Skocz do zawartości
deratus

Zamiennik przegubu 3B0 498 103 B - LOBRO-GKN-SPIDAN, RUVILLE ,METELLI

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga panowie moderatorzy,może zaczniecie czytać posty a nie wywalać je do śmietnika.Moje pytanie jest precyzyjne i na nie ma nie odpowiedzi w żadnym wskazanym wątku.Napisałem przecież wyraźnie,że chodzi mi o przegub wewnętrzny,dlatego ponawiam moje pytanie.I proszę o nieusuwanie tego postu lub konkretną odpowiedź na zadane przez mnie pytanie.

"Do wymiany mam przegub wewnętrzny,strona lewa, (symbol całej półosi 9243AT,samego przegubu najprawdopodobniej 3B0 498 103 B ),czy są jakieś zamienniki produkowane przez LOBRO-GKN-SPIDAN, RUVILLE ,METELLI etc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem niedawno gumową osłonę na wewnętrznym przegubie i z ciekawości zapytałem w sklepie ile kosztuje taki przegub. Wymienił m.in. przegub firmy lobro - 230zł za komplet na jedną stronę. A więc są dostępne zamienniki w sklepach. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może namiar na ten sklep?(może być na priva),bo jak na razie udało mi się dogrzebać do informacji,że ten przegub występuje w silnikach AVB,AJM,ATJ i benzynowym 1.8 AWT (tylko Skoda Superb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat rocznik 2002 TDI 1.9, 74 KW prawdopodobnie poszedł p[rzegub zew. jakie firmy waszym zdaniem produkują dobre przeguby? proszę o te z górnej pólki? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej załóż sobie GKN Spidan - zakładali je na pierwszy montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spidan i Lobro :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze spidan lub lobro i jeszcze rozważam matelli. ale nie wiem czy lepszy spidan czy lobro - które lepsze??? pzrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie prosze namiary gdzie można dostać spidanka lub lobro przez net bo nie mogę znaleść źródeł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metteli sobie odpuść :kwasny:

A czy Spidan czy Lobro - to jeden H.... :D Na opakowaniu Lobro i tak masz logo GKN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znajdziesz - zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmalinek, wysłałem pytanie na priv.

Edytowane przez bigu888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Lobro i spidan sa nie oplacalne.

Ruvile lub metelli najlepszy wybor.

 

Metteli sobie odpuść

 

Danek nie fantazjuj.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marewel ma racje kiedyś posłuchałem jego rad odnośnie metelli i nie żałuje - przegub śmiga aż miło a kasy zostało sporo w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,z jakiej firmy kupić osłone przegubu?(gume lewą, zewnętrzną)posiada może ktoś nr części ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss jak chcesz coś taniego i w miare ok to polecam HARTa a jeśli jakiegoś "mercedesa" to coś z GKNu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lobro i spidan sa nie oplacalne.

Dobra część - to kosztuje - proste :D Ja kupiłem Lobro za 160 zeta :D

 

Ruvile lub metelli najlepszy wybor.

 

Ruville nie produkuje części - tylko zajmuje się dystrybucją. I zawsze trzeba spojrzeć - co w pudełku siedzi :fajny Bo równie dobrze moze to być INA lub też NO NAME.

 

Danek nie fantazjuj.

Stwierdzam jedynie fakty. Poza tym, jak mam dostęp do orginałów po cenie zbliżonej do "chłamu", to mój wybór jest chyba oczywisty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Poza tym, jak mam dostęp do orginałów po cenie zbliżonej do "chłamu"

 

To akurat mnie nie interesuje co gdzie masz, miedzy przegubem wyżej wymienionym będzie jakieś 80-100zl różnicy w cenie na niekorzyść spidana.

 

Stwierdzam jedynie fakty

 

Wiec proszę udowodnij wszystkim ile to meteli padło a ile spidanow wytrzymało.

Narazie to durnym gadaniem wpisujesz sie na liste zaraz za zuse.

 

Wszystkie produkty metelli to najwyższa pulka jeżeli chodzi o tańsze zamienniki.

 

Pompy wody metelli czyli graf maja tej samej formy lozysko co pompa kupiona w ASO.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem lobro znalazłem po 218 zł za sztuke to niedrogo troszke wiecej od metelli lecz jakosciowo wyzsza polka zobaczymy jak bedzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec proszę udowodnij wszystkim ile to meteli padło a ile spidanow wytrzymało.

Narazie to durnym gadaniem wpisujesz sie na liste zaraz za zuse.

 

Powiem krótko - żal mi ciebie :( I nawet nie będę z tobą dyskutował.

I nic też nie muszę udowadniać. Wyjdź w końcu z lasu do cywilizacji - to otworzą ci się oczy. Koniec :offtopic

 

ps: Popatrz na swoje wpisy w innych tematach - bardzo mądrych wypowiedzi udzielasz :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do pytania zasadniczego dla tego wątku ,czy ktoś wie jaki jest zamiennik przegubu wewnętrznego ?(nr oryginału 3B0 498 103 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności