis: Component: R4 2.0l PPD1.5 G 0907 czyli jakie mam pompowtryski?

 

Przepraszam kolegę ale post napisany jest nie na temat,

zakładając nowy wątek miałem na myśli przybliżenie tematu związanego z dużymi kosztami jakie dotykają użytkowników 2.0TDI na oprogramowaniu SIEMENSA bo przy wymianie 4 szt. na nowe to koszt w obecnie min. 5 - 6 tys. zł. a w przypadku ich regeneracji, która zawsze jest wątpliwa zmniejszają się o 50% tylko czy gra warta świeczki na dłuższą metę

 

Proszę pisać o regeneracji SIEMENSA i nie dopytywać o inne sprawy, kto jakie ma oprogramowanie i wtryskiwacze jest post na forum z podanymi kodami silnika tylko należy troszeczkę poszperać !!! :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto za 550 zł i pół roku gwarancji podawałem linka do stronyhttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71558&page=6 z kolesiem który daje rok gwarancji i robi to za 600 zł rachunek jest prosty a decyzja należy do was.

Wiem że robił to dla rob555 i był zadowolony co prawda nie minął rok ale życie pokaże .

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem. Ostatnio podczas jazdy komp odłączał mi turbo i okazało się że turbina jest do wymiany.

Niestety za którymś razem jak odłączyło mi turbo pojawił się błąd pompowtryskiwacza. U mechanika skasowaliśmy błąd z kompa i wymieniłem turbinę. Po zamontowaniu okazało się że jeden z pompowtrysków ma większą dawkę palia niż pozostałe. Silnik wpada w drgawski na wolnych obrotach i jest to bardzo czuć. Jest tak na zimnym i ciepłym silniku. Ciekawy jestem czy ktoś z was miał taką usterkę? Czy jest to wina, uszkodzenie pompowtruskiwacza i trzeba go zregenerować? czy może to coś innego sprawia że jeden z siemiensów pompuje więcej paliwa na ustawieniach fabrycznych, dodam że pompa ciśnienia była wymieniana w wakacje.

dzięki za pomoc.

 

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

 

ok, sorrki nie przeczytałem 2 postów wyżej. sprawa jest na inny temat w forum.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawia się kolejna oferta naprawy, link do gościa który wystawia aukcję

http://allegro.pl/show_user.php?uid=4231416

Gość w opisie aukcji pisze że po regeneracji u niego poza udzieloną pisemną gwarancją udziela ustnej porady aby w przyszłości uniknąć podobnej usterki?

Dobrze by było uzyskać taką poradę zanim padnie mi wtrysk a właśnie mam siemens

tylko czy ktoś tak za free udzieli takiej porady?

może jak ktoś się zdecyduje na regenerację u w/w to podzieli się tą informacją żeby uchronić innych przed przykrą awarią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PPD1.5

PPD= Piezo Pumpe Düse (piezo pompowtryskiwacze)

1.5 - generacja techniczna dot. sterowania, końcówek, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z regeneracji wtrysków siemensa z aukcji użytkownika allegro: Aneta374.

Przy 2 sztukach, bez faktury, zapłaciłem 900pln. Samochód jeździ teraz bez problemu. Można polecić takie rozwiązanie :)

 

Jeśli chodzi o wspomnianą poradę z opisu aukcji, to usłyszałem, że należy wymienić wiązkę zasilającą pompowtryskiwacze na nową z ASO, koszt części podobno ok 350pln. Jaka jest zasadność takiej wymiany - nie wiem, nie wiem też czy ten koszt jest realny. Może teraz stosują inny stop jako materiał przewodów albo dorzucili jakieś zabezpieczenia, są mniejsze zakłócenia... laikowi trudno powiedzieć.

Jeżeli ktoś wymieniał taką wiązkę, to niech podzieli się spostrzeżeniami oraz nr katalogowym części w VW.

 

Pozdrawiam i życzę jak najdłuższych przebiegów bez usterki pompowtryskiwaczy 03G130073D / 03G130073M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja wiadomo a jaka cena aby zakupić nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1400-1500 w górę za jeden w serwisie jakieś 2800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wspomnianą poradę z opisu aukcji, to usłyszałem, że należy wymienić wiązkę zasilającą pompowtryskiwacze na nową z ASO, koszt części podobno ok 350pln. Jaka jest zasadność takiej wymiany - nie wiem, nie wiem też czy ten koszt jest realny. Może teraz stosują inny stop jako materiał przewodów albo dorzucili jakieś zabezpieczenia, są mniejsze zakłócenia... laikowi trudno powiedzieć.

Jeżeli ktoś wymieniał taką wiązkę, to niech podzieli się spostrzeżeniami oraz nr

katalogowym części w VW.

Jeżeli ktoś wymieniał tak profilaktycznie w/w listwę to proszę o opinie na ten temat jaki koszt itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zajmuję się regeneracją oraz zapobieganiem przed wystąpieniem zwarcia w cewkach piezoelektrycznych w pompowtryskiwaczach Siemens PPD w VW Passat 2.0 TDI tel 792830476 EMAIL [email protected] Co najważniejsze w tym że po zrobieniu kompletu wtrysków zapomina się o temacie zwarcia w cewkach gdyż nie wystąpi ono już w poprawionej przeze mnie Cewce. Wypróbowane we własnym aucie 88 tyś już przejechałem po naprawie Passat 2.0 TDI BKP Przebieg 234 tyś

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności