Skocz do zawartości
Slawo_

uszczelka pod głowicą czy chłodnica oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w moim passacie w zbiorniczku wyrównawczym odkłada się kremowa (nie czarna) maź, niedawno zauważyłem, że śmierdzi ona paliwem. Stan oleju utrzymuje się od dłuższego czasu ten sam (nie ubywa, nie przybywa). Silnik nie przegrzewa się (na liczniku temperatury wskazuje maksymalnie 90 stopni, nigdy nie było więcej). Przy zapaleniu komputerek wywala mi błąd bym sprawdził płyn chłodzący ("check coolant") po czym zwykle po rozgrzaniu się silnika zanika. Wydaje mi się, że ta "maź" przy wyższej temperaturze robi się bardziej płynna i pozwala to na lżejszy obieg, stąd powyższy błąd zanika . Żadnych "dziwnych" spalin nie zauważyłem...

Wiem, że było kilka postów podobnych ale tak naprawdę to nie jestem pewny niczego co tam przeczytałem, więc powiedzcie mi w końcu, czy to uszczelka, czy chłodnica oleju, czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płynu od chłodnicy ci nie ubywa lub przybywa ?? a zobacz jaki olej masz czy gesty czy wodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wygląda na wodnisty, gdy przy rozgrzanym silniku wyciągnąłem wskaźnik stanu oleju to pojawiały się też małe pęcherzyki powietrza na końcówce. Woda mi bardzo uciekała, ale od czasu pojawienia się tej mazi w większej ilości, większego ubytku w wodzie nie zauważyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester spalin w układzie chłodzenia prawde Ci powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proszę Państwa okazało się, że była to chłodnica oleju. Tak więc uważajcie na swoich mechaników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności