Skocz do zawartości
lookas76

Numer wahacza - kto pomoże?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy numer wahacza (dolny, nośny, "nie banan") 4D0 407 151 J może być zastosowany w AVF-ie 2002 (modelowo 2003)?

Pytam, bo koszt kupna dosyć spory, a wiem tyle, że w którymś roku była zmiana zwrotnicy i wahacze nośne są różne. Mam gościa który sprzedaje Lemfordera z tymi oznaczeniami (org ASO), oczywiście nie w ASOwskiej cenie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Uważam, że powinien pasować. Jest to numer Audi A4 bez znaczenia czy prawy czy lewy.

Może różnić sie charakterystyką i trwałością na obciążenie ale pasować powinien pasować.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Jeśli mówisz, że będą się różnić charakterystyką no na plus czy na minus dla mnie?

 

Facet chce ok. 190 PLN za to co na zdjęciu poniżej - bralibyście to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ok,ale pamiętaj że są 2 wielkości stożka(ten z plastikową nakrętką).Ja kupiłem Lemfordera i nie pasował,bo miał za gruby stożek,okazało się że orginał był TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tego się boję - kupić coś co nie będzie pasować.

No, u mnie też siedzi właśnie TRW

1. Czy to oznacza, że Lemforder na pewno nie podejdzie i lepiej szukać TRW?

2. A może jest jakiś sposób na sprawdzenie tego sworznia?

 

PS. Ja mam w aucie cały dół TRW a górę Lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

widzę że nie jestem sam jeśli chodzi o zawieszenie;

 

sam mam górne wachacze Lamfordera, a dolne TRW;

ciekawe co ich skłaniało do takiej "różnorodności";

 

pawelb6 czy przy wymianie dolnych te z Lamfordera nie podchodzą jeśli ma się z TRW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że nie jestem sam jeśli chodzi o zawieszenie;

 

sam mam górne wachacze Lamfordera, a dolne TRW;

ciekawe co ich skłaniało do takiej "różnorodności";

 

pawelb6 czy przy wymianie dolnych te z Lamfordera nie podchodzą jeśli ma się z TRW?

Wszystko podchodzi tylko dolnego wachacza (co mocujesz amor)są różne stożki,a reszta bez zmian ,nie ma różnicy w firmie,ja wstawiem MOOG bo poprostu na szybko taki dostalem,bo Lemforder mial za gruby stożek,ale to nie znaczy że Lemforder nie ma z cięńszym stożkiem.Syszalem że po 2002 są grubsze stożki a ja mam 2002 i mialem cienki z TRW.Wyjmując wachacz lub sprawdzając w dobrym katalogu można się dowiedzieć,bo w większości katalogów jest jeden rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja będę miał podobny przypadek, też mam pasia z 2002, chociaż modelowo 2003, i jak pisałem też mam TRW na dole - więc śledząc twój przypadek pewnie będzie cieńszy stożek. pawelb6 - a czy masz może dostęp do starego TRW aby zmierzyć szerokość stożka np. u podstawy i na początku, lub przynajmniej tych które kupowałeś?

 

A może ktoś kto handluje częściami może nam na forum napisać jaka jest szerokość tego cieńszego i grubszego stożka? to ułatwiłoby wielu forumowiczom zakup wahaczy, naprawdę. :padam:

 

Ja słyszałem, że wahacze z grubszymi stożkami montowano od 2004, co tłymaczyłoby dlaczego pawelb6 miał te z cieńszymi stozkami. Czy mógłby ktoś to sprecyzować od kiedy montowano te grube? Mam nadzieję, że nie było odwrotnie, tzn najpierw grube, potem cieńkie.

 

A i jescze jedno - a 'banany' się różnią?

 

Pomóżcie zacni Forumowicze, nie tylko mnie ale i wielu innym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak zajdziesz do "kumatego" sklepu to w katalogu można sprawdzić bo są wymiary.Ja wyrzuciłem stary i nie pamiętam wymiarów,ale jak będę kupował to powiem że chcę cieńszy ,są tylko 2 możliwości ,więc sprawdź w katalogu,reszta wachaczy jest taka sama we wszystkich rocznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie:

 

Te oferowane Lemfordery posiadają stożek u góry ok.16mm a na dole 19mm.

Czy jest to 'cieńki' czy 'gruby'?

Innymi słowy czy mogę go założyć zamiast moich TRW?

 

A tak w ogóle to może ktoś rozwiąże ten problem raz na zawsze - kiedy była zmiana zwrotnicy w passacie?

 

Czy najpierw były cieńkie stożki, a później grubsze czy odwrotnie - każdy co innego mówi.

 

Pomóżcie i miejmy kolejny problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przepraszam, że może niektórych przynudzam, ale myślę, że przynajmniej część rozwiąże swoje problemy.

 

Dałem nura pod auto i spisałem numer wahaccza nośnego 8D0 407 155D

 

Trochę dziwny numer, bo takigo w ETCE nie znalazłem. Może ktoś kto ma dostęp do lepszej wersji programów serwisowych powie mi, czy taki wahacz jest współzamienny z nr Lemfordera, bodajże 4D0 407 151J, opisywanego wcześniej?

 

Będę super wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam numeru wahacza (lewa strona, górny przedni) do swojego furaka. Ma ktoś może "pod ręką" :?:

 

:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Przepraszam, że może niektórych przynudzam, ale myślę, że przynajmniej część rozwiąże swoje problemy.

 

Dałem nura pod auto i spisałem numer wahaccza nośnego 8D0 407 155D

 

Trochę dziwny numer, bo takigo w ETCE nie znalazłem. Może ktoś kto ma dostęp do lepszej wersji programów serwisowych powie mi, czy taki wahacz jest współzamienny z nr Lemfordera, bodajże 4D0 407 151J, opisywanego wcześniej?

 

Będę super wdzięczny za odpowiedź.

 

Czy ktoś to rozwiązał jaki wahacz pasuje zamiennie do tego? Mam identyczny numer na moim i nie wiem co zamówić, bo nie ma takiego nigdzie ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podasz vin to podam ci nr pasujacego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wvwzzz3bz2p367910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr lemfordera pasujacy do Ciebie 1367301 / Febi - 11350 / TRW - JTC343

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało nim się zabrałem, ale faktycznie miałeś rację, te tańsze pasowały. Prewencyjnie jednak miałem dwa komplety ;) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności