Skocz do zawartości
skittle

Jakie są wersje podłokietnika do zamontowania w 3BG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest na forum temat dotyczący tego że nie wszystkie 3BG miały seryjny podłokietnik. Ja właśnie mam jeden z tych "ubogich" ;) wersji i chciałbym się doposażyć.

Poszukałem na forum i dowiedziałem się, że można kupić całą konsolę z podłokietnikiem ale czy jest mozliwość zakupienia innej wersji podłokietnika do 3BG niż zcalona z konsolą? Chodzi mi przede wszystkim o oryginał VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpena

Jest tylko jeden rodzaj podłokietnika w 3BG razem z obudową ręcznego i trzeba wymienić całość. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dostawic cos nieoryginalnego. mam tak i jest ok. no chyba ze komus zalezy tylkona "metce" i byle czego nawet jesli jest ok nie kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oryginalny na allegro kosztuje około 80-100 zł. Za oryginalny przeznaczony do 3bg zapłacisz razem ze środkową konsolą jakieś 200zeta -używany. :ok: Tu masz tą pewność że będzie pasował. Acha wersja pl i uk niczym się nie różni z tego co pamiętam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam dostawic cos nieoryginalnego. mam tak i jest ok. no chyba ze komus zalezy tylkona "metce" i byle czego nawet jesli jest ok nie kupuje.

 

Mógłbyś jakieś zdjątka zamieścić jak to wygląda zamontowane?

 

 

Nie oryginalny na allegro kosztuje około 80-100 zł. Za oryginalny przeznaczony do 3bg zapłacisz razem ze środkową konsolą jakieś 200zeta -używany. :ok: Tu masz tą pewność że będzie pasował. Acha wersja pl i uk niczym się nie różni z tego co pamiętam :ok:

 

No niestety na allegro też nie jest tak tanio. Dzisiaj widziałem czarny z 400 PLN, ale w porównaniu z oryginałem to i tak taniocha. Wczoraj tak z ciekawości byłem w VW i spytałem ile by taki podłokietnik kosztował to gość zaczął składać elementy w ETce i wyszło przeszlo 1000 PLN. Anglielska wersja zdaje się że ma dźwignię hamulca ręcznego bardziej z prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 orginalne 3B i 3BG, na allegro w cenach 200-500zł wszystko zależy od stanu tech. podłokietnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o zdjęcia nieoryginałów.

 

RogalPraga czyżbyś miał taki do 3BG do opchnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać na zdjątkach sam toczę się 3B i narazie go jeszcze nie rozsprzedaję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też przerabiałem ten temat i dziś własnie zamontowałem w swoim 3BG orginalny podłokietnik :hurra:

Wcześniej badałem rynek szukałem alternatywy dla orginalnego i dałem sobie spokój, może dlatego że jestem estetą :wstyd: , a te nieorginalne jakoś mi nie pasowały wizualnie .

Co do cen ...aktualnie na allegro jest kilka ( i są już długo ), ale cena powala na kolana, mi udało się kupić czarny kompletny za 400zł z dostawą do domu, ale było to kilka chwil po tym jak gościu go wystawił z opcją kup teraz .Poprzedni też w super stanie poszedł za 470 i dałem sobie spokój z licytowaniem przy 450 .... i jak się okazało to dobrze zrobiłem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skittle!!! bedzie ciezko z tymi fotkami - brak aparatu :(. ten podlokietnik doatelm w "prezencie" od porzednika - niemieckiego własciciela. mocowany jest jednak prosto bo jest przykrecony w tej prostokątnej połeczce za dzwignią hamulca ręcznego. Kilka wkretów ale trzyma b. dobrze. troszke czasem trzesczy no ale najwazniejsza swoja funkcej spelnia - rece odpoczywaja. no tez jest w nim schowek. na pewno trzeba sie przyjrzec sposobowi mocowania jak bedziesz kupowal tak zeby wszytko gralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

a tak w kwestii formalnej

słuchajcie... u mojego kumpla podłokietnik po rozsunięciu ma maxa ma taki klik i podłokietnik zostaje w określonym miejscu. u mnie (a mam rok starszego) takiego rozwiązania nie ma. czy to oznacza że mam rąbniętą zapadkę czy po prostu taka przypadłość fabryczna że po prostu tego nie było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, też się podłączam, bo czasami denerwuje jak ucieka z powrotem do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

i co??

żadnego wsparcia od poinformowanych kolegów??

czujemy się z kolegą pobsdecorators odrobinę osamotnieni w naszych wątpliwościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

cóż w wersj 3b podkłokietnik po wychyleniu 90 stopni do tyłu ma klik i nie opada na kanapę z tyłu.zatrzymuje się jakby w pozycji kąta prostego.może troche więcej. żeby go złożyć znowu trzeba klik. ma też kilka wersji pozycji jak leży złozony.regulacja wysokosci na ząbkach.ale w 3bg to już całkiem inna sprawa niestety nie orientuję się.ale wydaje mi się że powinna być taka blokada,bo to troche głupie.

 

a na allegro http://www.allegro.pl/item177076613__oryginalny_podlokietnik_passat_b6_czarny_skora_.html

może zapytajcie sprzedawcę,jak to jest hehe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

ja nie pytałem o odchylenie o 90' tylko przy przesuwaniu przód-tył... kumasz czaczę??

jak przesuniesz maksymalnie do przodu powinien wpaść w "zatrzask" czy inne cudo które go tam utrzyma (i tak jest u mojego kumpla) u mnie natomiast nie ma tego wichajstra i niestety się cofa co bardzo denerwuje... i stąd pytanie... czy to norma czy podlega to naprawie... trudnej, łatwej... może ktoś zna prosty sposób??

no wiecie

takie typowe pytania jak to na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Mam jak w topicu Paska i mam "click"

 

podłokietnik mogę ustawić w dowolnej pozycji - jest chyba 8 albo 9 "clicków" więc co 10stopni

łącznie z zablokowaniem go w pozycji 90st i 0st (czy tam 180st)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

jemu chodzi o to że mu się ta pokrywa nie zabezpiecza w sensie ,nie domyka,jeśli dobrze zrozumiałem. czyli jakbyś odwrócił samochód do góry nogami to mu się otwiera pokrywa podłokietnika.tak to zrozumiałem.

czyli napewno jest to usterka ,bo powinien być tam jakiś ząb,zatrzask,wichajster.

jak to naprawić ? trudna sprawa. ja bym spróbował na szrotach poszukać i podmienić pokrywkę. :) jeśli o to się rozchodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

Panie zmiłuj się nade mną...

chodzi mi o przesuwanie podłokietnika przód-tył a nie góra dół...

ludzie piszę wyraźnie....

to że podłokietnik nie opada do samego dołu (chyba że tego chcę) to standard, ale nie o to pytam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem i u mnie jest podobnie

podłokietnik podczas używania w casie jazdy potrafi sie "cofać" do tyłu i mam go coraz mnie pod łokciem.

wtedy sięgam łokciem do tyłu i go z powrotem popycham do przodu

a faktycznie może powinien sie jakoś blokować, a nie jeździć tak wte i we wte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

powinien i tak robi... ale nie u mnie... jakieś rozwiązania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności