Skocz do zawartości
GTS

Cykliczne tarcie po wymianie osłony przegubu prawego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Była pęknięta osłona przegubu prawego. Po wymianie przez mechanika zaczęło coś trzeć, nie cały czas tylko cyklicznie jak się kręci koło. Wszystko przy prędkościach 30-70km/h, takie głuche tarcie. Rozebrał wszystko od nowa i złożył, nie pomogło. Drugi mechanik rozebrał cały hamulec, odkręcił zacisk, zdjął klocki, wszystko wyczyścił i złożył, ale nie pomogło. Przed wymianą osłony tego tarcia nie było, tarcze i klocki wymienione miesiąc temu.

Czy mógł uszkodzić półoś, skrzywić ją??

Czy mógł uszkodzić łożysko??

Pozdrawiam

GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cykliczne tarcie to stawiam na opaskę osłony - jest źle dogięta i sobie puka.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdzę i odpiszę :)

 

to nie to, ale jeszcze sprawdzę na kanale

Edytowane przez GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami potrafi wykręcić się śruba trzymająca osłonę tarczy i trze o tarczę hamulową od wewnętrznej strony. Niby mechanik sprawdzał wszystko, ale może...

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wjadę na kanał, ściągne koło i spokojnie wszystko pooglądam.

jak ktoś ma jakies inne pomysły to pisać :)

napisze wieczorem co zobaczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oparłeś coś o tą blachę za tarczą hamulcową, zgięła się i trze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdziłem co mogłem amatorsko, rozebrałem cały zacisk i ściągnąłem tarczę. okręcałem półosią i wszystko ok.

ale pod obciążeniem nadal coś trze, takie cykliczne bicie.

mogli uszkodzić skrzynię??

półoś czy łożysko??

sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie ma szans ocierać jak stoi auto na posadzce i sprawdzałeś z kanału aczkolwiek w B4 swoiej jak wymieniałem tarcze nie wiedząc nawet o tym zgiąłem tarcze od ABS i potem czujnik delikatnie ocierał a po 2 tygodniach dosłownie cyklicznie tarł tag że nie dało się tego znieść. Ale teoretycznie nic napewno nie ociera :-)

 

półoś czy łożysko??

Moim zdaniem półoś to musiał by niewiem co znią robić, łożysko też nie bardzo bo nie powinien nawet do niego sie dotykać.

 

Może jest tak że przegub jak zdejmował do założenia gumy tam w środku jest taki w kształcie U zacisk niepozwalający spaść przedubowi i może on co i rusz się blokuje i trze. Albo może jak zdjął przegub rozsypały mu się kulki ( znak ze przegub do wymiany ) źle żłorzył i nie do końca dobrze to wszystko tam chodzi. Ja tak miałem ze jak rozpadł mi się wewnętrzny przegub ( jest też do wymiany ) to składałem go 30 min bo nie chciał chodzić do zewnątrz i wewnątrz tak jak powinien ale udało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeć blache kotwiczną pod tarczą hamulcową?

potrafi się czasami zagąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, z tym przegubem to może być, ale dlaczego by się nie przyznał??

jutro znowu jadę do niego niech rozbiera wszystko jeszcze raz.

 

nic nie ociera o tarczę , wszędzie jest luźno.

 

 

takie ocieranie cykliczne, zmienia trochę dźwięk jak skręcam prawo lewo

może jednak łożysko??

ale nie buczy jednostajnie tylko cyklicznie jak koło ma obrót.

przy ponad 80km/h jest tak szybkie, że prawie nie słychać.

najgorzej jak jadę około 40-50.

na różnych biegach sprawdzałem i na luzie i nie zmienia dźwięku.

nie ma drgań na kierownicy, tak sie stało jak mechanik zmienił osłonę przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jednak łożysko??

 

No ale on tylko z łożyska wyprowadza przegób i ani tam nie trzeba delikatnie uderzyć żeby wyjąć przegób tylko wyprowadzić bo to na ząbkach tam jest. Więc nie podejrzewam ale sprawdzić możesz jak wyjmie półoś z przegubem z łożyska i zakręcić czy szumi czy luźne bardzo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem Przy jeździe około 50-60 km/h i pokonywaniu dość ostrego zakrętu w lewo zaczyna coś ocierać w prawym przednim kole Wraz ze wzrostem prędkości np. gdy wyjeżdżam na autostrade częstotliwość tarcia wzrasta i po przejechaniu paru kilometrów znika dopóki znowu albo ostro nie skrece Teraz nawet po chwilowym postoju zaczyna się cyklicznie tarcie Tarcze hamulcowe nowe klocki też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wina łożyska lub zacisk/prowadnice stoją.

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie to samo czy może ktoś zlokalizował co to może trzeć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki przypadek u siebie podczas jazdy prosto cisza, przy skręconych kołach w lewo na placu i ostrym skręcaniu cisza czyli wyglądało że przegub ok ale jadą po zakrętach i skręcaniu w lewo coś tarło i huczało. W końcu wymieniłem zewnętrzny przegub z lewej strony i cisza :) tak więc przegub był winowajcą  :) nie wydawał tradycyjnych oznak uszkodzenia ale jednak on był winny. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności