Skocz do zawartości
mr_grze

problem z uzupełnieniem płynu hamulcowego VW passat B5 02r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem, może banalny ale szukam wszędzie i nie znalazłem rozwiązania a mianowicie:

Usiłuję uzupełnić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym (jestem na etapie wymiany tylnych tarcz hamulcowych) problem polega na tym iż w zbiorniczku poziom płynu spada poniżej minimum a jak otwieram korek i dolewam płyn nie wchodzi.

Próbowałem na włączonym zapłonie bo gdzieś wyczytałem że to ma znaczenie i nadal to samo.

 

Z góry dzięki za jakieś wskazówki bo auto uziemione a mocno potrzebne :(

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam następujący problem, może banalny ale szukam wszędzie i nie znalazłem rozwiązania a mianowicie:

Usiłuję uzupełnić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym (jestem na etapie wymiany tylnych tarcz hamulcowych) problem polega na tym iż w zbiorniczku poziom płynu spada poniżej minimum a jak otwieram korek i dolewam płyn nie wchodzi.

Próbowałem na włączonym zapłonie bo gdzieś wyczytałem że to ma znaczenie i nadal to samo.

 

Z góry dzięki za jakieś wskazówki bo auto uziemione a mocno potrzebne :(

 

Pozdr

czyli nie masz odpowietrzonego układu wg mnie al mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak otwieram korek i dolewam płyn nie wchodzi.

sitko może zapchane, spróbuj je wyjąć ciężko trochę idzie ale wyjdzie:D. A jak nie to odkręć to coś żółte obok :)

 

 

a może masz wystarczająco płynu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest tego typu że zanim zabrałem się za wymianę tarcz poziom płynu w zbiorniczku miałem w granicach minimum (zużyte klocki itp. naturalny objaw że poziom płynu się obniżył) hamulce działały jak najbardziej poprawnie ale w chwili gdy usiłowałem uzupełnić poziom płynu na max-a miałem dokładnie ten sam problem - płynu wchodzi tyle co w korek, jak przekręciłem sitkiem wewnątrz zbiorniczka to troszkę poszło ale niewiele (30-50ml) ale widzę że dalej jest go za mało ... boje się że jak zacznę odpowietrzać hamulce (musiałem wymontować jeden zacisk) zapowietrzę cały układ a podobno w takim przypadku ciężko (domowymi metodami) doprowadzić do właściwego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przekręciłem sitkiem

wyjmij je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, spróbuje je wyjąć zobaczę co się będzie działo, mam nadzieje że pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dla zainteresowanych, obyło się bez wyjmowania sitka, ale pojawił się kolejny problem (po wymianie tarcz i klocków przez ponad tydzień wszystko było ok, zrobiłem około 1000km) dzisiaj z rana otwieram garaż a tu niespodzianka - świecą światła stop, sprawdziłem poziom płynu hamulcowego (trochę go ubyło podczas wymiany i wtedy po raz pierwszy same zapaliły się stopy ale uzupełniłem, odpowietrzyłem hamulce)- generalnie wszystko było ok. Odpaliłem dzisiaj auto, wcisnąłem pedał hamulca i zgasły (jednorazowa akcja czy jakiś problem?) A może po takiej robocie wymagana jest jakaś ingerencją w komputer? Kasowanie błędów itp.? Często ludzie piszą że ulega uszkodzeniu czujnik stopu ale u mnie podczas jazdy wszystko działa ok. Załączył na postoju przy wyłączonym zapłonie i wyjętym kluczyku ze stacyjki.

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności