Skocz do zawartości
piecia

Kontrolka oleju miga 3x i 3x buzer b5 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po wymianie rozrządu, sprzęgła, filtru oleju i oleju, zaraz po odpaleniu silnika i przekroczeniu prędkości obrotowej rzędu 1500... mryga kontrolka oleju czerwona 3x oraz odzywa się dźwięk buzera 3x następnie gaśnie...

 

Vag nie wykazuje żadnych błędów. Przed wymianą wyżej wymienionych elementów wszystko było ok.

 

Czy jest jakiś standardowy opis dotyczący akurat takiego zachowywania się kontrolki oleju oraz buzera? Co oznacza i za co się zabrać w pierwszej kolejności...

Dodam że samochód został zaciągnięty do warsztatu gdzie wszyscy rozkładają ręce.

Silnik normalnie pali - brak jakichkolwiek dziwnych dźwięków.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ci znawcy sprawdzą ciśnienie oleju bo to podstawa a gdy on na postoju będzie ok . Sprawdzenia czujnika oleju i jego instalacji czy nie została uszkodzona w momencie wymiany filtra a opcja ostateczna to podpiąć zagar do ciśnienia oleju i wkładając go do środka pojazdu zrobić kilka km przy różnych obrotach silnika i wszystko wyjdzie . A gdy ciśnienie będzie za każdym razem ok wtedy pozostaje tylko ingerencja w czujnik i jego instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzimy ciśnienie..

A co do czujników to czy da się sprawdzić w jakiś sposób sprawność czujnika ciśnienia oraz poziomu np. za pomocą miernika?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak dużej wiedzy nieposiadam pewnie da się to zrobić ale nowy febiego kosztuje ok 20zł więc niewiem czy się to tak opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprawdzone manometrem i wszystko jest w normie. Na niskich obrotach jest około 2-3bar, na wysokich tj. ok. 4000obr/min - 5-6bar.

Czy po odłączeniu czujnika ciśnienia oleju przy filtrze powinno coś się zmienić, w znaczeniu kontrolka powinna się palić cały czas, powinna w ogóle się nie zaświecać ? Pytam dlatego, iż odłączyłem ten czujnik i wszystko zachowuje się tak jakby był on podłączony, tzn. po przekroczeniu obrotów (około 2000obr/min) zapala się lampka od oleju, buzer odzywa się trzy razy, a z kontrolką jest różnie (raz mrugnie 3 razy, a innym razem dużo więcej)

 

Proszę o pomoc. Każda rada jest naprawdę potrzebna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem do tej pory nie został usunięty. Proszę więc o jakieś podpowiedzi.

Ile jest konkretnie czujników oleju w silniku AJM i jakie to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę kogoś życzliwego o schemat rozmieszczenia czujników ciśnienia oleju. Jedyny pomysł, który przychodzi mi do głowy to padnięty czujnik wysokiego ciśnienia, jeżeli takowy istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawa jest prosta iż masz do roboty panewki patrząc po twojich opisach . A co do drugiego czujnika powinien być w głowicy . Ciśnienie masz w normie ale zrób tak jak ci mówiłem zamontuj barometr na dłuższym wężu tak aby dało się zamknąć maske lub zamontować tak abyś widział co pokazuje i zrób kilka km pod obciążeniem auta na różnych obrotach i gdy wtedy będzie ciśnienie w normie to szukaj w instalacji . Sprawdż to bo ja miałem na postaju ciśnienie ok na wyskokich i niskich obrotach a jak tylko zrobiłem kilka km kontrolka dostawała bzika i skończyło się wymianą silnika . A najprostrzym sposobem to sprawdzić w jakim stanie są panewki tylko że jest kupa roboty no i koszty bo z całym zawiasem trzeba wyjechać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności