Skocz do zawartości
Gość herne

Opadający przód szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość herne

Witam, w przednich drzwiach pasażera podczas opuszczania szyby jej przód spada na dół, jakby nic jej tam nie trzymało. Przeczytałem kilka tematów zwiazanych z rozbieraniem drzwi i szybami, ale swoich jeszcze nie ruszałem. Co może być przyczyną? Na ilustracjach z tego tematu widzę przez otwory inspekcyjne dwa uchwyty trzymające szybę - ale skoro u mnie przód opada, co to oznacza? Przedni uchwyt może być połamany/ew. szyba z niego się wysunęła?

Nie chcę rozkręcać drzwi jeśli by okazać się miało, że zepsuję jeszcze bardziej nie mając części do naprawy (np tych białych ślizgów z załączonego wątku).

 

Z tyłu natomiast szyba chyba wyślizguje się z tych uchwytów - żeby otworzyć, należy dopchnąć ją ręką w dół bo silownik nie daje rady, natomiast zamyka się bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie urwała ci sie linka od podnośnika... ja mialem identyczny problem w swoim Passku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu natomiast szyba chyba wyślizguje się z tych uchwytów - żeby otworzyć, należy dopchnąć ją ręką w dół bo silownik nie daje rady, natomiast zamyka się bez problemów.

Musisz zdjąć boczek drzwi, następnie zdejmiesz gumową uszczelkę i ustawisz tak szybę, żeby uchwyt był widoczny w otworze. Tylko, że z tyłu niestety szyba trzyma się na takim plastikowym kołku, a nie na śrubach.

A z przodu to zapewne masz połamane uchwyty i z jednej strony szyba opada, z drugiej się wyślizguje z uchwytu, ponieważ jest poluzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia boczka i osłony szyby niczego nie naprawisz. W brew pozorom zdjęcie boczka i dostanie się do mechanizmu opuszczania szyby jest to bardzo proste. Ślizgi są dostępne w sklepach motoryzacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herne

Widziałem że dostępne są zestawy naprawcze - jak ustalę co i jak to się pobawię, dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności