Skocz do zawartości
marcin1109

problem z temperaturą w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem: temperatura w moim pasku (B4, 1.6 benzyna) oscyluje w okolicach 80 stopni. wydaje mi się że jest to trochę za mało. Najczęściej jest poniżej 80 stopni bez względu na to czy stoje w korku czy zapi... tzn jadę szybko. :)

Pytanie brzmi: czy jest to problem związany z termostatem? ( gdzie jest umieszczony?)

Dodam ze wentylatory się włączają. Pozdrawiam i pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problem tkwi w samych wskazaniach, ponieważ -jak piszesz - wentylator się załącza. Albo czujnik temperatury "rozjechał się", albo wskaźnik temperatury ma złe styki z płytą licznika, o ile sam wskaźnik montowany jest do deski na wcisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

witam mam podobny problem, auto gdy stoi w miejscu to po jakims czasie sie nagrzeje, ale w trakcie jazdy jest okolo 80 stopni :/ Dzis stalem w korku włączylem klimatyzacje co to by po pracy sie wychlodzic :D i auto w korku tez sie nie nagrzewalo tzn trzymalo okolo 80 stopni, wskaznik mam dobry bo wentylator zalancza sie zgodnie z wsaznikiem na desce rozdzielczej..

Wymieniac termostat czy poczekac do gorącego lata i zobaczyc jak sie wtedy bedzie sprawowal?

I jeszcze jedno pytanie jadac np i majac wlaczone na maxa ogrzewanie wiadomo ze czesci ciepla z komory silnika bedzie sie przemieszczala do wnętrza pojazdu co wtedy sprawia ze silnik moze miec mniej niz 90 stopni ale czy przy klimatyzacji tez tak jest? tzn wlaczona klimatyzacja w pozycji zimno takze schaladza silnik? bo to chyba raczej dziwne...

Pytam czy to moze byc termostat czy cos innego...

bo w zasadzie wymiana termostatu w 1.8 ABS nie jest zbyt skomplikowana a sam termostat jest tanie 20 pare zl dobrej firmy...

pozdr i czekam na porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek.ustronie

b4 2000 16v klimka przed wymianą termostatu w lato było ok 90 stopni pierwsze mrozy i 70 stopni po wymianie jest ok 90 temperatura oleju 92-96 a klimka z tego co sprawdziłem to raczej znaczącego wpływy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obniżenie temperatury silnika, to klima nie ma na to żadnego wpływu, natomiast samo obciążenie silnika sprężarką powoduje, że silnik nieco szybciej się nagrzewa, bo silnik najszybciej nagrzewa się, kiedy jest obciążony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

chyba bede musial wymienic termostat jednak widze :-/ ale swoją drogą dlaczego on tak działa dziwnie? bo wychodzi na to ze sie otwiera ale odrazu na pelen obieg czy oco tu chodzi? moze ktos mi wytlumaczyc? :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen
Witam, mam taki oto problem: temperatura w moim pasku (B4, 1.6 benzyna) oscyluje w okolicach 80 stopni. wydaje mi się że jest to trochę za mało. Najczęściej jest poniżej 80 stopni bez względu na to czy stoje w korku czy zapi... tzn jadę szybko.

 

Ja ma tak samo. Byłem w ASO i wszystko okazało się OK. 1,6 jak mi powiedziano tak mają... :609:

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tak nie mają bo szwagier ma dokładnie taki sam samochód tylko różnica jest w oznaczeniu silnika ja mam AEK a on AFT albo jakoś tak i on ma cieplutko w aucie że się wytrzymać nie da a ja mam tzw piździawę....

W którym miejscu jest termostat to go sobie wymienię i zobaczymy co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, gdy silnik się rozgrzeje jest max 75-80st.

Ogrzewanie działa, wentylator się załącza.

Zakładam, że jest OK, niepokojących objawów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

W którym miejscu jest termostat to go sobie wymienię i zobaczymy co dalej...

Lewa strona silnika patrzac na wprost.Dolny przewod chlodzacy jest mocowany do obudowy termostatu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzciej05

Witam niejestem znawcą ale wam powiem czytam o tych temperaturach jakie powinny być ja miałem do wczoraj do 70 C a w mieście 80 C i powiem wam że miałem ciepło ale samochud pali jak smok odnośnie włączania się wentylatora to się załancza przy 80 C teraz wymieniłem na nowy za 12 zł polski i auto moment jest zagrzane do 90 C tyle tylko zauważyłem że wentylator włancza się przy 80 C i zaraz wyłancza dopiero jak dojdzie temperatura do 91-92 to załancza się 2 raz myślę że tak ma być bo koledzy piszą że czujniki albo źle wskazuje mi się wydaje że tak ma być napewno temperatura ma być conajmniej 90 C wiem bo wymieniłem nawet w taka pogodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do mechanika.... pomacał węże mówi że twarde i że to w takim razie uszczelka pod głowicą. Miał podobny przypadek w innym passacie, wymienił termostat i nic nie pomogło potem to nawet kolesiowi wywaliło króciec. po wymianie uszczelki dopiero miał spokój. Może i ma rację bo "znika" mi płyn chłodzący, a rano jak odpalam to przez chwilę obroty b. faluja a z rury mam tzw "siwy dym". jutro oddaję autko w ręce profesjonalisty i zobaczymy co bedzie po "remoncie" (wymieniam wszystkie paski, rozrządu też, no i uszczelkę pod głowicą) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ma rację bo "znika" mi płyn chłodzący
a z rury mam tzw "siwy dym"
pomacał węże mówi że twarde

 

Oj tak, to na 100% uszczeleczka (kompresja idzie w układ) sprawdx sobie czy nie zaoleiło ci płynu. Sprawdź także olej czy czasem nie ma mlecznego koloru (niewiadomo czy nie poszedł ci także płyn do oleju) czy się stan oleju nie podniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności