Skocz do zawartości
krasy31

Elektryczne szyby w VW Passat B5 kombi z 1998 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może mi ktoś powie czy da się przerobić w Pasku z 1998 r. kombi tylne szyby z manualnych na elektryczne. Jeżeli da się to podpowiedzcie jak ponieważ chciałbym w swoim Pasku je zmienić.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Może mi ktoś powie czy da się przerobić w Pasku z 1998 r. kombi tylne szyby z manualnych na elektryczne. Jeżeli da się to podpowiedzcie jak ponieważ chciałbym w swoim Pasku je zmienić.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 

Po krótce-zmieniasz moduł komfortu,wywalasz z tyłu korbki=montujesz przełączniki i kładziesz inatslację-wsio ;)

Nie będę pisał więcej bo jest opisane na forum jak to dokładnie zrobić ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi i koleś sciemnił, mówiąc że nie da się tego zrobić, bo kupę roboty to kosztuje i wogóle to ciężko.

 

SUPER, DZIĘKI

 

ps.a możesz mi podac linka :) na ten opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Patryk,tylko w tym czasie szukałem tego tematu i nie zauważyłem,że odpisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem Patryk,tylko w tym czasie szukałem tego tematu i nie zauważyłem,że odpisałeś.

 

SPoczes ;)

Pozdrawiam

:passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH KOLEGÓW i KOLEŻANKI !!!

 

Musze się w końcu pochwalić, że po długiej i zmudnej "walce" z tzw. fachowcami zamontowałem w swoim PASKU tylne elektryczne szyby. Mogę powiedzieć, że nie jest tak łatwo je zamontowac jak jest opisane. Wiadoma sprawa, że trzeba kupic boczki, silniczki do elekt. szyb, przełącznik na cztery szyby oraz ewentualnie jak w moim przypadku moduł komfortu. Podłączamy dodatkową wiązke kabli z lewej strony i z prawej, zmieniamy ustawienia modułu komfortu no i ustawiamy prawidłowo silniczki elektryczne. Po sprawdzeniu z kompem ustawiamy parametry i powinno działac, a jak nie działa to fachowiec z Raszyna k. Warszawy da radę to sprawdzić, czy wszystko dobrze podłączyliśmy i na pewno coś zaradzi.

Ja montowałem to jakis czas ale WARTO !!!

 

POZDR.

krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek napisz coś o tym ustawianiu komfortu i silniczków elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu musi być na cztery szyby, ja u siebie miałem na dwie ale komputer wskazywał tył też ale nie można było ich uruchomić i dlatego musiałem wymienić na cztery szyby. Mówiono mi, że musze miec moduł komfortu od swojego auta ale jak sprawdzałem w ASO to nie było do mojego nadwozia więc elektryk musial przerobić kabelki ( kostki) nie wiem dokładnie co robił bo sie nie wtajemniczałem ale musi być komputer. Po ustawieniu modułu musiałem mieć cały zestaw elektryczny szyb na drzwiach tj. wiązki, silniczki oraz coś jak modulik on jest w komplecie (cały komplet w drzwiach) Na pewno tak jak ja mozna kupic na szrotach z częściami i to za rozsądną cenę. Po podłączeniu jak opisałem wcześniej pięciu kabelków nalezy sprawdzić ustawieniano i przede wszystkim lewe przyciski na cztery szyby i blokadę dla dzieci. Po podłączeniu kabli pod kabelki od przednich szyb powinno pasować ( nalezy kable dodatkowe podłączyć tak jak piszą na forum) ja tak podłączyłem i było git. No może niezupełnie ponieważ miałem w prawych tylnych drzwiach padnięty silniczek od elektrycznych szyb więc wywalało mi bład i albo dzialał przód albo nie, albo wariowało wszystko :/ ale jak zmieniłem silniczki to śmigało wszystko oki.

 

Pozdrawiam

Zbyszek K

 

Zbyszek napisz coś o tym ustawianiu komfortu i silniczków elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem moduł na 2 szyby i taki został wymieniłem blachy w drzwiach przełączniki u kierowcy i bez żadnego kodowania i nawet bez podpinania komputera wszystko działa do tej pory. Zajęło mi to ok 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie jak u Grześka, działa teraz tak jak ma być, ja jeszcze zmieniałem dodatkowo silniczki same bo miałem z fl-a a musiały być do roku 99 najlepiej bo nie mam CAN.

jak cos to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić jaki ma się moduł? Mieliście już podciągnę te kable do drzwi czy robiliście nowe? Tak sobie myśle że fajnie było by mieć wszystkie szyby elektryczne i zastanawiam się czy się tego podjąć;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kable trzeba robić, wiązkę w drzwi możesz kupić i połączyć w słupku środkowym.

kup sobie blachy z silniczkami i okablowaniem, przełącznik na 4 el szyby i powinno działać.

 

przy zakupie pamiętaj aby były od roku 98 do 99 najlepiej. jest data na każdym elemencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzić jaki ma się moduł?
Potrzebny jest jego nr, znając go sprawdzasz w Etce lub podajesz tu, na Forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności